جدیدترین شیوه‌های جوانسازی پوست کدامند؟

چرا جوانسازی پوست بسیار مورد توجه قرار گرفته است؟

جوانی نشانه شادابی و زیبایی است و هر کسی دوست دارد آن را برای مدت زمان بیشتری حفظ کند و از داشتن آن لذت ببرد. به همین دلیل، متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. در گذشته این شیوه ها به صورت سنتی بودند و افراد موادی که فرآیند پیری پوست را به تأخیر می انداخت را از طبیعت به دست می آورند. کارکرد این متدها بیشتر براساس آزمون و خطا بوده است. افرادی که به طب سنتی آگاه بودند از مواد مختلف موجود در طبیعت برای افزایش کلاژن سازی پوست استفاده می کردند و البته این کار تا حدود زیادی نیز نتیجه بخش و مؤثر بود. چرا که مواد طبیعی به دلیل داشتن ساختارهایی نزدیک به پوست با آن سازگارترند و نتایج مثبت بیشتری را برای پوست حاصل می کنند.

اگرچه شیوه های طبیعی برای جوانسازی پوست مؤثر و کم خطر هستند، اما این راهکارها تنها در مورد چروک های سطحی و افتادگی های درجه خفیف تأثیرگذار خواهند بود. با افزایش سن و عمقی شدن چروک ها باید از روش های مؤثرتر استفاده کرد. در سال های اخیر تکنیک های زیادی برای جوانسازی پوست توسط علم پزشکی زیبایی ابداع شده است که به افراد کمک می کند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشند.

جدیدترین شیوه‌های جوانسازی پوست کدامند؟

چه روش هایی برای جوانسازی استفاده می‌شود؟

به منظور جوانسازی پوست تکنیک های زیادی استفاده می شود. در سال های اخیر و با پیشرفت تجهیزات دانش پزشکی زیبایی شیوه های جوانسازی مؤثرتر شده اند و به واسطه آن ها می توان چین و چروک های عمیق تری را در پوست صورت و بدن از بین برد.

انتخاب تکنیک مناسب برای جوانسازی هر فرد بر عهده پزشک متخصص زیبایی است و با توجه به سن، جنسیت، شرایط دیگر در آن‌ها تفاوت می‌کند.

به طور کلی، درمان های جوانسازی در پوست به دو دسته درمان های سفت کردن و درمان های کشیدن پوست تقسیم می شوند. درمان های سفت کننده عبارت از لیزر، مزوتراپی، RF و نخ های سفت کننده جوانسازی هستند. این درمان ها بیشتر در مواردی که چین و چروک و پیری پوست عمقی و شدید نباشد، کارآمد هستند. درمان های کشیدن پوست که جراحی، نخ های کشنده جوانسازی، میکرونیدلینگ و هایفوتراپی در آن قرار دارند، به وسیله مکانیسم کشنده پوست، چین و چروک ها را تا حدود زیادی برطرف می کنند.

جدیدترین شیوه‌های جوانسازی پوست کدامند؟

آیا با جدیدترین شیوه های جوانسازی آشنا هستید؟

یکی از جدیدترین شیوه های جوانسازی پوست که در کلینیک پوست و مو تندیس نیز از آن استفاده های زیادی می شود، هایفوتراپی است. در این متد درمانی که عوارض بسیار ناچیزی دارد، پزشک متخصص زیبایی با استفاده از این راهکار غیر تهاجمی در جوانسازی پوست، مراجعه کننده را پس از یک جلسه کار بر روی پوست تا حدود زیادی به خواسته خود که همان جوان و شاداب شدن پوست است می رساند.

پس از انجام هایفوتراپی بیمار نیازی به استراحت در منزل ندارد و می تواند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد. این متد از این لحاظ برای افراد شاغل بسیار مناسب است و آن ها نیازی به گرفتن مرخصی های کاری برای انجام هایفوتراپی ندارند.

راهکار دیگر استفاده از میکرونیدلینگ در درمان چین و چروک های پوستی است. در درمان جوانسازی با میکرونیدلینگ، سوزن های بسیار ریزی توسط دستگاه هایی خاص وارد پوست می شوند و با تحریک کلاژن سازی، جوانی و شادابی تا حدودی به پوست باز می گردد. البته این سوزن های ریز با ایجاد کانال های پوستی موجب بهبود اکسیژن رسانی و خونرسانی به بافت های زیرین پوست نیز می شوند که در نهایت نیز جوانی و کاهش عمق چین و چروک های پوستی را به همراه دارند.

کلینیک پوست و مو تندیس با سال ها تجربه در زمینه انجام امور زیبایی و جوانسازی پوست، یکی از ارائه دهندگان نوین‌ترین این راهکارها است. دستگاه های پیشرفته جوانسازی در کلینیک تندیس روزانه مراجعه کنندگان زیادی از اقصی نقاط ایران به منظور انجام کلیه امور مرتبط به زیبایی را به سوی این کلینیک تخصصی جذب می کنند.