آمادگی قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات لازم پیش از لیزر موهای زائد

هر فردی که بخواهد برای از بین بردن موهای زائد خود اقدام کند، لازم است کارهایی را پیش از آن انجام دهد. اولین نکته انتخاب یک کلینیک پوست و مو مجهز به دستگاه‌های مدرن و پزشکان متخصص است. لیزر باید توسط پزشک متخصص انجام شود. باید از تسلط متخصص بر دستگاه و تبحر او برای انجام این کار مطمئن شوید.

انتخاب کلینیک پوست و مو تندیس هم از نظر تجهیزات و هم از لحاظ متخصصان این مرکز این تضمین را به شما می‌دهد که بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد خود بگیرید.

البته پزشک متخصص توصیه‌های لازم را پیش از لیزر در جلسه مشاوره به فرد متقاضی خواهد گفت. در جلسه مشاوره پزشک با معاینه پوست و موهای فرد، شیوه درمان مناسب را برای او تجویز خواهد کرد.

در جلسه مشاوره پزشک درباره سوابق پزشکی فرد، داروهایی که مصرف می‌کند و احتمال داشتن بیماری‌های پوستی از او سؤال می‌کند. همچنین در مورد هدف از انجام لیزر و مزایا یا عوارض احتمالی آن برای فرد می‌گوید. درخواست اعلام هزینه نیز در این جلسه امکان پذیر است. مهم‌ترین کاری که پزشک پیش از لیزر باید انجام دهد، دادن توصیه‌های لازم به فرد است. عمل به این توصیه‌ها در رسیدن فرد به نتیجه مطلوب بسیار مؤثر هستند.

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد

نکات مهم پیش از آمادگی برای لیزر

  • در صورتی که پزشک برای بیمار داروی ضد ویروس تجویز کند، پیش از درمان دارو باید مصرف شود.
  • پیش از انجام لیزر قسمت مورد نظر باید تمیز شود و هیچ ماده آرایشی اعم از مرطوب کننده، بی حس کننده و خوش بو کننده روی آن نباشد. استفاده از بی حس کننده باید با مشورت پزشک باشد.
  • یکی از کارهایی که بیمار باید بکند پوشیدن لباس گشاد است که به این ترتیب بعد از درمان پوست لیزر شده تحت فشار قرار نخواهد گرفت.
  • پیش از لیزر موهای زائد، نباید تا شش هفته قبل با شیوه‌هایی مانند اپیلاسیون، اصلاح با بند و موچین و… موها را از ریشه درآورد، بلکه باید ناحیه مورد نظر را با ژیلت شیو کرد. با شیو کردن ساقه و فولیکول مو باقی می‌ماند. البته باید بدانید که شیو کردن پیش از انجام لیزر لازم است. به این ترتیب لیزر موی روی پوست را هدف قرار نمی‌دهد و موجب سوختن پوست نخواهد شد.
  • اگر به تازگی آفتاب گرفته‌اید ناحیه آفتاب سوخته به زمان نیاز دارد تا لیزر روی آن انجام شود. در ضمن باید از کرم ضد آفتاب با spf مناسب روی پوست ناحیه مورد نظر انجام شود. قرار گرفتن ناحیه درمان در معرض خورشید تأثیر درمان را کم می‌کند.
  • اگر از دستگاه لیزر با درد کم مانند دستگاه لیزر مو الکساندرایت کندلا استفاده کنید، درد کمی در زمان انجام لیزر احساس خواهید کرد.
  • اگر آستانه درد شما پایین است، این مورد را با پزشک در میان بگذارید تا برای شما بی حسی موضعی استفاده شود. به ویژه در مورد نواحی که ممکن است درد آن نواحی بیشتر از قسمت‌های دیگر باشد.
  • در زمان لیزر باید از عینک محافظ استفاده شود تا از رسیدن آسیب به چشم‌ها جلوگیری کرد.

آمادگی قبل از لیزر موهای زائد

درمان و تمام جلسه‌های تعیین شده توسط پزشک باید کامل شود تا هر دفعه بخشی از موها از روی پوست حذف شوند و در پایان دوره نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد. در هر جلسه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد موها کاهش می‌یابد. لیزر روی موهایی تأثیر می‌گذارد که فعال و در حال رشد هستند. البته نکته مهم در مورد انجام لیزر با هدف حذف موهای زائد این است که هیچ دستگاهی به طور کامل موها را برای همیشه از بین نمی‌برد و درصد کمی از موها روی پوست باقی خواهند ماند. البته تجدید درمان و جلسات ترمیمی در کم شدن موها به تدریج بسیار مؤثر است.