تفاوت دستگاه‌های لیزر موهای زائد

 دستگاه‌های لیزر موهای زائد چه تفاوت هایی با هم دارند؟

دستگاه لیزر برای از بین بردن موهای زائد، دستاورد فناوری برای زیبایی است. هر فردی که می‌خواهد یک فکر اساسی برای حذف موهای زائد نقاط مختلف بدن خود بکند، لیزر بهترین چاره است. اما دستگاه‌های مختلفی با این فناوری و کاربرد در کلینیک‌های زیبایی و پوست و مو وجود دارند. مکانیزم اثر لیزر با نابود کردن رنگدانه‌های مو انجام می‌شود؛ در واقع، فولیکول‌های موهای زائد تخریب و امکان رشد موها گرفته می‌شود.

تفاوت دستگاه‌های لیزر موهای زائد

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه‌های لیزر همان طور که گفتیم نام‌های مختلفی دارند که شاید به گوش شما هم خورده باشند. IPL دستگاهی است که با پالس نوری بر موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن تأثیر می‌گذارد. این پالس‌ها روی فولیکول موها می‌تابند و با ایجاد گرما موها را از بین می‌برند.

دستگاه Elight نیز ترکیبی از دستگاه IPL و RF است. اما نوع دیگر دستگاه لیزر Nd- YAG است که از رایج‌ترین دستگاه‌ها است. لیزر دایود نیز به طور پالسی کار می‌کند و عمق نفوذ آن زیاد است.

اما یکی از بهترین و مهم‌ترین دستگاه‌های لیزر که در بازار به دستگاه الکس معروف است، دستگاه لیزر الکساندرایت است. این دستگاه از مدرن‌ترین دستگاه‌های لیزر است و به دلیل عوارض کم و کارایی بالایی که دارد، افراد زیادی متقاضی لیزر با این دستگاه هستند.

پیرو پیشرفت‌هایی که در فناوری ایجاد شده است، دستگاهی به نام دستگاه لیزر مو الکساندرایت کندلا به دنیای زیبایی وارد شده است که به دلیل مزایا و خصوصیات ویژه‌ای که دارد، از طرف داران زیادی برخوردار است. این دستگاه بسیار جدید است و به تازگی کلینیک پوست و مو تندیس توانسته است خود را به آن مجهز کند.

پیش از این نیز این کلینیک خدمات از بین بردن موهای زائد ارائه می‌کرده است، اما با ورود این دستگاه توانسته است توانایی‌های خود را ارتقا بخشد و افرادی که به هر دلیلی برای لیزر منع داشتند، خواهند توانست برای لیزر اقدام کنند.

تفاوت دستگاه‌های لیزر موهای زائد

تفاوت دستگاه لیزر مو الکساندرایت کندلا با دیگر دستگاه‌های لیزر

همان طور که گفتیم این دستگاه تفاوت‌های اساسی با دستگاه‌های مدل قدیمی‌تر حتی مدل‌های برند الکساندرایت دارد. می‌توان تولید آن را انقلابی در حوزه زیبایی و از بین بردن موهای زائد دانست. نام این دستگاه GentleMax Pro است که عمر و کارایی آن با دیگر دستگاه‌ها قابل مقایسه نیست.

از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به ایجاد درد کمتر در زمان انجام لیزر اشاره کرد. درد در انجام لیزر از عوامل بازدارنده برای برخی از افراد بوده است. به دلیل اهمیت این موضوع بوده که در دستگاه جدید این مورد لحاظ شده است تا افراد درد و ناراحتی کمتری در زمان کار با دستگاه لیزر متحمل شوند.

برای انجام لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا دیگر نیاز نیست تعداد جلسات زیادی برای آن مراجعه کنید. فرق این دستگاه با دستگاه‌های دیگر لیزر در سرعت بالای آن است، به این ترتیب که در هر ثانیه ۵ شات با آن زده می‌شود که به این ترتیب تعداد موهایی که در جلسه اول از بین می‌روند زیاد است و همین موجب می‌شود به جای ۸ جلسه یا در مواردی بیشتر، برای خیلی از افراد همین کار تنها در ۴ جلسه انجام شود. سرعت بالای دستگاه، ساعت حضور جلسات را نیز کاهش می‌دهد.

از عوامل مؤثر در انجام لیزر و نتایج آن می‌توان به رنگ پوست و ضخامت و رنگ مو اشاره کرد. در کار با دستگاه‌های گذشته افراد با پوست تیره و موهای کرکی پاسخ کمتری می‌گرفتند و هر چه پوست روشن‌تر و موها تیره‌تر و ضخیم‌تر بودند، انجام لیزر برای آنها نتایج بهتری به همراه داشت. اما با دستگاه لیزر مو الکساندرایت کندلا این مشکل برای افراد وجود نخواهد داشت و هر کس با هر رنگ پوست و جنس مویی می‌تواند بدون نگرانی برای لیزر اقدام کند.