آیا لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره مناسب است؟

آیا پوست تیره‌ای دارید و به دنبال راهی برای از بین بردن موهای زائد خود هستید؟ شاید شنیده باشید که لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره مناسب نیست. خوشبختانه این موضوع واقعیت ندارد.

در گذشته، انتخاب‌های ما برای لیزر موهای زائد محدود بود. رایج‌ترین شکل از بین بردن موهای زائد IPL بود و صدالبته که این روش برای پوست‌های تیره مناسب نیست. IPL از طریق از یافتن و بین بردن پیگمنت‌های تیره مثل فولیکول‌های مو عمل می‌کند. پس این روش وقتی جواب می‌دهد که اختلاف رنگ پوست و مو زیاد باشد. مثل وقتی که موی تیره و پوست روشنی داشته باشید. چراکه پیدا کردن اختلاف‌ بین این دو تناژ برای دستگاه لیزر، کار نسبتاً ساده‌تری است.

با این حال، اگر پوست تیره و موهای تیره‌ای دارید، دستگاه IPL ممکن است گیج شود. پس این احتمال وجود دارد که دستگاه نتواند موهای شما را پیدا کند و یا حتی پوست شما را با مو اشتباه گرفته و آن را بسوزاند!

بهترین دستگاه لیزر برای پوست تیره کدام است؟

در حالی که IPL برای پوست‌های تیره اصلاً گزینه‌ی مناسبی نیست. لیزرهای جدید و پیشرفته‌ی کلینیک تندیس دارای تنظیماتی هستند که در از بین بردن دائمی موهای زائد، بسیار موثر باشد. این لیزرها ملانین را هدف قرار می‌دهند. ملانین، رنگدانه و پیگمنتی است که رنگ پوست را تعیین ‌می‌کند ولی تا عمق مشخصی از پوست نفوذ می کند و باعث می‌شود که فولیکول‌های مو را هدف قرار دهد، نه پوست روی آن.

دستگاه‌های لیزر موجود در کلینیک تندیس، بدون درد بوده و شما می‌توانید به راحتی به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید.برای حصول بهترین نتیجه،  بین ۶ تا ۸ جلسه لیزر نیاز است. فواصل جلسات لیزر بسته به نظر پزشک مربوطه تغییرمی‌کند و معمولاً بین ۴ تا ۶ هفته است.

بهترین زمان برای شروع انجام لیزر موهای زائد، زمستان است. چراکه لیزر موهای زائد می‌تواند اندکی باعث حساسیت پوست شود. با این حال در صورتی که مراقبت‌های لازم را انجام دهید، می توانید هر فصلی را برای لیزر موهای زائد در نظر بگیرید.

دستگاه‌های لیزر کلینیک تندیس

دستگاه‌های لیزر در کلینیک تندیس، به روزترین دستگاه‌های لیزر روز دنیا بوده و قادر هستند فارغ از رنگ پوست شما، بهترین نتیجه را به شما ارائه دهند. علاوه بر لیزر موهای زائد، انواع لیزر برای جوانسازی و یا از بین بردن جای تاتو و اسکار وجود دارد. علاوه بر این، این لیزرها قادر هستند ظاهر رنگدانه‌های پوستی را بهبود ببخشند. در آخر باید گفت که این موضوع که لیزر موهای زائد برای پوست‌های تیره مناسب نمی باشد، دروغی بیش نیست. تنها باید بدانید که از چه دستگاهی استفاده می‌کنید.