جدیدترین شیوه‌های لیزر موهای زائد کدامند؟

آشنایی با شیوه های لیزر موهای زائد

در تعریف موهای زائد می‌توان گفت موهای زائد موهایی هستند که در قسمت‌هایی از بدن می‌رویند که غیر معمول است و رنگ تیره آنها نیز رویش غیر طبیعی را بیشتر نشان می‌دهد. این موهای زائد بیشتر در نواحی چانه، لب فوقانی، دو طرف صورت، پایین ناف و فرو رفتگی کمر دیده می‌شوند. یکی از بهترین و جدیدترین شیوه‌های برداشتن موهای زائد استفاده از دستگاه‌های لیزر است. البته این روزها تعداد کسانی که برای برداشتن موهای قسمت‌های دیگر بدن مانند زیر بغل، دست و پا و… از لیزر مو استفاده می‌کنند، کم نیستند. در حال حاضر، مؤثرترین روش از بین بردن موهای زائد استفاده از انواع روش‌های لیزر است.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

امروزه با رشد و توسعه فناوری چند نوع دستگاه لیزر در بازار موجود است که هر کدام کارایی خود را دارند. هر چه موهای زائد تیره‌تر و ضخیم‌تر و رنگ پوست روشن‌تر باشد، دستگاه‌های لیزر تأثیر بیشتری دارند و اکثر لیزرها روی پوست‌های تیره با موهای کم رنگ و بور تأثیر کمتری دارند. اگر از این افراد هستید، در انتخاب شیوه لیزر خود دقیق‌تر عمل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

جدیدترین شیوه‌های لیزر موهای زائد کدامند؟

لیزرهایی که برای رفع موهای زائد استفاده می‌شوند، در کل عبارتند از:

  • لیزر دیود
  • لیزر الکساندرایت یا الکس
  • لیزر Nd-YAG
  • سیستم نوری IPL
  • دستگاه Elight

لیزر دیود

لیزر دیود به شکل پالسی و با طول موج ۸۰۰ یا ۸۱۰ نانومتر است. این دستگاه به دلیل داشتن محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی دارد. از مزایای این روش می‌توان به عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت، کم شدن خطر به دلیل پالس‌های یکنواخت، خنک سازی سطحی و قابلیت استفاده برای پوست‌های تیره اشاره کرد.

جدیدترین شیوه‌های لیزر موهای زائد کدامند؟

لیزر الکساندرایت یا الکس

الکسانداریت یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر است. یکی از ویژگی‌های بی نظیر این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج و مقدار انرژی برای هر نوع پوست و مویی است. این لیزر از نوع لیزرهای جامد است و طول موج ۷۵۵ نانومتر دارد. از مزایای آن می‌توان مجهز بودن به سیستم خنک کننده برای جلوگیری از سوزش و کم بودن تولید درد آن نسبت به دیگر دستگاه‌ها اشاره کرد.

لیزر Nd-YAG

لیزر Nd:YAG روشی اپتیکی است، به این ترتیب که محیط فعال تحت تابش شدید نور فلش لامپ یا دیودهای لیزری قرار می‌گیرد و انرژی به محیط فعال دمیده می‌شود. این نوع لیزر برای لیزرهای موهای زائد، جراحی، لیزر پوست و شبکیه چشم، مصارف صنعتی مانند حکاکی، نظامی و تحقیقاتی کاربرد دارد.

سیستم نوری IPL

این شیوه لیزر نیست و در واقع فلش لامپ‌های زنون است که نوری با چند طول موج ایجاد می‌کند که بر روی ساختارهای مختلف پوست تأثیرات مختلفی دارند. از مزایای این شیوه می‌توان به استفاده از آن برای برداشتن موهای زائد، جوانسازی پوست و روشن کردن لک‌‌های صورت و آثار سطحی جوش‌های صورت اشاره کرد. در ضمن این شیوه ارزان‌ و سریع نیز است. این دستگاه برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، گزینه مناسبی است.

دستگاه Elight

این دستگاه ترکیبی از دستگاه IPL و رادیو فرکانسی است که برای موهای بور و سفید تأثیر بیشتری دارد.

در میان دستگاه‌ها و شیوه‌هایی که برایتان توضیح دادیم، تمام آنها استاندارد هستند و کارایی خود را دارند. شاید به سادگی نتوان گفت کدام یک از این دستگاه‌ها و شیوه‌ها بهترین هستند، زیرا همان طور که گفتیم رنگ پوست و نوع و رنگ موها بسیار در گرفتن نتیجه دلخواه شما مؤثر هستند.

اگر در فکر از بین بردن موهای زائد بدن خود هستید، ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که رنگ پوست و نوع موهای بدن خود را در نظر داشته باشید. کلینیک پوست و مو تندیس با کادری مجرب در زمینه لیزر موهای زائد در خدمت شما عزیزان است و پیش از انجام، مشاوره‌های لازم را به شما خواهد داد.