با آنالیز وزن و چربی بدن خود هدفمند لاغر شوید

اهمیت تناسب اندام در چیست؟

با گسترش عادت های نامناسب غذایی و کم تحرک شدن انسان ها، چاقی به پدیده ای فراگیر در دنیا تبدیل شد. امروزه متأسفانه بسیاری از مردم با این معضل دست و پنجه نرم می کنند و برای غلبه بر آن به دنبال راه حل های مختلف که گاه اصولی و استاندارد نیستند، نیز می روند.

تناسب اندام علاوه بر تأثیری که در زیبایی و اعتماد به نفس افراد دارد، در حفظ سلامتی، طولانی شدن عمر و بالا رفتن کیفیت زندگی انسان ها بسیار مؤثر است. از این روست که بسیاری افراد برای رسیدن به ایده آل های خود و دستیابی به تناسب اندام به هر آب و آتشی می زنند.

با آنالیز وزن و چربی بدن خود هدفمند لاغر شوید

چگونه می توان بدنی زیبا و سالم داشت؟

راهکارهای متفاوتی برای داشتن تناسب اندام از سوی افراد مختلف امتحان می شود. افراد چاق زیادی در سراسر دنیا آرزو دارند که روزی بتوانند هر لباسی می خواهند بپوشند و هر فعالیتی که دوست دارند انجام دهند، اما اضافه وزن برای آن ها محدودیت های زیادی ایجاد می کند. برای این که این محدودیت ها برداشته شود و افراد به اندام ایده آل خود برسند، شیوه ها و راهکارهای مختلفی وجود دارد.

رژیم غذایی از معمول ترین راهکارهای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام است. اشکال این شیوه در سختی انجام آن است. البته بیشتر اوقات نیز رژیم غذایی به عنوان یک راهکار قطعی جواب نمی دهد، ضمن این که خطر رژیم های غذایی می تواند تا میزان زیادی سلامتی را به خطر بیاندازد. تمرین های ورزشی نیز یکی از راهکارهایی است که به وسیله افراد زیادی در سراسر دنیا امتحان می شود. ورزش شیوه بسیار خوبی برای کاهش وزن و تناسب اندام است، اما عده بسیاری به دلیل نداشتن زمان و یا داشتن محدودیت های جسمی قادر به انجام آن نیستند.

ورزش به همراه رژیم های غذایی می تواند امکان خوبی را برای رسیدن افراد به اندام ایده آل و متناسب فراهم نماید. موفقیت این کار به شرایط فرد، سلامت عمومی او و میزان اضافه وزنی که دارد، وابسته است. اگر میزان چربی اضافه در بدن یک شخص بیش از حد مجاز باشد، ورزش و رژیم غذایی جواب صد در صد و خیلی عالی نمی دهد، اینجا است که علم پزشکی به کمک می آید و با ارائه تکنیک های ابداعی خود، تناسب اندام و سلامت را به این شخص هدیه می کند. یکی دیگر از ویژگی های تکنیک های درمان چاقی این است که به وسیله آن ها می توان چربی های موضعی بدن را از بین برد. کاری که با رژیم و ورزش خیلی سخت هم ممکن است شدنی نباشد.

با آنالیز وزن و چربی بدن خود هدفمند لاغر شوید

به طور کل، شیوه های ابداعی علم پزشکی به منظور رسیدن به تناسب اندام به دو دسته تهاجمی و غیرتهاجمی تقسیم می شوند. شیوه های تهاجمی که به وسیله جراحی انجام می شوند، ممکن است عوارضی از قبیل اسکار را برای فرد ایجاد نمایند. شیوه های غیرتهاجمی مانند تزریق چربی ها به دلیل نداشتن عوارض جراحی از مطلوبیت بیشتری برخوردار هستند.

تمام روش های لاغری که به وسیله علم پزشکی ابداع شده اند، نیازمند مقدماتی هستند که در نهایت مشخص می کنند کدام شیوه سازگار و متناسب با شرایط شما است. این پیش نیاز آنالیز چربی ها و موادی است که در بدن شما وجود دارند. آنالیز چربی که توسط دستگاه های خاصی انجام می شود، طی  مکانیسم های خاص، پزشک متخصص را از میزان چربی ها، مواد معدنی و سایر مواد حیاتی در بدن شما آگاه می کند. وضعیت توده چربی و این که چه میزان آن اضافه است نیز در این آنالیز مشخص می شود.

اگر میزان مواد حیاتی بدن و چربی های آن توسط یک متخصص زیبایی زبده و در یک کلینیک تخصصی مجاز با دستگاه های استاندارد انجام شود، نتایج دقیقی حاصل می شود. این نتایج دقیق به مشاوران تغذیه کمک زیادی می کند تا بهترین رژیم ها و یا راهکارهای درمانی برای رسیدن به تناسب اندام را برای فرد تجویز کنند. استفاده از آنالیز چربی این امکان را به پزشکان و متخصصان تغذیه می دهد تا احتمال خطا را به حداقل برسانند و بهترین نتایج عاید بیمار می شود.

یکی دیگر از کارهایی که آنالیز چربی انجام می دهد، اندازه گیری میزان مواد ضروری و چربی ها در اندام های مختلف است. این مسئله باعث می شود تا پزشک پس از بررسی پرونده برای خارج کردن چربی های اضافه، تنها به سراغ اندام هایی برود که آمار و ارقام بالایی از میزان چربی های اضافی انباشته شده را نشان می دهند. این امر باعث می شود تا فرآیند لاغری به شکلی هدفمند در بدن صورت بگیرد.

کلینیک پوست و موی تندیس، پس از سال ها تجربه در انجام امور زیبایی و اعمال مربوط به آن، امروز مدعی است که تمامی خدمات مربوط به زیبایی در حیطه پزشکی را به بهترین شکل و بالاترین استاندارد های روز اروپا و آمریکا به انجام می رساند. متخصصان تغذیه در این کلینیک با ارائه آنالیز چربی و آمار و ارقام دقیق در رابطه با آن، ساده ترین مسیر برای تناسب اندام را پیش پای شما می گذارند.