درباره ی لیفت ابرو با بوتاکس چه می‌دانید؟

لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟

لیفت ابرو با بوتاکس، روشی است که خطوط اخم بین ابروهای شما را از بین می‌برد. لیفت ابرو با بوتاکس، ارتفاع ابروهای شما را با تزریق بوتاکس  سم بوتولینوم نوع آ افزایش می‌دهد. این تزریق از طریق منبسط کردن عضلات زیرین، به منظور صاف کردن ظاهر پوست در بیرون و منبسط کردن عضلات بین ابروها عمل می‌کند. این کار باعث می‌شود که عضلات پیشانی، عضلات منبسط بین ابروها را بالا بکشند. این کار باعث بالا رفتن ابروها و باز شدن چشم‌ها می‌شود.

می توان در انتهای ابروها، بوتاکس بیشتری تزریق کرد تا عضلات آن نواحی را نیز منبسط کند. این امر باعث می‌شود تا عضلات پیشانی، این ناحیه را نیز بالا ببرند. میزان لیفت، بسته به سن شما و نوع عضلات فعال برای بالا کشیدن عضلات منبسط، متفاوت است.

این روش برای خطوط عمیق بین ابروها موثر است و می‌تواند بدون جراحی به از بین بردن چین و چروک های عمیق کمک کند. این نوع چین و چروک‌ها، خطوط اخم بین ابروها نامیده می شود. بوتاکس یک روش غیرجراحی است. این روش با روش لیفت ابروی سنتی که همراه با برش و برداشت پوست شما است، متفاوت است.

آیا لیفت ابرو با بوتاکس برای شما مناسب است؟

بوتاکس فقط برای افراد بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود. مردان و زنان که خطوط  اخم خفیف یا عمیقی دارند، می‌توانند از لیفت ابرو با بوتاکس استفاده کنند.

افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس برای خطوط اخم خود هستند، احتمالا تاکنون درمان‌های بدون نسخه‌ی متفاوتی را امتحان کرده‌اند که هیچ سودی برایشان نداشته است. این روش لیفت ابرو، بهترین روش برای پوست‌های افتاده است که می توانند با این روش لیفت عضله اصلاح شوند. بعضی از افراد ممکن است برای حصول بهترین نتیجه‌ی ممکن در ناحیه‌ی چشم، انجام بلفاروپلاستی را به صورت همزمان لحاظ کنند.

قبل از این که تحت این درمان قرار بگیرید، ابتدا لازم است با پزشک خود مشورت کنید. اگر باردار یا در حال شیردهی  هستید، ممکن است تزریق بوتاکس برای ما مناسب نباشد. تاکسین موجود در مواد مصرفی، ممکن است به نوزاد یا جنین آسیب برساند.

هزینه‌ی بوتاکس چقدر است؟

هزینه‌ی تزریق بوتاکس به دو صورت، لحاظ می‌شود: یا با تعداد واحدهای مورد استفاده، و یا از طریق ناحیه‌ی مورد درمان. بوتاکس برای لیفت ابرو ممکن است در مقایسه با چروک‌های پنجه کلاغی دور چشم، نیاز به ماده‌ی بیشتری داشته باشد. ممکن است در یک جلسه در خارج از ایران تا ۸۰۰ دلار هزینه‌ کنید. اما در کلینیک تندیس با وجود استفاده از بهترین مواد مصرفی، هزینه‌ی جلسات به طرز شگفت‌آوری اندک است.

به خاطر داشته باشید که بیمه‌ی پزشکی، بوتاکس مورد استفاده برای درمان‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهد.

چگونگی انجام لیفت ابرو با بوتاکس

پروسه‌ی لیفت ابرو با بوتاکس نسبتاً ساده است. ورود و خروج شما از مطب دکتر، یشتر از چند دقیقه طول نخواهد کشید. اما قبل از اینکه شروع کنید، ابتدا باید مراحل پیش آماده را انجام دهید. ممکن است پزشک شما توصیه کند که از مصرف داروهای رقیق‌کننده‌ی خون، و همچنین داروهایی مثل آسپرین که باعث خونریزی سریع شما می‌شوند؛ بپرهیزید.

