آیا رفع موهای زائد با لیزر مقرون به صرفه است؟

لیزر موهای زائد چه فوایدی دارد؟

وجود موهای زائد در بدن از جمله مواردی است که مشکلات زیادی را برای بهداشت و زیبایی افراد به وجود می‌آورد. راهکارهای بسیاری از جانب طب سنتی برای کاهش و یا از بین بردن موهای زائد تجویز می‌شوند.به دلیل تغییرات زیادی که در سبک زندگی و تغذیه افراد به وجود آمده است، امروزه موهای زائد به چالشی بزرگ برای افراد تبدیل شده‌اند. رشد موهای زائد گاهی آنقدر زیاد است که با هیچ شیوه‌ای نمی‌توان جلوی آن ها را گرفت. موهای زائد موجود روی پوست صورت و بدن که همیشه برای زنان و مردان عذاب آور هستند، به کابوسی برای اعتماد به نفس آن‌ها تبدیل می شوند. راهکارهای بسیاری برای از بین بردن موهای زائد توسط انسان اختراع شد. یکی از ابتدایی ترین این راهکارها استفاده از تیغ برای از بین بردن موها است که چون در این روش فولیکول های مو زیر پوست باقی می مانند، اثرات آن بسیار کوتاه مدت است و پس از چند روز دوباره موها روی پوست ظاهر می شوند. شیوه های دیگر همچون کرم های موبر، موم، وکس، الکترولیز و خدمات لیزر از جمله راهکارهایی هستند که در طول زمان مورد آزمایش افراد زیادی قرار گرفتند و البته تا حدودی نیز افرد را به نتایج مطلوب خود رساندند.
آیا رفع موهای زائد با لیزر مقرون به صرفه است؟

آیا از بین بردن موهای زائد با لیزر عوارضی هم به همراه دارد؟

همه درمان‌های پزشکی عوارضی برای سلامتی به همراه دارند. در این مورد، رعایت استانداردهای لازم و مراجعه به متخصصان کارآمد تا حدود زیادی از شدت عوارض پیش آمده می‌کاهد. لیزر نیز یکی از درمان‌های پزشکی است که مزایا و معایبی را برای فرد دارد. اما اثرات دائمی این نوع درمان هر فردی را وسوسه می‌کند تا آن را امتحان کند.
یکی از عوارضی که بسیاری از پزشکان بر روی آن تأکید دارند اثر اشعه بر ابتلای به سرطان است، اما این مسئله هرگز به اثبات نرسیده است، ضمن این که درجه لیزر موهای زائد معمولاً بسیار پایین است و دستگاه‌های پیشرفته این کار میزان استانداردی از این اشعه ها را به بدن می فرستند. از این بابت می توان آسوده خاطر از لیزر استفاده کرد. در هر صورت، لیزر هم موهای زائد را از بین می برد و هم با اثرات طولانی مدت خود در زمان و هزینه تا حدود زیادی صرفه جویی می کند.
آیا رفع موهای زائد با لیزر مقرون به صرفه است؟

مقایسه هزینه‌های لیزر موهای زائد با سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد

بسیاری از افراد تصور می کنند که لیزر هزینه های زیادی دارد. این باور شاید تا چند سال پیش که این تکنولوژی بسیار گران قیمت بود، درست تلقی می‌شد اما امروزه با توجه به گسترده شدن استفاده از لیزر، این تکنولوژی بیش از پیش در دسترس همگان قرار گرفته است. به همین دلیل نیز قیمت استفاده از خدمات لیزر تا حدود زیادی کاهش یافته است. لیزر به دلیل این که نوعی درمان قطعی برای رفع موهای زائد به حساب می‌آید، از لحاظ اقتصادی از سایر روش های از بین بردن موهای زائد منطقی تر است. برای درمان لیزر تنها کافی است در یک بازه زمانی شش ماهه تا یک ساله در فواصل دو یا سه ماه به درمان موهای زائد بپردازیم و هزینه کنیم اما در سایر روش های از بین بردن موهای زائد در بهترین حالت نیاز است تا درمان ماهی یک بار تمدید شود.
تصور کنید ماهی یک بار باید در سال اپیلاسیون باشید و در هر بار بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان پرداخت کنید. در کنار همه این ها نیز عوارض ناشی از استفاده از وکس همچون شلی، افتادگی و تیرگی پوست را نیز باید در نظر بگیرید. لیزر با توجه به مکانیسمی که بر اساس آن انجام می‌شود، چنین مشکلاتی را برای پوست ایجاد نمی کند. ضمن این که برای گرفتن درمان قطعی از لیزر تنها ۳ تا ۶ جلسه کافی به نظر می‌رسد. این یعنی علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها در زمان نیز می توان تا حدود زیادی صرفه جویی و از تلف کردن وقت در سالن‌های زیبایی نیز خودداری کرد.

کلینیک پوست و مو تندیس با دارا بودن دستگاه‌های لیزر فوق پیشرفته برای درمان و از بین بردن موهای زائد در تمام نقاط بدن، پوستی لطیف، زیبا و فاقد موهای ناخواسته را به شما هدیه می‌کند. متخصصان کارآزموده در امر لیزر، انجام درمان لیزر موهای زائد را برای شما به تجربه ای دلنشین و موفقیت آمیز تبدیل می کنند.