زاویه سازی صورت، راز زیبایی هالیوودی‌ها

زاویه سازی صورت

وقتی صورت سوپر استارها و سلبریتی‌های هالیوودی را می‌بینید، متوجه زیبایی در آنها می‌شوید که فراتر از رنگ چشم، فرم بینی و برجستگی لب‌ها است. این ویژگی با نگاهی دقیق‌تر نمایان می‌شود. شاید حتی البته متوجه آن شدن هم کمی سخت باشد. اما نکته مهم در چهره این افراد مشهور که آنها را خاص و به یاد ماندنی می‌کند، زاویه دار بودن صورتشان است.

خوب حالا که متوجه این نکته شدید، حتماً اولین کاری که کردید این است که به جلو آینه رفته و صورت خود را در آینه برانداز می‌کنید تا ببینید چه شکلی است، زاویه دار است یا نه؟ اگر هست که خوش به حالتان و اگر نیست چه کار می‌توانید بکنید تا صورتتان زاویه دار شود؟

زاویه دار بودن صورت یعنی چه؟

البته مهم است که بدانید به چه چهره‌ای زاویه دار گفته می‌شود؟ پزشکان زاویه دار بودن صورت را برجسته بودن برخی نواحی صورت می‌دانند. در واقع ظاهر صورت از سه جزء اصلی پوست، بافت‌های نرم و استخوان‌های زیرین تشکیل شده است. پوست سالم و زیبا بخشی مهم از زیبایی صورت را تشکیل می‌دهد. حجم و موقعیت چربی نیز در ایجاد تناسب و هارمونی در چهره بسیار تأثیرگذار است. اما این ساختار استخوان‌های زیرین هستند که عناصر برجسته مانند استخوان‌های گونه، چانه و خط فک را بارزتر می‌کند.

البته وجود زوایا در صورت در تمام افراد دیده نمی‌شود. اما خوشبختانه روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده و به صورت فرم جدید بخشید.

آیا زاویه دار کردن صورت امکان پذیر است؟

مهم‌ترین بخش‌های صورت که زاویه دادن به آنها صورت را زیبا می‌کند، فک و گونه‌ها هستند. اندازه و شکل فک باید با صورت هماهنگی داشته باشد. عقب یا جلو بودن آن نیز ترکیب صورت را نازیبا می‌کند. زاویه فک اولین جای صورت است که با برجسته ساختن آن صورت کات دار می‌شود. این نقطه دقیقاً جایی است که استخوان فک تحتانی به طرف گوش ادامه می‌یابد.

برای اصلاح و زاویه دار کردن فک از دو روش جراحی استفاده می‌شود:

۱- کوچک کردن فک

۲- کوچک کردن چانه

اما این دو شیوه هر دو جراحی هستند. جراحی به طور معمول به دلیل عوارض و پیامدهایی که دارد، افراد کمی به سراغ آن می‌روند. اما شیوه‌های دیگری برای اصلاح فک وجود دارد که به راحتی فرد می‌تواند به هدف مورد نظر خود دست یابد.

گونه‌های برجسته نیز از عناصر مهم زیبایی در صورت به ویژه در خانم‌ها هستند. کلینیک پوست و مو تندیس به طریقه‌های مختلف می‌تواند فک و گونه‌های شما را فرم بدهد و متفاوت از بقیه کند. متخصصان این کلینیک برای زاویه‌دار کردن صورت، ابتدا آناتومی صورت را بررسی می‌کنند و سپس شیوه مناسب را پیشنهاد می‌دهند.

شیوه‌های زاویه دار کردن صورت در کلینیک تندیس

تزریق بوتاکس: بوتاکس برای کاهش اندازه عضلات بزرگ فک به کار می‌رود. با ترزیق در چند ناحیه می‌توان به این شیوه چانه بزرگ را کوچک کرد. ایجاد خط فکی هم با بوتاکس شدنی است. البته برای این که زیبایی صورت شما دوام داشته باشد هر سه ماه باید آن را تمدید کنید. تزریق بوتاکس برای اینکه گونه‌ها برجستگی لازم را پیدا کنند قابل انجام است.

تزریق ژل: تزریق ژل در فک و گونه‌ها با هدف زاویه سازی انجام شدنی است. تزریق ژل فقط چند دقیقه طول می‌کشد و به طور دقیق و در اندازه لازم توسط متخصص باید صورت گیرد تا نتیجه لازم به دست آید.

تزریق چربی: تزریق چربی برای برجسته کردن نواحی صورت یکی دیگر از شیوه‌های پیشنهادی است. با این روش می‌توان تغییرات مؤثری در نواحی مختلف صورت به وجود ‌آورد. چربی مورد نیاز از خود بدن فرد گرفته می‌شود. این روش برای بزرگ و برجسته کردن چانه بسیار کارآمد است.