چطور بر عادت اخم کردن غلبه کنم؟

عادت اخم کردن 

اگر بدانید که با اخم کردن تا چه اندازه از جذابیت و طراوت چهره خود می کاهید، شاید به صورت جدی تری به ترک آن فکر کنید. اخم کردن ضمن تضعیف بافت پوستی، موجب خشونت چهره می شود. اما باید چطور بر این مشکل غلبه کرد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا در مورد روش های کنترل اخم با شما صحبت کنیم.

اخم نکنیم

حتماً تا به حال با افرادی مواجه شده اید که علی رغم سن پایین، دارای خطی بین ابروها هستند. خط اخم می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. احساس درد، عصبانیت های پی در پی، عادت اشتباه، ضعیفی چشم و… از جمله مواردی است که می تواند به اخم منجر شود.

اگر به تازگی عادت به اخم کردن پیدا کرده اید و یا کودکانی دارید که در زمان توجه و یا عصبانیت اخم می کنند، سعی کنید با اصلاح عادات اشتباه از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید. امروزه در مدارس غربی به کودکان می آموزند که برای نشان دادن تغییرات خلقی خود از انقباض ماهیچه ها استفاده نکنند. با این کار در آینده پوستی سالم خواهند داشت. بهتر است که ما هم چه در مدارس و چه توسط والدین به کودکان همین آموزش را بدهیم. زیرا قطعاً پیشگیری بسیار بهتر از درمان است.

در صورت بروز خط اخم چه کنم؟

اگر در سنین نوجوانی و یا جوانی هستید و خطوط کم رنگ اخم را مابین دو ابروی خود رؤیت می کنید، می توانید با برخی از اقدامات برای رفع آن بکوشید. همان طور که گفته شد، در نخستین گام باید کوشید تا این عادت اشتباه که در نهایت به پیری پوست منجر می شود را کنار گذاشت. اما در این میان می توان از راه های جوانسازی مثل میکرودرم ابریژن و تزریق ژل هم کمک گرفت. میکرودرم ابریژن ضمن تحریک لایه های پوستی به کلاژن سازی منتهی می شود و در نهایت خطوط اخم نسبتاً خفیف را برطرف می نماید. تزریق ژل هم یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای پر کردن فضای خالی بین بافت های پوستی است.

با خط اخم عمیق چه کنم؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که خط اخم عمیقی دارید و راه های پیشگیری و کنترل اولیه برایتان کارساز نیست، به شما تزریق بوتاکس را پیشنهاد می کنیم. اگر چه تزریق بوتاکس برای پیشگیری و کنترل خط اخم هم مناسب است و به رفع عادت اشتباه اخم کردن کمک می کند، اما می توان با استفاده از آن از انقباض ماهیچه ها جلوگیری کرد و بدون هیچ گونه عارضه ای، خط ناشی از اخم را برطرف نمود.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از ماده ای سمی به نام بوتولینوم تشکیل شده است که تزریق آن موجب فلج شدن عضلات ناحیه مورد نظر می شود. خط اخم، خط خنده، خطوط افقی پیشانی، چروک های اطراف چشم و خطوط گردن نواحی کاربردی برای تزریق بوتاکس هستند.

چه کسانی از تزریق بوتاکس منع می شوند؟

  • افراد زیر ۱۸ سال
  • زنان باردار یا شیرده
  • افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، ام اس و کلیوی
  • افراد مبتلا به آلرژی
  • افراد مبتلا به بیماری های عفونی و التهابی صورت

رفع خط اخم در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس

اگر احساس می کنید پوستتان طراوت پیشین خود را از دست داده و یا خط اخم در چهره تان نمایان شده است، می توانید با یک متخصص پوست مجرب مشورت کنید. قطعاً یک متخصص پوست خوب می تواند بهترین نوع درمان را که به خوبی با پوستتان مطابقت دارد و با بیشترین میزان رضایت همراه است را به شما معرفی کند.

ما در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس پس از آنالیز و بررسی های دقیق بر روی پوست بیماران بهترین روش درمان را به آنها پیشنهاد خواهیم داد. قطعاً ویزیت و مشاوره پیش از اقدام به اعمال زیبایی از مهم ترین مراحلی است که باید به آن پرداخته شود که متأسفانه در برخی مراکز به آن توجهی نمی شود.