بلفاروپلاستی

جراحی‌های زیبایی امروزه پاسخگوی بسیاری از نیازهای مراجعان است که پیش از این ممکن نبود. عمل بلفاروپلاستی، یکی از پرطرفدارتزین این جراحی‌هاست. از آن‌جا که چشم‌ها، عامل مهم و تاثیرگذاری در زیبایی ما هستند، افراد زیادی تمایل دارند که چشم خود را در بهترین شکل ان، حفظ کنند. با این حال، اولین نشانه‌های پیری در چشم‌ها بروز پیدا می‌کنند. افتادگی پلک‌ها یکی از این نشانه‌هاست که می‌توان با بلفاروپلاستی آن را برطرف کرد و حالت چشم‌ها را ۸ تا ۱۰ سال، جوان کرد.

از بلفاروپلاستی برای از بین بردن پوست و چربی اضافی پلک‌ها، استفاده می‌شود و ظاهر جوان پلک‌ها را برای شما به ارمغان خواهد آورد. این عمل حدوداً یک ساعت به طول می‌انجامد.  بلفاروپلاستی میدان دید شما را افزایش می‌دهد. با انجام این کار، می‌توانید اعتماد به نفس و جوانی را به خود هدیه دهید.

بلفاروپلاستی را می توان برای پلک بالا و پلک پایین چشم انجام داد. تصویر زیر نمونه ای از عمل بلفاروپلاستی برای پلک پایین است:

تصویر بعدی نمونه ای از انجام بلفاروپلاستی برای پلک بالا است:

اقدامات قبل از بلفاروپلاستی

از دو هفته قبل از بلفاورپلاستی تا دو هفته بعد از بلفاروپلاستی از استعمال هر گونه دخانیات یا مصرف الکل، بپرهیزید.

از یک هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل، از مصرف آسپرین و ایبوبروفن، خودداری کنید.

تمام حساسیت‌‌ها و داروهای مصرفی خود را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی

بعد از گذشت ۱ الی ۲ روز، از بلفاروپلاستی، می‌توان به انجام کارهایی مانند مطالعه یا تماشای تلویزیون پرداخت. با گذشت یک هفته از عمل، بخیه‌ها جوش می‌خورند. بهتر از در ۳ هفته‌ی اول بعد از انجام بلفاروپلاستی، از استفاده از لنزهای تماسی خودداری کنید و از عینک‌های طبی و آفتابی بزرگ استفاده کنید تا از ورود گرد و غبار به ناحیه‌ی چشم جلوگیری کتید.

موارد منع بلفاروپلاستی

در صورت وجود هر یک از موارد زیر، از انجام بلفاروپلاستی خودداری کنید:

  • ابتلا به دیابت
  • وجود هرگونه بیماری قلب
  • بیماری‌های ایمنی
  • وجود تیروئید چشمی و خشکی چشم
  • فشار چشم و فشار خون

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره چگونگی انجام بلفاروپلاستی با کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس در ارتباط باشید.