آمادگی‌های قبل از انجام لیزر موهای زائد

آمادگی‌های قبل از انجام لیزر موهای زائد

چنان چه تصمیم به انجام لیزر موهای زائد خود گرفته‎اید، خوب است بدانید که پیش از هر اقدامی، باید پوست خود را برای انجام لیزر موهای زائد آماده کنید. اگر از آمادگی‌های قبل از انجام لیزر موهای زائد اطلاع چندانی ندارید، این مقاله را تا انتها بخوانید تا تمام اقداماتی که پیش از انجام لیزر موهای زائد نیاز است را بیاموزید.

آمادگی‌های قبل از انجام لیزر

۱- برای انجام لیزر موهای زائد، همینقدر که نوک موها بیرون باشد کافیست حدودا یک میلی متر. پس می‌توانید ۴۸ ساعت قبل از انجام لیزر، موهای زائد محل مورد نظر را با تیغ بزنید.
۲- اگر قصد دارید، با کمک لیزر از شر موهای زائد خود خلاص شوید، از شش هفته پیش از نخستین جلسه انجام لیزر موهای زائد، از هیچ روشی نظیر موچین، مومک، الکترولیز، اپیلاسیون، بند انداختن و… برای رفع موهای زائد استفاده نکنید. اما استفاده از تیغ برای تراشیدن موها اشکال ندارد، در طول انجام لیزر نیز از هیچکدام از روش‎های فوق استفاده نکنید.
۳- حدودا یک ماه قبل از انجام لیزر موهای زائد نباید پوست را با استفاده از دستگاه‎های سولاریم و حمام آفتاب برنزه کنید. زیرا اگر پوست شما آفتاب سوخته شده باشد، انجام لیزر ممکن نیست و باید انجام لیزر را به تاخیر بیندازید.
۴- در صورتی که دچار بیماری پوستی یا غیرپوستی هستید و یا حساسیت خاصی دارید که به خاطر آن دارو مصرف می‌کنید، حتما با پزشک معالج خود در میان بگذارید.
۵- با توجه به نوع پوست خود، مرحله درمان و ناحیه خاصی از بدن لیزر مناسب را با مشورت پزشک معالج انتخاب کنید.
۶- اگر باید داروی خاصی مصرف می‌کنید (برای مثال قرص سردرد و یا پیشگیری از بارداری) حتما نام دارو را به پزشک معالج خود اطلاع دهید و او را از این موضوع باخبر کنید.
۷- نتایج آزمایش‎های هورمونی و غیرهورمونی خود را در اختیار پزشک معالج‎تان قرار دهید، چرا که این اختلالات باید پیش از انجام لیزر موهای زائد درمان شوند.
۸- در جلسات انجام لیزر موهای زائد، پوست شما باید کاملا تمیز بوده و فاقد هر نوع کرم و مواد آرایشی باشد.