تزریق ژل

تزریق ژل به معنای تزریق مواد مصنوعی است که در واقع به طور طبیعی در بافت‌ها وجود دارند. از این فیلرها برای پر کردن چین و چروک‌ها و حجم‌دهی و فرم‌دهی نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود. نتیجه‌ی استفاده از این فیلرها، سریعاً دیده می‌شود و نیاز به بیهوشی نیست. برای پی بردن به کاربرد و عوارض تزریق ژل، خواندن مطلب پیش رو می تواند مفید واقع شود.

کاربردهای تزریق ژل چیست؟

کاربردهای تزریق ژل متنوع است. از ژل برای موارد زیر استفاده می‌شود:

  • از بین بردن خطوط خنده و اخم
  • حجم‌دهی به لب، گونه، چانه
  • متقارن‌سازی صورت
  • از بین بردن فرورفتگی‌های ناشی از اسکار
  • از بین بردن گودی زیر چشم

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

ماندگاری تزریق ژل، بسته به ژل مصرفی و ناحیه‌ی درمان شده متفاوت خواهد بود. با این حال می توان گفت که ماندگاری ژل مصرفی بین شش ماه تا یک سال خواهد بود. تزریق ژل، موجب افزایش کلاژن‌سازی نیز خواهد شد و این امر موجب می‌شود که وضعیت ناحیه‌ی درمان شده بهبود پیدا کند.

عوارض تزریق ژل چیست؟

عوارض تزریق ژل، چندان نیست. با این حال در بعضی افراد امکان کبودی و قرمزی در محل تزریق وجود دارد که ظرف چند روز از بین خواهد رفت.

تزریق ژل برای چه افرادی مناسب نیست؟

تزریق ژل برای افرادی که باردار هستند، مناسب نیست. همچنین افرادی که در دوران شیردهی قرار دارند، بهتر است از تزریق ژل خودداری کنند. علاوه بر این، به افراد دارای بیماری‌ قلبی-عروقی، افراد دارای بیماری خودایمنی و افرادی که به مواد تزریقی، حساسیت دارند؛ توصیه می‌شود که از تزریق ژل بپرهیزند. افرادی که داروهای ضدانعقاد خون مصرف می‌کنند یا سابقه‌ی واکنش آلرژیک داشته‌اند نیز بهتر است از تزریق ژل خودداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره توسط کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس، با ما در ارتباط باشید.