اعمال زیبایی عجیب و غریب در دنیا

چرا اعمال زیبایی متفاوتی در دنیا انجام می شود؟

همان طور که تفاوت های زیاد فرهنگی در سراسر دنیا باعث می شود تا مردم رفتار و رسوم متفاوتی داشته باشند، تفاوت در ظاهر نیز باعث شده است آن ها دست به اعمال جراحی متفاوتی بزنند تا ظاهر خود را مطابق الگوهایی که در زندگی برای خود انتخاب کرده اند، در بیاورند. در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی های ارتباطی ابر قدرت هایی در زمینه های اقتصادی، هنری و فرهنگی سر بر آوردند و از طریق قدرتی که کسب کرده بودند شروع به تحمیل ذائقه خود به مردم سراسر دنیا کردند. این بود که مثلاً مردم در نقطه ای دور افتاده و ضعیف تر از کره زمین تمایل پیدا کردند تا ظاهری شبیه به یک فرد مشهور در یکی از این ابر قدرت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیدا کنند و از این رو انتخاب کردند تا با رفتن زیر تیغ جراحی به آرزوی خود برسند. در گذشته های نزدیک این تغییرات شامل رنگ مو، رنگ چشم و پوست می شد که با ابزاری از جمله رنگ مو ها، کرم ها و لنزهای رنگی مختلف تا حدودی این امکان فراهم می شد.

اعمال زیبایی عجیب و غریب در دنیا

امروزه بشر با پیشرفت فناوری های مرتبط با دانش پزشکی بر آن شده تا به تغییرات اساسی تر، از جمله تغییر در فرم اندام های بدن و صورت دست بزند و از این طریق بتوان به سلبریتی مورد علاقه خود که همیشه در آرزوهایش دوست داشته است مانند او باشد، شباهت پیدا کند.

به طور مثال، تب تغییر صورت و خصوصاً بینی از طریق جراحی در قسمت هایی از شرق کره زمین و خصوصاً خاورمیانه شیوع زیادی دارد، چرا که از قدیم و در افسانه های این سرزمین ها تأکید زیادی بر زیبایی صورت و کوچک بودن اجزای آن وجود داشته است. در برخی از نقاط دنیا مانند شرق آسیا نیز مردان به انجام عمل جراحی چشم و پلک اقدام کردند تا بتوانند چشمانی شبیه به اروپایی ها و آمریکایی ها که ابر قدرت های اقتصادی و فرهنگی دنیا هستند، پیدا کنند. در غرب اما اتفاقات دیگری در حال افتادن است.

به دلیل گسترش صنعت هایی چون صنعت مد و مدلینگ که مهد آن ها کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند و لزوم بیشتر نمایش بدن فرد، علاقمندان به این زمینه خود را به تیغ های جراحی سپردند و اعمالی از قبیل جراحی پلاستیک سینه، باسن و شکم را انجام دادند تا بتوانند هر چه بیشتر در این دنیای پر زرق و برق جای خود را باز کنند.

اعمال زیبایی عجیب و غریب در سراسر دنیا به چه شکلی هستند؟

علاوه بر تمام استانداردهایی که گفتیم مردم تمام دنیا به رسیدن به آن ها از طریق اعمال زیبایی تمایل دارند، گاهی برخی نیز علاقه دارند تا از طریق این جراحی های زیبایی که امروزه به راحتی می توان گفت هیچ حد و مرزی برایشات متصور نیست، شکل و شمایلی عجیب و غریب و در بیشتر اوقات زشت و خارج از استاندارد های معمول دنیا پیدا کنند. البته در کمال تعجب باید گفت که این اعمال با وجود عجیب و غریب بودن رو به گسترش هستند و هر روزه بر تعداد افرادی که می خواهند با این نوع از جراحی ها زیبایی ظاهری عجیب و غریب برای خود دست و پا کنند، رو به افزایش است.

یکی از عجیب ترین عمل هایی که در دنیا انجام می شود، جراحی های پلاستیکی است که با هدف شبیه کردن انسان به حیواناتی از جمله سگ، گربه، خوک، اسب و… انجام می شود. در فلسفه این گونه از اعمال در خوشبینانه ترین حالت می توان به علاقه به حیوانات و یا منحصر به فرد بودن اشاره کرد که البته گاهی نیز این طور نیست. جای تعجب است که این نوع از عمل ها رو به گسترش نیز هستند.

عمل زیبایی دیگر اعمالی هستند که به واسطه جراحی های مختلف فرد را شبیه به یک شخصیت خاص مانند یک سلبریتی و یا یک شخصیت انیمیشنی می کنند. این عمل ها می توانند در صورت و یا بدن افراد انجام شوند. مثل انواع جراحی هایی که پای افراد را شبیه به سیندرلا می کنند و یا بینی مانند پوکوهانتس می سازند و یا حتی عمل هایی که فرد را به کیم کارداشیان شبیه می کنند. این نوع از جراحی ها مسائلی هستند که از طریق رسانه ها به افراد تحمیل می شوند و ایده آل های آن ها را تغییر می دهند.

اعمال زیبایی عجیب و غریب در دنیا

انواع دیگری از اعمال جراحی هستند که البته نمی توان نام زیبایی بر آن ها نهاد، چرا که بیشتر در جهت زشت شدن و ترسناک شدن افراد انجام می شوند. برخی از افراد زیر تیغ این نوع از جراحی ها می روند تا شبیه خون آشام، شیطان و موجوداتی از این دست شوند. این جراحی ها بیشتر مختص افرادی است که به فرقه ها و جریانات خاصی تعلق دارند. آن ها می خواهند از این طریق صدای جنبش های خود را به گوش جامعه برسانند.

چه کسانی به انجام این نوع از اعمال زیبایی اقبال نشان می دهند؟

شاید بتوان تغییر ذائقه افراد در انجام این دسته از اعمال را مهم ترین دلیل افزایش گرایشات به این نوع از جراحی ها دانست. اما موضوعی که در بیشتر این افراد دیده می شود، اختلالات رفتاری و روانی است که باعث می شود تا آن ها بخواهند از انسان بودن خود فاصله بگیرند. همچنین، گاهی این مسائل ناشی از قدرت بیش از حد رسانه است که ذائقه و استاندارد خود را به مردم تحمیل می کنند و از این طریق موجب گردش صنعت جراحی های زیبایی شده و آن را به صورت یک غول اقتصادی و همه گیر در می آورند.

کلینیک پوست و موی تندیس با سال ها تجربه در زمینه انجام عمل های زیبایی، جوانسازی و تناسب اندام یکی از پیشگامان امور زیبایی در ایران به شمار می آید. با گرفتن جلسات مشاوره با پزشکان متخصص این مرکز زیبایی ایده آل ترین و بهترین اعمال جراحی  را برای خود انتخاب کنید.