رفع چین و چروک صورت با متدهای جوانسازی

 با متدهای جوانسازی چین و چروک های صورتتان را برطرف کنید

ایجاد چین و چروک و خطوط در صورت گریز ناپذیر است و همه دیر یا زود با آن دست به گریبان خواهند شد. این خطوط به همه جا در صورت راه پیدا می‌کنند، از دور چشم‌ها و لب‌ها گرفته تا پیشانی. اما افرادی که به این خطوط حساس هستند و با دیدن آنها حس گذر جوانی و کهنسالی می‌کنند، می‌توانند به شیوه‌های مختلفی که برای رفع آنها وجود دارد اقدام کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی متدهای جوانسازی زیادی برای رفع انواع چین و چروک‌ها در قسمت‌های مختلف صورت و حتی بدن به وجود آمده است.

انواع چین و چروک‌‌ها

چین و چروک‌ها به دو دسته ظریف و عمیق تقسیم می‌شوند که البته از منظر پزشکان نیز این خطوط به دو دسته استاتیک و دینامیک تقسیم می‌شوند. عوامل مختلفی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن، داشتن رژیم غذایی نامناسب، وراثت و ژنتیک، شغل، رنگ پوست، کاهش وزن ناگهانی، آلودگی‌ها، نداشتن تحرک و از همه مهم‌تر بالا رفتن سن از عوامل ایجاد کننده این خطوط هستند.

متدهای جوانسازی رفع چین و چروک‌ها کدامند؟

بوتاکس: یکی از مهم‌ترین روش‌ها و البته رایج‌ترین شیوه‌ها تزریق بوتاکس است که برای هر نوع چروک قابل استفاده است. بیشتر افرادی که اقدام به انجام بوتاکس کرده‌اند از نتیجه کار راضی بوده‌اند.

تزریق ژل: به این شیوه نیز می‌توان انواع چروک‌ها را برداشت و صورت را صاف و زیبا کرد. البته از این متد جوانسازی برای قسمت‌های دیگر بدن به جز صورت نیز استفاده می‌شود.

میکرودرم ابریژن: در این متد لایه شاخی پوست برداشته می‌شود و به این ترتیب سلول‌های جوان جای آنها را می‌گیرند و پوست شفافیت خود را باز خواهد یافت.

مزوتراپی: این متد جوانسازی نیز برای افراد بالای ۱۸ سال کاربرد دارد و اگر این شیوه را برای خود انتخاب کردید باید بدانید که برای به دست آوردن نتیجه مطلوب باید چند جلسه برای درمان مراجعه کنید.

رادیوفرکوئنسی: با این متد با دستگاه پوست فرد کشیده می‌شود و لایه‌های عمقی‌تر پوست گرم و در نتیجه کلاژن‌ها گرم می‌شوند.

هایفوتراپی: این متد نیز برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود که در واقع نوعی لیفت غیر جراحی پوست است که برای حصول نتیجه باید چند جلسه مراجعه شود.

برای انتخاب بهترین شیوه که بیشترین نتیجه را برای پوست شما به همراه داشته باشد، بهتر است به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید و بعد از مشورت با پزشک متخصص و متد جوانسازی پیشنهادی وی برای رفع چین و چروک‌ها اقدام کنید.