شیوه‌ی صحیح استفاده از کرم دور چشم

پوست اطراف چشم

پوست اطراف چشم شما نازک تر و حساس تر از بقیه‌ی نواحی صورت است، بنابراین اغلب اوقات نشانه‌های پیری قبل از هرجایی در اطراف چشم دیده می‌شوند. این به این معناست که شما باید به شکل ویژه‌ای به استفاده از کرم دور چشم خود اهمیت دهید. در این مطلب به توضیح شیوه‌ی صحیح استفاده از کرم دور چشم خواهیم پرداخت و توضیح می‌دهیم که چه مواد تشکیل‌دهنده‌ای باید در کرم دور چشم شما باشد.

چه مواد تشکیل‌دهنده‌ای باید در کرم دور چشم شما باشد؟

مواد تشکیل‌دهنده‌ی کرم دور چشم شما از اهمیت بسیاری برخوردار است. کرم‌های دور چشم می توانند به کاهش پف و چروک‌های پنجه‌کلاغی دور چشم کمک کنند، تیرگی زیر چشم را روشن کرده و باعث شوند که صورت شما جوان تر و بازتر شود. برخی از فرمول‌های کرم‌های دور چشم برای برطرف کردن یکی این موارد در نظر گرفته شده‌اند.  برای رفع یکی از این نگرانی ها طراحی شده اند، در حالی که سایر محصولات، همه‌ی این موارد را برطرف می‌کنند.  برخی از مواد تشکیل‌دهنده عبارتند از:

آنتی اکسیدان ها، مانند ویتامین C یا نیاسین آمید: از چشم شما در برابر آسیب‌های ناشی از خورشید، آلودگی، استرس و کمبود خواب محافظت می‌کند

  • رتینوئید: به تحریک چرخه‌ی سلولی کمک می کند.
  • پپتیدها: به افزایش تولید کلاژن و الاستین کمک می‌کند.
  • آرنیکا، کافئین و ویتامین :K به منظور افزایش گردش خون و کاهش تورم برعروق خونی تاثیر می‌گذارد.
  • اسید هیالورونیک و شی باتر: برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک، رطوبت اطراف چشم را حفظ کرده و به آن آبرسانی می‌کند.

چطور کرم دور چشم بزنیم؟!

برای زدن کرم دور چشم، ابتدا از کرم دور چشم خود به اندازه‌ی یک نخود روی انگشت حلقه‌ی خود قرار دهید. کرم‌های دور چشم ، غلظت بالایی دارند بنابراین مقدار اندک آن برای هر دوچشم شما کافی است. از آنجا که دور چشم بسیار حساس است، برای زدن کرم از انگشت حلقه استفاده می‌کنیم که فشار زیادی به پوست وارد نشود.

سپس، در زیر چشم از سمت گوشه‌ی داخلی به سمت استخوان ابرو، به شکل نیم‌دایره نقاط کوچکی از کرم می‌زنیم. تا وقتی که کرم به طور کامل جذب می‌شود، به آرامی بر روی این مسیر نیم‌دایره با انگشت ضربه بزنید تا گردش خون را تحریک کنید. دقت کنید که در حین انجام این کار، پوست را نکشید.

به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از تحریک چشم، بیش از حد به ناحیه‌ی چشم نزدیک نشوید. همچنین، توجه داشته باشید که روی محصول درج شده باشد که می‌توانید از کرم دور چشم در نزدیکی یا روی پلک خود استفاده کنید، در غیر اینصورت این کار را انجام ندهید.

بعد از زدن کرم دور چشم، قبل از زدن کانسیلر یا هر محصول مراقبت پوستی دیگری، ۹۰ ثانیه صبر کنید و به آن زمان دهید تا جذب شود.

چه زمان از کرم دور چشم خود استفاده کنیم؟

برای گرفتن بهترین نتیجه، از کرم دور چشم خود در صبح و شب استفاده کنید. برخی از افراد ترجیح می‌دهند در طول روز از کرم دور چشم خود استفاده کنند تا کانسیلر آن‌ها بهتر به نظر برسد. سایر افراد ترجیح می‌دهند از کرم دور چشم خود در هنگام شب استفاده کنند. بهتر است بعد از شستن صورت و زدن تونر و قبل از زدن مرطوب کننده یا کرم شب خود از کرم دور چشم استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره درباره مراقبتهای پوستی با کارشناسان کلینیک تندیس در تماس باشید.