دانستنی های کاربردی برای متقاضیان کاشت مو به روش FUT

ریزش مو

ریزش مو پدیده ای دردناک در همه سنین به خصوص در سنین جوانی است. در طول روز موها ریزش دارند. موهای جدیدتر جایگزین موهای قبلی می شوند. از دست دادن ۵۰ تا ۱۰۰ عدد تار مو در طول روز کاملاً عادی است. با این حال، مشکل زمانی ایجاد می شود که ریزش مو طبق روال قبلی بریزد، اما جایگزینی و رشد موی جدید، با اختلال روبرو شده باشد. اگر این روند ادامه پیدا کند، تعداد موهای از دست رفته نسبت به تعداد موهای رویش یافته بیشتر می شود وباعث ایجاد طاسی سر خواهد شد. متقاضیان کاشت مو به روش FUT میتوانند برای جبران این موهای از دست رفته، این روش را لحاظ کنند.

عوامل ریزش مو شامل افسردگی، استرس، کمبود روی و آهن،است. آسیب های فیزیکی طولانی مدت مانند کشش تار مو، کم کاری و پرکاری تیروئید و از همه مهمتر زمینه ژنتیکی نیز عامل ریزش می باشد. کسانی که به دلایل متفاوت به ریزش مو دچار شده اند، به انواع و اقسام روش های پیشگیری ریزش مو روی می آورند. این افراد میخواهند تا تعداد تارهای از دست رفته در طول روز را به حداقل برسانند. متاسفانه در اغلب موارد این تلاش ها با موفقیت همراه نخواهد بود. شاید بتوان با شناخت عامل ریزش مو، از ریزش تارهای دیگر پیشگیری کرد. با این حال موهای از بین رفته را .نمی توان مجددا به دست آورد. متاسفانه راهی برای مقابله با ریزش موی سر که در اثر عوامل ژنتیکی به وجود می آید به طور قطع پیدا نشده است اما روش هایی کاربردی جهت کاشت مو برای این افراد ابداع شده است.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT ، شامل برداشت نواری مو از پشت سر است. مشابه این روش در دوران گذشته مورد استفاده قرار می گرفت اما روش کاربردی تر آن در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در این روش باریکه ای از پوست و مو به عرض ۲ سانتیمتر و طول ۲۵ سانتیمتر از پشت سر بیمار برداشته می شود و به قسمت مورد نیاز انتقال داده می شود. قسمتی که باریکه از آن جا برداشته شده است با ایجاد کشش به هم رسانده می شود. سپس با نخ نایلون پشت سر بخیه می شوند. بخیه زیر موها پنهان می شود. از این رو مشکلی در زیبایی ظاهری فرد ایجاد نمی شود اما متخصص باید با دقت این مرحله را انجام دهد چرا که جای بخیه نباید از ۳ تا ۴ میلیمتر پهن تر شود. در غیر این صورت جای اسکار ناشی از بخیه، حتی از زیر موها هم به وضوح مشخص می شود.

دانستنی های کاربردی برای متقاضیان کاشت مو به روش FUT

در عمل جراحی FUT قسمت برداشته شده از پشت سر فرد، با کمک متخصصین کاشت مو به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می شوند. اگر با دقت به موهای سر خود نگاه کنید متوجه می شوید که برخی از موها به صوت تک شاخه، دو شاخه، سه شاخه و گاهی به صورت چهارشاخه از یک نقطه از پوست خارج شده اند. به هر یک از این دسته های مو، گرافت مو می گویند که شامل یک یا چند پیاز مو است. متخصص با ایجاد سوراخ هایی در قسمت گیرنده مو، گرافت های جدا شده را در این ناحیه با دقت قرار می دهد.

مزایای روش FUT

مزایای روش FUT شامل موارد زیر است:

  1. در این روش تقریبا بالای ۹۰ درصد از موهای برداشته شده موفق به رشد خواهند شد.
  2. بیشترین میزان برداشت مو در یک جلسه کاشت مو را شامل می شود.
  3. نسبت به روش FIT بازدهی بالاتر و زیبایی بیشتری دارد.
  4. امکان کاشت مو در یک جلسه در این روش وجود دارد.

معایب روش FUT

معایب روش FUT شامل موارد زیر است:

  1. روش FUT یک روش جراحی محسوب می شود از این رو دوران نقاهت طولانی تری نسبت به روش های غیرجراحی دارد.
  2. به دلیل ایجاد برش در ناحیه پشت سر، جای اسکار باقی می ماند که در صورت بلند بودن موها، در زیر موها مخفی خواهد شد.
  3. عوارضی مانند تورم سر و صورت، درد و امکان ایجاد عفونت در برخی موارد، در این روش دیده می شود.
  4. استفاده از این روش برای همه افراد، علی الخصوص کسانی که پوست سرشان قابلیت متسع شدن را ندارد، محدودیت دارد.

اگر قصد کاشتن مو را دارید و هنوز هم نمی دانید کدام روش برای شما مناسب است بهتر است به متخصصین کلینیک تندیس در این زمینه در ارتباط باشید تا با راهنمایی های لازم، بهترین و کاربردی ترین روش را به شما ارائه دهند.