ممکن است پزشک شما قبل از تزریق بوتاکس به ناحیه‌ی ابروها،  برای کاهش درد از کرم بی‌حسی استفاده کند. احتمال درد کشیدن در حین تزریق، بسیار اندک است. پروسه‌ی تزریق، فقط چند دقیقه طول می کشد.

نتیجه‌ی لیفت ابرو با بوتاکس چه زمانی مشخص می‌شود؟

نتیجه دهی و نقاهت بوتاکس نسبتا سریع است. انجام بوتاکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد و شما می توانید در عرض یک هفته، نتایج را ببینید. با این حال، پژوهشی که در سال ۲۰۱۷ انجام شد، نشان داد که نتایج واقعی بوتاکس یک ماه بعد از تزریق اولیه، خود را نشان می دهند.

به گفته آکادمی پوست آمریکا، اثر تزریق بوتاکس به طور متوسط بین سه تا چهار ماه است. برخی از انواع آن، تا شش ماه دوام دارد.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد  بوتاکس را به جراحی ترجیح می‌دهند؛ دوره ی نقاهت کوتاه آن است.  پس از انجام این روش، باید بتوانید برنامه‌ی روزمره و روتین خود را از سر بگیرید و حتی در محل کار یا تحصیل خود حضور پیدا کتید. با این حال به گفته‌ی آکادمی پوست آمریکا بهتر است حداقل تا دو ساعت پس از تزریق، کار نکنید.

عوارض جانبی و خطرات بوتاکس چیست؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای غالب افراد، بی‌خطر است. با این حال، احتمال بروز عوارض جانبی  نیز وجود دارد. ممکن است  قرمزی خفیف، تورم و کبودی در محل تزریق بروز پبدا کند. به گفته‌ی آکادمی پوست آمریکا، این علائم طی یک هفته از بین می روند.

عوارض جانبی خفیف بوتاکس عبارتند از: سردرد، بی‌حسی، درد

عوارض جانبی جدی به ندرت دیده می‌شوند. با این وجود، در صورت بروز هر یک از موارد زیر،سریعاً به پزشکخود اطلاع دهید: مشکلات تنفسی، افتادگی ابرو و پلک، مشکل در خوردن و بلع، تغییرات گفتاری

اگر همزمان با تزریق بوتاکس، جراحی لیفت ابرو انجام دهید، ممکن است در معرض عوارض ناشی از جراحی مانند عفونت قرار بگیرید.

در آخر، فراموش نکنید که هرگز به صورت آنلاین، بوتاکس خریداری نکنید و یا تزریق بوتاکس را در مراکزغیر پزشکی انجام ندهید. چرا که انجام دادن موارد فوق، می تواند به عوارض جدی – حتی فلج-  منجر شود.

آیا لیفت ابرو با بوتاکس موثر است؟

ممکن است چند روز طول بکشد تا اثر بوتاکس دیده شود. با این حال، برای حفظ  نتایج حاصله، باید هر چند ماه یک بار، مجدداً تزریق کنید. هرچه در طول زمان، بوتاکس بیشتری تزریق کنید، احتمال آن بیشتر است که عضلات اطراف ابرو حالت خود را حفظ کنند و نتیجه‌ی ضدپیری بهتری به همراه داشته باشد.

پزشک به شما اطلاع خواهد داد که چه زمان برای جلسه‌ی یادآوری رجوع کنید. اگر احساس کردید که چروک‌های بین ابروهای شما در حال برگشتن هستند، بدانید که زمان تزریق مجدد رجوع کنید.

جمع بندی

جمع بندی موارد فوق حاکی از آن است که لیفت ابرو با بوتاکس می تواند به از بین بردن چین و چروک های به وجود آمده به علت تحرک کمک کند؛ مثل خطوط بین ابروها. این کار می‌تواند به بالا بردن ابروهای شما نیز کمک کند. لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند با سایر درمان‌ها مانند بلفروپلاستی یا جراحی پلک همراه باشد.

به خاطر داشته باشید که بوتاکس راه‌حلی دائمی برای از بین بردن خطوط اخم نیست. تکنیک های مراقبت از پوست مناسب، می تواند در جوان ماندن ظاهر شما موثر باشد. با پزشک خود درباره‌ی گزینه‌های موجود برای لیفت ابروهای خود مشورت کنید.