با پلک های پف دار و افتاده چه کنیم؟

درمان پلک های پف دار 

چشم ها کانون توجه هستند و قطعاً در معاشرت ها، بیشترین حالت ها را نشان خواهند داد. با افزایش سن، پوست اطراف چشم که از حساس ترین پوست های صورت است، طراوت، تازگی و حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد. از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست، افتادگی آن را در پی خواهد داشت. از این رو زنان و مردان در سنین میانسالی با افت چهره و ظاهر شدن گرد پیری بر روی صورتشان مواجه می شوند. در روال پیری پوست اطراف چشم، پلک ها به آهستگی پف کرده و هاله هایی تیره در اطراف آن شکل می گیرد.

این روزها ماسک ها و کرم های دور چشم زیادی برای درمان تیرگی ها و افتادگی های پوستی به بازار آمده است اما گاهی اوقات این نوع درمان ها جوابگو نخواهد بود. در این شرایط باید به دنبال راه اساسی تری برای درمان بود.

جراحی پلک، راهی دائمی و مطمئن برای جوانی چشم های شما

قوام بافت های نگهدارنده اطراف چشم ها را زیبا و گیرا می کند و در صورت از دست رفتن این استحکام و قوام، پلک ها آویزان و شل می شوند. بروز این اتفاق، منجر به از دست رفتن طراوت و جذابیت چهره و در برخی از افراد موجب کم شدن میدان بینایی می شود. در این شرایط جراحی زیبایی چشم یا بلفاروپلاستی درمانی ایده آل و مناسب برای افراد خواهد بود. البته در برخی از مواقع مراجعه کنندگان به منظور بلفاروپلاستی خانم ها و آقایان جوان زیر ۳۵ سال هستند که بر اثر عوامل موروثی دارای پلک های پف دار هستند.

جراحی پلک چگونه انجام میشود؟

بر خلاف تصور برخی از افراد، بلفاروپلاستی جراحی دردناکی نیست و با بی هوشی موضعی انجام می شود. در این روش شکافی بسیار ظریف در سطح پلک ها ایجاد می شود و در ادامه چربی و پوست های آویزان برداشته می شود. سپس متخصص با دقت و ظرافت بالا بر روی شکاف ایجاد شده بخیه های جذبی می زند.

بلفاروپلاستی چه مزایایی دارد؟

  • جوان تر جلوه کردن چهره
  • افزایش میدان بینایی در افرادی که به افتادگی شدید پلک دچار هستند
  • افزایش اعتماد به نفس در افراد
  • ماندگاری و دوام بالا (گاهی تا پایان عمر)
  • دوران نقاهت کوتاه
  • عدم نیاز به بستری شدن

دوران نقاهت در بلفاروپلاستی چگونه است؟

ممکن است پس از انجام جراحی، در پلک ها احساس درد و سفت شدگی داشته باشید در این شرایط می توانید با استفاده از مسکن های معمول بر درد غلبه کنید. پزشک معالج به شما توصیه می کند تا برای نرم نگه داشتن برش های جراحی از پماد استفاده کنید که باید تا چند روز نخست به این توصیه گوش دهید. استفاده از کمپرس سرد هم از راه های مقابله با تورم پلک ها است. در صورتی که در چشم هایتان احساس خشکی داشتید، می توانید از قطره های چشمی استفاده نمایید.

آیا راه دیگری به غیر از بلفاروپلاستی وجود دارد؟

در صورتی که پیری اطراف چشم زیاد نباشد، می توان آن را با روشی آسان تر و کم هزینه تر کنترل کرد. تزریق بوتاکس یک روش مناسب برای افراد بالای ۲۵ سال است که به تازگی متوجه چین و چروک اطراف چشم خود شده اند. با کمک بوتاکس می توان پلک های بالایی را سفت کرد و طراوت چشم ها را بیشتر نمود.

در این روش که عموماً برای بهتر کردن اوضاع پلک ها و بالا بردن ابرو ها انجام می شود، ماده بوتاکس به عضله بالایی دور چشم تزریق می شود. بالا رفتن عضلات بزرگ پیشانی و عضلات فرونتالیس موجب می شود تا  چشم ها و ابروها جلوه بیشتری پیدا کنند.

تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس زیر نظر متخصصان انجام می شود و کیفیت بوتاکس مورد استفاده تضمین خواهد شد. مواد مصرفی در کلینیک تندیس کاملاً معتبر بوده و هیچ گونه عارضه و یا حساسیتی را در پی نخواهند داشت.