تاثیر تناسب اندام بر سلامت جسم و روان

اندام متناسب و زیبا چه کمکی به کیفیت زندگی انسان می کند؟

دوست دارید هر لباسی که می خواهید بپوشید و همچنان زیبا به نظر بیایید؟ تصور می کنید که اندام شما زیبا نیست؟ اعتماد به نفس خود را به این دلیل از دست داده اید؟ در دویدن و یا بالا رفتن از پله ها دچار مشکل هستید؟ نمی توانید با فرزند خود در پارک به راحتی بازی کنید؟

نداشتن تناسب اندام مسئله ای است که بیشتر مردم دنیا با آن سر و کار دارند و از مشکلات ناشی از آن چه بر روی سلامت جسم و چه اعتماد به نفس خود رنج می برند. تناسب اندام را می توان شرایطی عنوان کرد که در آن فرد در سلول های بدن خود فاقد چربی اضافه است و یا حداقل چربی اضافه را دارد. در این شرایط سایر ارگان های حیاتی و حرکتی بدن او نیز کارکرد بهتری دارند و در کل کیفیت زندگی بالا می رود.

تاثیر تناسب اندام بر سلامت جسم و روان

همانطور که گفتیم تناسب اندام تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی دارد، اگر اضافه وزن داشته باشید در چند قدم پیاده روی به نفس نفس می افتید که این اتفاق به احتمال قوی شما را از ادامه پیاده روی منصرف می کند. در بالا پایین رفتن از پله ها نیز وضع همینطور است، تصور کنید که آسانسور خراب است و شما مجبورید به خانه دوست خود در طبقه هفتم یک برج بروید، افرادی که دارای چربی های اضافه هستند در این شرایط دچار مشکل می شوند و پله ها را به سختی بالا می روند، احتمالا شما نیز بعد از این که به خانه دوست خود می رسید  عرق کرده اید و نفس نفس می زنید که این برای ظاهر و پرستیژ شما اتفاق خوبی نخواهد بود. مسائلی از این دست تاثیرات منفی زیادی بر روح و روان شما خواهد گذاشت.

تاثیر تناسب اندام بر سلامت جسم و روان

چگونه می توان اندامی زیبا و متناسب داشت؟

راهکارهای زیادی برای داشتن تناسب اندام به افراد توصیه می شود که دنبال کردن چندتای  آن ها می تواند فرد را به ایده آل خود یعنی بدنی متناسب و سالم برساند. مهم ترین و قدیمی ترین شیوه های لاغری رژیم های غذایی هستند که به دلیل اصولی نبودن مشکلات مضاعف سلامتی را برای فرد به وجود می آورند. رژیم های غذایی باید زیر نظر متخصصین تغذیه دنبال شوند تا فرد در حین فرآیند دچار مشکلات تغذیه ای و کمبود های ویتامین ها و مواد معدنی نشود. مشاوره های تغذیه ای در طول دوران رژیم و چکاپ های منظم برای حفظ سلامتی در موقع رژیم، ضروری به نظر می رسد.

راهکار دیگر ورزش است که این نیز باید اصولی و صحیح باشد. اگر در یک دوره از زندگی خود تمرین های سنگین کرده و در دوره ای دیگر کاملا خود را رها می کنید باید بگوییم که خود را دچار مشکلات جدی در رابطه با تناسب اندام کرده اید، چرا که در اکثر مواقع رها کردن تمرین های سنگین ورزشی باعث می شود فرد به وزنی بیش از وزن ابتدایی خود در زمان شروع ورزش برسد.

راهکارهای دیگری نیز برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارند که توسط پزشکان و متخصصان زیبایی انجام می شوند. اگر چاقی بیش از حد و مزمن و یا چاقی های موضعی دارید و راهکارهای رژیم و ورزش در مورد شما جواب نمی دهند بهتر است پس از مشاوره های تغذیه ای از درمان های دیگر استفاده نمایید. این درمان ها که امروزه بسیار رایج هستند شامل لیپولیز، لیزر چاقی، درمان های برداشتن و یا بای پس معده و بسیاری دیگر از انواع درمان می باشند.

کلینیک زیبایی تندیس با کسب سال ها تجربه در زمینه انجام امور زیبایی و سلامتی به صورت تخصصی، بواسطه شیوه هایی چون LPG ، رفع سلولیت و لاغری موضعی، آنالیز چربی و مشاوره های تغذیه ای شما را در جهت رسیدن به اندام ایده آل و داشتن زندگی با کیفیت تر یاری می کند.