عوارض و مزایای میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که برای افزایش الاستیسیته و جوانسازی پوست، تولید کلاژن‌های جدید و رفع چین و چروک‌های سطحی و عمیق پوست استفاده می‌شود. در این روش جای زخم‌ها بهبود پیدا می‌کند. همچنین افرادی که به دلیل سانحه بر روی پوست آنها جای سوختگی یا بخیه باشد، با استفاده از روش میکرونیدلینگ ضایعات پیگمانته و لک و تیرگی صورت هم از بین می‌رود. افرادی که برای درمان ضایعات پوستی از روش میکرونیدلینگ استفاده می‌کنند، کرم‌ها و داروهایی که برای درمان استفاده می‌کنند، بهتر در پوست جذب می‌شود.

این روش عوارض و مزایای متعددی هم دارد که مراجعین و علاقمندان باید از آنها مطلع شوند و با آگاهی کامل برای انجام میکرونیدلینگ اقدام کنند.

معایب و مزایای میکرونیدلینگ

عوارض روش میکرونیدلینگ چیست؟

طبق گفته متخصصان و همچنین افرادی که از میکرونیدلینگ استفاده کرده‌اند، انجام این روش، عوارض طولانی مدت به دنبال ندارد. اما پس از میکرونیدلینگ مشکلاتی بروز می‌کند که تا ۴ روز بعد، درمان و به طور کلی رفع می‌شوند. از جمله این عوارض موارد زیر شایع است:

  • قرمز شدن پوست

تورم و قرمزی پوست در روزهای ابتدایی درمان در همه مراجعین دیده می‌شود که دلیل آن نفوذ سوزن مخصوص در زیر پوست است که کانال‌های ریز در زیر پوست ایجاد می‌کند. اما با گذشت زمان این قرمزی و تورم رفع می‌شود. جای زخم‌های کوچک هم بلافاصله بسته و با مصرف پمادهای تجویز شده از سوی متخصص درمان می‌شود.

  •  آلرژی و حساسیت پوستی

در برخی از مراجعین دیده می‌شود که به وسایل فلزی از جمله سوزن حساسیت زیادی دارند. متخصص زمان انجام میکرونیدلینگ ابتدا از حساسیت و آلرژی مراجعه کننده اطلاع پیدا می‌کند و در صورت مشاهده تا بهبود کامل التهاب پوست، عمل میکرونیدلینگ را به تعویق می‌اندازد. در مواردی هم ممکن است از روش پیگمانتاسیون استفاده شود.

مزایای روش میکرونیدلینگ چیست؟

روش میکرونیدلینگ به عنوان یک تکنیک بی‌خطر برای جوانسازی پوست شناخته شده است. دلیل آن کوتاه بودن دوره نقاهت و عدم نیاز به زمان استراحت است. در این روش پوست روشن‌تر می‌شود. درمان افتادگی و لک‌های صورت در مدت کوتاهی صورت می‌گیرد. برخی از پوست‌های ضعیف که نمی‌توان از روش لیزر برای درمان آنها استفاده کرد، روش میکرونیدلینگ مناسب‌تر است.

در سایر روش‌هایی که برای ترمیم و بازسازی پوست انجام می‌شود، گاهی ممکن است به پوست آسیب وارد شود. این در حالی است که در روش میکرونیدلینگ هیچ خطری متوجه پوست نمی‌شود و در عین حال به دلیل نازک بودن سوزن‌ها، جای زخم و عوارض پوستی بر جا نمی‌ماند.

سایر مزایای میکرونیدلینگ عبارتند از:

  • از بین رفتن لک‌های پوست
  • از بین رفتن جای جوش،جای بخیه، اسکار آبله‌مرغان و …جوانسازی پوست
  • روشن شدن پوست
  • کاهش چین و چروک و لیفت صورت
  • کاهش عمق خطوط اخم و خنده

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره توسط کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس باما در ارتباط باشید