جوانسازی چانه و گردن

جوانسازی پوست

پوست چانه و گردن جزء نواحی هستند که با بالا رفتن سن و گذر زمان تغییر می‌کنند. این تغییرات در این نواحی ممکن است به شکل خطوط و چین و چروک‌های افقی و عمودی باشند یا به صورت شل شدن و افتادگی در پوست خود را نشان دهند. جمع شدن چربی در زیر گردن و غبغب نیز از تغییرات نازیبایی است که ممکن است در افراد اتفاق بیافتد. یکی دیگر از این موارد تغییر رنگ و قرمز شدن پوست گردن است. برای تمام این تغییرات در کلینیک‌های پوست و مو درمان‌هایی وجود دارد که در ادامه برخی از این درمان‌ها آورده شده‌اند.

چین و چروک‌های چانه و گردن چگونه ایجاد می‌شوند؟

گردن در واقع عضله‌ای با نام پلاتیسما که از پوست و عضلات سینه امتداد دارد و به عضلات پایین صورت وصل می‌شود و در افراد به شکل‌های مختلفی است. در اثر گذر زمان این عضله بزرگ و ضخیم می‌شود و کم کم تغییر شکل می‌دهد و در آن چین و چروک‌هایی افقی و عمودی ایجاد می‌شود. از طرف دیگر، فعالیت این عضله به پایین کشیدن پوست صورت و از بین بردن خطوط صاف پایین فک منجر می‌شود.

در صورتی که در جوانی از روی نقطه‌ای در پایین‌ترین نقطه تا چانه یک خط بکشیم این خط کاملاً صاف خواهد بود، اما در افراد با سن بالا این خط دچار انحنا می‌شود. عضله گردن در ایجاد این مشکل در اثر فعالیت زیاد مؤثر است.

 

راه‌های جوانسازی چانه و گردن

یکی از شایع‌ترین شیوه‌های جوانسازی استفاده از تزریق بوتاکس در این نواحی است. تزریق بوتاکس مانند نواحی دیگر بدن خیلی کار ساده‌ای نیست و ترجیحاً بهتر است توسط متخصص انجام شود. در ضمن با استفاده از دیسپورت و شل کردن عضله گردن خیلی از مشکلاتی که در اثر بالا رفتن سن ایجاد شده‌اند قابل درمان خواهند بود.

با دستگاه لیزر نیز می‌توان به نتیجه مطلوب برای دست یافتن به زیبایی مجدد گردن و غبغب دست یافت. دستگاه لیزر RF با مجبور کردن بدن به بازسازی کلاژن، پوست این نواحی را سفت می‌کند. البته با دستگاه لیزر CO2 نیز می‌توان خطوط و چین و چروک گردن و همچنین تغییرات بافتی و رنگدانه‌ای را درمان کرد. این شیوه نیز با ساخت کلاژن جدید در پوست جوانی را به آن برمی‌گرداند.

یکی از شیوه‌های جوانسازی گردن کم کردن چربی در چانه و فک است که با لیپولیزر قابل انجام است. در این شیوه علاوه بر این که چربی این نواحی خارج می‌شود، پوست آن نیز سفت خواهد شد. البته در مواردی که پوست گردن خیلی شل و افتاده است، جراحی لیفت ضروری به نظر می‌رسد. این عمل سرپایی است و بدون بیهوشی با ایجاد سه برش ۳ میلی متری چربی را خارج می‌کنند.

با تزریق ژل نیز جوانسازی چانه و گردن انجام می‌شود. ژل به زیر پوست تزریق می‌شود و خطوط با افزایش حجم داخل بافت کاهش می‌یابند. برخی بیماران ممکن است با این شیوه به سه جلسه درمان نیاز داشته باشند.

از روش هایفو نیز برای کشیدن پوست ناحیه چانه و گردن استفاده می‌شود. این شیوه با استفاده از فناوری اولتراسوند پوست را از عمق تقویت می‌کند و با تابش آن به گردن، پوست شروع به ساخت کلاژن می‌کند.

برای رفع قرمزی پوست گردن که البته بیشتر در بین آقایان شایع است، می‌توان از دستگاه لیزر PDL استفاده کرد. برای تغییر رنگ بافت گردن از روش IPL نیز استفاده می‌شود. این شیوه درمان با نور پالسی کار می‌کند و برای درمان پیری گردن توصیه می‌شود. یکی دیگر از شیوه‌های مورد استفاده در کلینیک‌ها برای جوانسازی گردن لیفت با نخ است. این نخ‌ها قابل جذب هستند و بعد از ورود به نواحی مورد نظر موجب سفت شدن آن می‌شوند.

جوانسازی چانه و گردن در کلینیک پوست و مو تندیس نیز انجام می‌شود. شما می‌توانید برای انجام تزریق ژل، تزریق بوتاکس، جوانسازی با هایفوتراپی و همچنین جوانسازی با RF Fractional و لیزر به این کلینیک مراجعه کنید.