لک های کبدی

توصیه هایی برای داشتن پوستی صاف و جلوگیری از هایپرپیگمنتیشن و ایجاد لک

اجازه ندهید لکه های قهوه ای، پوست خشک و کدر سن شما را بیشتر از آنچه هستید نشان دهد. لکه های پوستی یا هایپرپیگمنتیشن, که با عنوان لکه های آفتاب یا لکه های کبدی نیز شناخته میشوند معمولا بر اثر تابش نور خورشید به وجود می ایند و با بالا رفتن سن پررنگ تر میشوند.

راههای جلوگیری از هیپرپیگمنتیشن

 

اولین قدم برای جلوگیری از بروز این لک ها این است که نسبت به میزان تابش نور خورشید به پوستتان حساس باشید و همیشه از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
بیشترین میزان تابش نور خورشید از ۱۰ صبح تا ۲ ظهر است. سعی کنید در این زمانها از نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.
چهره و پوست سر خود را با یک کلاه لبه دار محافظت کنید.
هر روز از یک کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 15 استفاده کنید. ضد آفتاب هایی که طیف وسیعتری را محافظت میکنند از پوستتان در مقابل اشعه ی UVA که باعث بروز علائم پیری و امواج UVB که باعث بروز لک میشوند محافظت میکند.

کاهش میزان هایپرپیگمنتیشن با لایه بردار ها و درمان موضعی

 

میتوانید برای کم کردن آثار آسیب های خورشیدی و لک های ناشی ار کهولت سن از محصولات پوستی لایه بردار و ضد لک استفاده کنید. این محصولات تا حدی به رفع این خطوط و لک ها کمک میکنند.
استفاده از پاک کننده های لایه بردار سطح پوست را به آرامی و ملایمت لایه برداری میکند و با برداشتن سلولهای مرده از لایه سطحی پوست ظاهری جوان تر و شاداب تر به شما هدیه می دهد.
پاک کننده های حاوی اسید سالیسیلیک نیز به لایه برداری و جوان سازی پوست شما کمک میکند اسید سالیسیلیک ماده ای شیمیایی است که با لایه برداری و پاکسازی عمقی پوست تمام منافذ را نیز از آلودگی ها پاک میکند.
میتوانید برای از کم رنگ تر و محو کردن لک های پوستتان از کرم های ضد لک نقطه ای نیز استفاده کید. استفاده از این کرم ها لک ها را به طور کامل از بین نمیبرد اما به کم رنگ شدن آنها بسیار کمک میکند.
بهتر است در زیر آرایش از BB کرم ها استفاده کنید. این کرم ها سبک هستند و رطوبت مورد نیاز پوست را نیز تامین میکنند. علاوه بر این ظاهری صاف و یکنواخت به پوستتان می دهند.

تمام این روشها و توصیه ها راهکارهایی برای کاهش لک ها و جلوگیری از پیشرفت و پر رنگ تر شدن آنها است و متاسفانه هیچکدام برای رفع کامل آنها مناسب و کافی نیست.
برای رفع کامل این لک ها میتوان از روش هایی مانند میکرونیدلینگ, CO2 فرکشنال, میکرودرم ابریشن, لیزر کیو سوییچ استفاده کرد. تمام این خدمات با بهترین و به روز ترین دستگاه های دنیا انجام می شود و بدون هیچگونه عوارض, بهترین و مطلوب ترین نتیجه را به مراجعه کنند گان میدهد.
میتوانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید
۰۲۱۸۸۳۶۶۰۸۰
۰۲۱۲۲۷۲۰۱۲۴۰۹۳۸۱۱۱۱۷۱۰

منبع

لک کبدی

لک کبدی