بهترین کاندیداها برای جوانسازی پوست چه کسانی هستند؟

آیا برای جوانسازی پوست گزینه مناسبی هستم؟

پوست از اعضایی در بدن است که بسیار زودتر از آنچه فکرش را بکنید گذر عمر را به شما یادآوری می‌کند. اگر شما از افرادی هستید که اصرار دارید جوان‌تر به نظر برسید و می‌خواهید شادابی و سرزنده بودن خود را با پوستتان به رخ بقیه بکشید، یکی از پیشنهادهای ما به شما جوانسازی پوست است.

در روش جوانسازی پوست با لیزر، پرتوهای تمرکز یافته و با طول موج کوتاه نور لیزر روی پوست فرد تابانده می‌شود و به این طریق اقدام به برداشتن لایه لایه پوست می‌کنند.

برای اینکه به سراغ این شیوه بروید، باید شرایطی داشته باشید. جوانسازی پوست برای کاهش چین و چروک و دیگر عارضه‌های صورت مانند لک در کلینیک پوست و مو انجام می‌شود. می‌توانید برای کار جوانسازی صورت خود با کلینیک پوست و موی تندیس تماس بگیرید. پزشکان با بررسی سوابق و پرونده شما تشخیص خواهند داد این روش برای شما مناسب خواهد بود یا خیر.

بهترین کاندیداها برای جوانسازی پوست چه کسانی هستند؟

کاندیداهای مناسب جوانسازی پوست

جوانسازی پوست به دو شکل لیزر که شامل دی اکسید کربن و اربیوم است انجام می‌شود. هر دو روش با از بین بردن سلول‌های مرده و آسیب دیده پوست کار می‌کنند.

جوانسازی برای رفع چین و چروک و خطوط ریز اطراف چشم، دهان و پیشانی صورت کاربرد دارد. همچنین، برای رفع زخم، لک و اثر جوش‌ها تأثیرگذار خواهد بود. ممکن است پزشک فقط روی چروک‌ها یا تمام صورت کار کند. اگر فقط قسمت‌هایی از صورت تحت درمان باشد، حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان می‌برد و اگر کل صورت باشد، ۲ ساعت زمان نیاز دارد.

اگر قبلاَ جراحی‌های دیگر زیبایی پوست را انجام داده‌ و نتیجه‌ای که می‌خواستید از آن نگرفته‌اید، این شیوه به احتمال زیاد راه چاره شما خواهد بود.

اگر شما از افرادی هستید که جوش‌های فعال دارید و روی پوستتان لک‌های خیلی تیره وجود دارد، بهتر است فکر جوانسازی را از خود دور کنید و به سراغش نروید. همچنین، این روش برای درمان افرادی که روی پوست خود ترک دارند توصیه نمی‌شود.

اگر به طور معمول در حوالی دهان شما تبخال و زخم‌های سرد به وجود می‌آید، حتماً پزشک خود را در جریان بگذارید، زیرا جوانسازی ممکن است این عارضه را در افراد در معرض خطر تحریک کند. پزشک در این موارد ممکن است با تجویز داروی ضد ویروس مشکل را حل کند.

از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، مصرف داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن یا ویتامین ای است که ممکن است بر لخته شدن خون تأثیر بگذارد. البته پزشک برای پیشگیری از عفونت داروهای آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد.

افراد سیگاری متأسفانه نمی‌توانند این عمل را انجام دهند و باید دو هفته پیش از این عمل سیگار را ترک کنند. سیگار کشیدن زمان بهبودی را افزایش می‌دهد.

بهترین کاندیداها برای جوانسازی پوست چه کسانی هستند؟

اگر تنها بخشی از پوست مورد عمل قرار بگیرد، بی‌حسی موضعی برای آن قسمت انجام می‌شود و ممکن است پزشک با بی‌حسی خفیف کار خود را پیش ببرد. برای کل صورت از بیهوشی عمومی استفاده می‌شود.

پس از انجام عمل باید تا ۲۴ ساعت ناحیه مورد عمل را روزی ۴ تا ۵ مرتبه تمیز کنید و برای جلوگیری از تشکیل جرب پوستی باید از ژله پترولیوم استفاده کنید.

بهبودی حدود ۱۰ تا ۲۱ روز زمان نیاز دارد. ورم از عوارض این عمل است و برای تسکین آن می‌توانید شب‌ها در زمان خواب دو بالشت زیر سر خود بگذارید. استفاده از کیسه یخ در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول نیز در رفع ورم تأثیرگذار است.

۱۲ تا ۷۲ ساعت پس از عمل نیز ممکن است احساس خارش یا سوزن سوزنی شدن در فرد ایجاد شود. مورد مهم که باید به آن توجه داشت این است که ۵ تا ۷ روز پس از عمل پوست خشک می‌شود و لایه سطحی آن می‌ریزد. برطرف شدن قرمزی پوست به ۲ تا ۳ ماه زمان نیاز دارد.