محافظت از کودکان دربرابر آنفولانزا

چگونه کودک خود را در پاییز امسال از انفولانزا حفظ کنیم؟

سپتامبر ۲۷، ۲۰۱۸ | اخبار بهداشت و درمان

اگر میخواهید فرزند دلبندتان در ماه های سرد سال هم سالم و شاداب و به دور از سرماخوردگی و آنفولانزا باشد, میتوانید با رعایت ککردن برخی نکات به هدف خود برسید.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا وجود دارد:

تزریق واکسن آنفولانزا
هر سال یک سویه جدید از آنفلوآنزا منتشر می شود. این بدان معنی است که حتی اگر واکسن آنفولانزا در سال گذشته داشته باشید، باید سال بعد از آن هم دوباره از واکسن استفاده کنید. کمی طاقت فرسا به نظر میرسد, مخصوصا اگر از آمپول زدن متنفر باشید, اما این راه حلی سریع و مفید برای حفظ سلامت خود و خانواده تان است.

تکنیک های دست شستن مناسب را آموزش دهید.
ممکن است شما راه درست و دقیق شستشوی دستها را به بهترین صورت به فرزندان خود آموزش دهید، اما اگر فرزند شما اینکار را به تعداد دفعات لازم و یا برای مدت زمان مناسب ادامه ندهد باز هم احتمال بیماری در آنها زیاد خواهد بود. فرزندتان را تشویق کنید که دست ها را پس از سرفه, عطسه و قبل از هر وعده غذایی شستشو دهند. این به جلوگیری از گسترش میکروب ها بین کودکان کمک می کند و مانع انتقال هر گونه میکروب از دستان کودک به دهان آنها خواهد شد. علی الخصوص اگر فرزند شما به آلرژی فصلی دچار باشد اهمیت شستشوی دستها بسیار بیشتر خواهد بود.

محل نزدیکترین مرکز درمانی را همیشه به خاطر داشته باشید.
حتی اگر خودتان و یا فرزندتان واکسن آنفولانزا را تزریق کرده باشید هنوز هم باید مراکز مراقبت های فوری در نزدیکی خود را جستجو کنید. در صورتی که کودک شما به آنفولانزا مبتلا شده، اگر پزشک نتواند به تنهایی در مهار علایم بیماری موفق باشد شما میتوانید با کمک ۲۴ ساعته این مراکز سلامت فرزندتان را هر چه سریعتر بازیابید.

فصل سرماخوردگی و آنفولانزا فرا رسیده و تصمیم با شماست که اطمینان حاصل کنید که خانواده تان در پاییز از این بیماری در امان بمانند.

منبع

آنفولانزا