جوانسازی آر اف فرکشنال یا میکرونیدلینگ

جوانسازی با کمک میکرونیدلینگ

در اثر تغییراتی که با بالا رفتن سن در پوست ایجاد می‌شود، برخی از افراد دست به دامن جراحی‌های زیبایی و شیوه‌های جوانسازی می‌شوند. در واقع جوانسازی روی پوست‌هایی انجام می‌شود که زیبایی آنها با ایجاد خط‌ها و چین و چروک کمتر شده است.

روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد که یکی از این روش‌ها جوانسازی آرف فرکشنال است که با نام میکرونیدلینگ هم شناخته می‌شود.

جوانسازی آر اف فرکشنال یا میکرونیدلینگ

عمل آر اف فرکشنال چیست؟

بخش میانی پوست مسئول استحکام پوست است که از رشته‌هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است. با تغییراتی که در پوست ایجاد می‌شود این رشته‌ها کاهش می‌یابند. این شیوه به این ترتیب عمل می‌کند که با وارد کردن سوزن‌های بسیار ظریف در داخل پوست و مبادله امواج رادیویی، گرمایی در پوست ایجاد می‌شود که کلاژن جدید در پوست تولید و کلاژن‌های قدیمی را منقبض می‌کند. واژه فرکشنال به معنای بخش است، یعنی تنها قسمت‌هایی از پوست حرارت می‌بینند نه بخش گسترده‌ای از آن و همین مسئله موجب می‌شود که این شیوه عوارض کمی داشته باشد.

مهم‌ترین استفاده از این شیوه برای سفت کردن پوست است. در واقع با این شیوه بدون جراحی روی پوست لیفتینگ انجام می‌شود. برای سفت کردن غبغب و قسمت فک می‌توان از این شیوه استفاده کرد. حتی برای سفت کردن ناحیه گردن نیز شیوه‌ای بدون عارضه و عالی محسوب می‌شود.

به غیر از این موارد، می‌توان برای از بین بردن چروک‌های دور چشم نیز از آن استفاده کرد. افرادی که پوست آنها ترشح بیش از حد چربی دارد و منافذ پوستشان باز است این شیوه راه مناسب درمان آنها خواهد بود. کاربرد دیگری که این شیوه دارد و شاید کمی دور از ذهن است برای درمان جوش‌های صورت است. همچنین، می‌توان لکه‌های آکنه را نیز با این شیوه بر طرف کرد. این شیوه به مراقبت خاصی پس از انجام نیاز ندارد. آر اف فرکشنال برای درمان تعریق بیش از اندازه زیر بغل و درمان ترک‌های پوستی نیز قابل استفاده است.

یکی از مهم‌ترین مزایای این شیوه این است که انرژی دقیقاً در قسمت میانی پوست ایجاد می‌شود و هیچ آسیبی به لایه سطحی پوست وارد نمی‌شود. همین ویژگی موجب می‌شود که این شیوه برای افراد با پوست سبزه نیز مناسب و در فصل گرما نیز انجام پذیر باشد.

برای انجام درمان جوانسازی آر اف فرکشنال یا میکرونیدلینگ در هر ناحیه از پوست می‌توانید به کلینیک پوست و مو تندیس مراجعه کنید. این کلینیک برای انجام جوانسازی بسیار متخصص است و با کمترین عوارض و بیشترین نتیجه شما را به زیبایی می‌رساند.