مراقبت از موها در تابستان

چه چیزی بهتر از هوای آفتابی و لباس‌های خنک و لیموناد و تابستتان وجود دارد؟ با این حال، ممکن است کف سر در این فصل چرب‌تر شود و حتی مو را در تماس با کلر، سبز کند (بله، گاهی چنین اتفاقی می افتد)! اما جای نگرانی وجود ندارد. در این متن به راه‌های مراقبت از موها در تابستان می‌پردازیم.

موهایتان را از گرما به دور نگه دارید.

اگر باید مدت زمان زیادی را در آفتاب سپری کنید، ما توصیه می‌کنیم که یا از یک حالت‌دهنده‌ی موی SPFدار استفاده کنید یا از کلاه غافل نشوید. یکی دیگر از راه‌های مراقبت از مو، پرهیز از خشک کردن و حالت دادن به مو با سشوار و اتو مو و … است. شاید کار سختی به نظر برسد. اما بگذارید موهایتان می توانند نفس راحتی بکشند! روش‌های زیادی برای حالت دادن به مو وجود دارد که نیازی به استفاده از گرما ندارد.

مراقب کلر آب استخر باشید.

آیا می‌دانید که موهای برخی از شناگران به دلیل تماس بیش از حد با کلر، سبز می‌شود؟ بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاق این است که قبل از شنا موهای خود را بپوشانید. موهای خشک مثل یک اسفنج عمل می‌کند. پس قبل از شنا، موهای خود را خیس کنید تا مو کلر کمتری به خود جذب کند. بعد از شنا، موهای خود را با آب و سرکه‌ی سیب بشورید تا از آسیب ناشی از کلر، در امان باشید.

از کراتین کمک بگیرید.

گرما و آفتاب، رنگ مو را اکسید می‌کند و موی ما را خشک می‌کند. استفاده از کراتین می‌تواند به احیا و هیدراته کردن مو کمک کند. محصولات طبیعی زیادی برای این کار وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند.

از زیاد شستن موها خودداری کنید.

آیا باید در تابستان، هرروز موهای خود را بشویید تا از چرب شدن کف سر جلوگیری کنید؟ خیر! شستن مکرر مو، باعث از بین رفتن روغن و چربی طبیعی سر خواهد شد. این امر موجب تولید روغن و چربی بیشتر می‌شود. راه حل این موضوع، کمتر شستن موها است. می توانید گاهی موهای خود را با آب سرد، آبکشی کنید. این کار باعث بسته شدن کوتیکول و حفظ رطوبت خواهد شد. برای کنترل ترشح چربی کف سر، یک راهکار خانگی وجود دارد. دو تا سه قاشق غذاخوری آب نارگیل را با آب یک لیمو ترکیب کنید. این ترکیب را روی  کف سر خود قرار دهید. ۵ دقیقه این ترکیب را روی سر ماساژ دهید. سپس آن را با آب سرد بشویید. برای حصول بهترین نتیجه و مراقبت از موها ، هفته ای یکبار این کار را انجام دهید.

زیاد آب بنوشید.

نوشیدن آب برای بدن و ذهن شما اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این در حفظ سلامت و ظاهر و مراقبت از موها در تابستان تاثیر شگرفی دارد. نوشیدن آب، باعث آبرسانی به مو و کف سر شما خواهد شد. هر روز بین ۲ تا ۳ لیتر آب بنوشید. فراموش نکنید که غداهایی را در رژیم غذایی خود بگنجانید که به رشد مو کمک می‌کنند.

موهای خود را کوتاه کنید

انتهای ساقه‌ی مو به علت قرار گرفتن در معرض آفتاب، گرما و باد، دو شاخه می‌شود. برای رها شدن از این موضوع، مرتباً موهای خود را نوک‌گیری کنید. انتهای مو را کوتاه کنید تا موی سالم‌تری داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر درباره سلامت موها با کارشناسان و پزشکان کلینیک تندیس در ارتباط باشید.