رایج‌ترین متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا کدامند؟

آشنایی با رایج ترین متدهای جوانسازی پوست

اگر پا به سن گذاشته‌اید و فکر جوانی و جوانسازی در سرتان افتاده است، باید بدانید که به همین سادگی‌ها دست از سرتان برنمی‌دارد. به تناسب نیاز جامعه راه‌های زیادی نیز برای حل مشکل ایجاد شده است. از روش‌ تزریق بوتاکس گرفته تا میکرونیدلینگ همگی می‌توانند شما را در راه رسیدن به هدفتان یاری رسانند. علم پزشکی در دنیا مدام در حال پیشرفت و تغییر است و کشور ما نیز در حد توان هم گام با آنها پیش می‌رود.رایج‌ترین متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا کدامند؟

پیش از این که مدام مجبور شوید راه‌های مختلف را روی پوستتان امتحان کنید، در این مطلب با متدهای جوانسازی رایج در دنیا آشنا شوید و با مشورت با متخصصان بهترین راه را برای خودتان انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید تا با شیوه‌ای مناسب خودتان کار جوانسازی روی پوستتان انجام شود.

رایج‌ترین متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا کدامند؟

متدهای جوانسازی پوست کدامند؟

جوانسازی با تزریق بوتاکس: تزریق بوتاکس یکی از متدهای جوانسازی است. با بوتاکس می‌توان چین و چروک صورت را از بین برد. بوتاکس حرکت ماهیچه‌های صورت را کاهش می‌دهد و به این ترتیب چین و چروک‌ها از دید پنهان می‌شوند. این روش در تمام دنیا بسیار پر طرف دار است. تنها کاری که باید پس از تزریق بوتاکس انجام دهید این است که تا ۴ ساعت دراز نکشید.

جوانسازی با تزریق ژل: این شیوه مانند تزریق بوتاکس است. در این متد، یکی از انواع مناسب ژل برای فرد انتخاب و با استفاده از سرنگ به زیر پوست محل مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق ژل فاصله میان بافت‌ها را پر می‌کند و چین و چروک‌ها را از بین می‌برد. با این روش می‌توان حجم از دست رفته پوست را جبران کرد.

جوانسازی با تزریق چربی: می‌توان گفت تزریق چربی هم مانند تزریق ژل است. این چربی هم مانند ژل فاصله میان بافت‌ها را پر می‌کند و چین و چروک‌ها را از میان بر می‌دارد. تفاوت چربی با ژل و دیگر مواد مصنوعی این است که طبیعی است و از بدن خود فرد گرفته می‌شود و عوارض و حساسیتی در فرد ایجاد نخواهد کرد. تنها عارضه آن درد و ورم است.

جوانسازی با انواع لیزر: یکی از شیوه‌های جوانسازی است که با استفاده از دستگاه لیزر انجام می‌شود و انواع مختلفی دارد. نحوه کار این دستگاه این نیز به این شکل است که اول لایه بالایی پوست را از بین می‌برد و بعد موجب تحریک لایه‌های پایینی پوست برای ساخت کلاژن و سلول‌های پوستی جدید می‌شود.

جوانسازی با PRP: این شیوه در واقع با استفاده از سلول خونی به نام پلاکت‌ها است که حاوی مواد و عوامل رشد هستند. پلاکت‌ها موجب رشد سلول‌های جدید و جایگزین شدن آنها به جای قدیمی‌ها در پوست می‌شوند. نتایج این شیوه بعد از سه هفته قابل مشاهده است.

جوانسازی با لیفت: یکی از شیوه‌های جوانسازی پوست استفاده از نخ در زیر پوست است. این متد برای درمان افتادگی و شلی پوست از قرار دادن نخ‌های کوچک استفاده می‌کند. این نخ‌ها پس از ۴ تا ۶ ماه تجزیه می‌شوند. در این شیوه، نخ‌ها موجب تحریک ساخت سلول‌های فیبروبلاست و تکثیر آنها می‌شوند که مسئول تشکیل بافت‌ها هستند.

جوانسازی با هیدرودرم ابریژن: در این شیوه، آب لایه بیرونی پوست را می‌شکافد و از میان می‌برد. این عمل خیلی آرام صورت می‌‌گیرد تا حین آن بیمار درد و ناراحتی احساس نکند.

جوانسازی با میکرونیدلینگ: دستگاه میکرونیدلینگ چند سوزن ظریف و کوچک است که طول آنها با توجه به نوع پوست بیمار مشخص می‌شود. در این روش دستگاه به پوست چسبانده می‌شود و سوزن‌ها به لایه دوم پوست نفوذ و سیستم ایمنی بدن را فعال می‌کنند تا کلاژن و الاستین تولید شود که از عوامل اساسی رشد و حفظ قابلیت ارتجاعی پوست هستند.