با تزریق بوتاکس تعریق بدنتان را کنترل کنید

تزریق بوتاکس

به هیچ عنوان نمی توان گفت که تعریق بدن نشانه بدی است. این فرآیند کاملاً طبیعی بوده و نشان دهنده سلامت بدن فرد است. تنظیم آب و دمای بدن، دفع سموم و نرم نگه داشتن پوست از ویژگی های مثبت عرق کردن است. پس به هیچ عنوان نمی توان آن را امری نامطلوب دانست؛ اما در برخی از افراد، بالا بودن سطح تعریق بدن به مشکلی غیر قابل کنترل و ناخوشایند تبدیل می شود.

شاید از نظرتان این امر آن چنان هم اهمیتی نداشته باشد، اما باید بدانید که تعریق بیش از اندازه در برخی از افراد با عواقب بسیار بدی همراه است. از دست رفتن اعتماد به نفس، ایجاد دلهره و اضطراب و وسواس از رایج ترین نتایج تعریق زیاد است که در افراد بسیار زیادی که با این مشکل مواجه هستند، دیده می شود.

شاید از خودتان بپرسید که چطور تعریق می تواند زندگی روزمره را با مشکل مواجه کند. دانش آموزی را تصور کنید که به دلیل تعریق زیاد کف دست در زمان نوشتن تکالیف با مشکل مواجه است و یا خانمی که به دلیل تعریق زیر بغل هیچ وقت نمی تواند لباس های رنگ روشن بپوشد یا آقایی که به دلیل عرق کردن بیش از اندازه با مشکل بوی بدن مواجه است. تمامی اینها مواردی است که می تواند زندگی فرد را از کیفیت مطلوب دور کند.


هایپرهیدروزیس چیست؟

برخی از افراد بر این باورند که تعریق بیش از اندازه یک امر کاملاً بدیهی و طبیعی است، در صورتی که در علم پزشکی به این مشکل هایپرهیدروزیس می گویند. این عارضه که نسبتاً در تمام جهان همه گیر است، غیر قابل کنترل بوده و در بخش های مختلف بدن دیده می شود. افزایش دما و استرس از مواردی هستند که منجر به افزایش تعریق می شوند. عموماً شرایط فیزیولوژیکی و ارثی از موارد تأثیرگذار بر میزان تعریق هستند. به طوری که نتوان هایپرهیدروزیس را به درستی کنترل کرد باید منتظر عفونت های پوستی، بوی بد بدن و تغییر فلور طبیعی پوست ماند.

اهمیت این مشکل تا جایی است که سازمان غذا و داروی آمریکا در سال ۲۰۰۴ میلادی، تزریق بوتاکس را به عنوان راهکاری مناسب برای خلاصی یافتن از تعریق بیش از اندازه معرفی کرد. در حال حاضر بوتاکس یک راهکار مناسب برای برای نجات افرادی است که از عارضه هایپرهیدروزیس رنج می برند.

افرادی که به منظور کنترل تعریق، بوتاکس درمانی می کنند، ۸۲ الی ۸۷ درصد از میزان تعریقشان را کاهش می دهند. نتایج درمان هم ۲ تا ۴ روز پس از تزریق مشخص خواهد بود، اما نتایج مطلوب آن پس از گذر ۲ هفته کاملاً به چشم می خورد. بعضی از افراد تصور می کنند که ممکن است تزریق بوتاکس سلامت بدنشان را به خطر بیاندازد، در صورتی که این یک باور اشتباه است! افرادی که از تعریق زیاد رنج می برند می توانند با تزریق مداوم بوتاکس تا حدود بسیار زیادی نشانه ها و علائم عارضه هایپرهیدروزیس را کنترل و درمان نمایند.

مزایای بوتاکس برای کنترل تعریق

  • درمان عارضه با کمترین میزان عوارض جانبی
  • تأثیرگذاری مطلوب به همراه ماندگاری
  • افزایش اعتماد به نفس در افراد
  • مشهود شدن نتیجه درمان در مدت زمانی کوتاه پس از تزریق
  • عدم نیاز به دوران استراحت و نقاهت
  • کاهش دهنده خطر ابتلا به بیماری های پوستی

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس بیش از هر چیز به سلامت، شادابی و زیبایی شما می اندیشیم. بوتاکس درمانی یکی دیگر از خدمات مجموعه ما است که سعی کردیم با ارائه آن کمک شایانی به سلامت روح و جسم افرادی بکنیم که از این عارضه رنج می برند. شما می توانید پیش از درمان با متخصصان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس مشورت کنید و در صورت صلاح دید پزشک، به منظور بوتاکس درمانی اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن ۸۸۳۶۶۰۸۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.