مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چند سالی است بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است. این شیوه به دلیل مزایای بسیاری که دارد، از طرفداران زیادی نیز برخوردار است و نتایج مطلوبی دارد. اما مراجع باید به مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد توجه لازم را داشته باشد تا بیشترین نتیجه را بگیرد.

مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد به چه صورتی است؟

مراقبت‌های پیش از لیزر موهای زائد

مرااقبت‌های پیش از لیزر موهای زائد شامل رعایت موارد ساده‌ای است. در صورتی که فرد آفتاب گرفته و برنزه کرده است، باید صبر کند تا تأثیر آن از روی پوست از میان برود و بعد برای لیزر اقدام کند. در غیر این صورت، لیزر ممکن است موجب تاول و سوختگی پوست شود. پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت ۴ تا ۶ هفته پوست بیمار در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد.

پیش از انجام لیزر موهای زائد بهترین روش برای کوتاه کردن موها، استفاده از ژیلت است و اپیلاسیون، موچین و بند انداختن و روش‌های دیگر اصلاً توصیه نمی‌شوند. روز قبل از لیزر هم محل مورد نظر باید با ژیلت تمیز شود، به ترتیبی که موها کمی از پوست بیرون زده باشند و اصلاً بلند نباشند. محل لیزر را پیش از انجام عمل باید با آب شست، همچنین نباید در آن محل از کرم، پودر یا هر نوع ماده آرایشی استفاده کرد. برای بی حسی محل و کاهش درد نیز از لیدوکایین استفاده می‌شود.

مراقبت‌های پیش و پس از لیزر موهای زائد به چه صورتی است؟

مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد

مراقبت‌های پس از لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

پرهیز از فعالیت‌های سنگین بدنی تا یک ساعت

استفاده از ضدآفتاب

پرهیز از آرایش محل لیزر شده تا ۲۴ ساعت

خودداری از استفاده از دئودرانت و عطر در ناحیه‌ی زیربغل

پرهیز از استفاده کردن کرم‌های قوی حاوی بنزوئیل

خودداری از گرفتن دوش آب گرم، سونا و جکوزی تا ۴۸ ساعت

در صورت بروز جوش در ناحیه‌ی لیزر شده، این موضوع را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

برای این‌که بعد از لیزر، درگیر عوارض ناخوشایند نشوید، این امر را به متخصصین بسپارید و از انجام لیزر در آرایشگاه بپرهیزید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان حاضر در کلینیک تندیس در ارتباط باشید.