عادات روزانه که باعث بروز نشانه‌های پیری دور چشم می‌شود.

با وجود مشغله‌های بیشمار دنیای مدرن، خواب کافی در شب، کار سختی است. به این مشغله‌ها، جاذبه، ژنتیک، استرس، خندیدن را اضافه کنید. چین‌های پنجه کلاغی اطراف چشم، پف زیر چشم و تیرگی دور چشم نتیجه‌ی این عادات روزانه‌ی ماست. این‌ها، عواملی هستند که سن ما را بیشتر نشان می‌دهند. اما تنها عوامل موثر نیستند. برخی از کارهای روزانه‌ی ما نیز در این پیری، سهیم هستند. برای برگرداندن برق جوانی به چهره‌ی خود با ما همراه باشید.

آرایش دور چشم را به درستی پاک کنید.

همه‌ی ما از اهمیت پاک کردن آرایش چشم، قبل از خواب آگاهیم. اما از آن‌جایی که پاک کردن ریمل‌های ضدآب و سایه‌های ماندگار، سخت است. شما کاری را انجام می‌دهید که هر فرد خواب‌آلوده‌ای انجام می‌دهد. فشار دادن شدید چشم‌ها برای پاک کردن آرایش. این کار به پوست ظریف اطراف چشم شما آسیب می‌رساند و باعث ایجاد تیرگی دور چشم و پارگی مویرگ‌ها می‌شود. برای این که مطمئن شوید به اطراف چشم خود آسیب نمی‌رسانید، از پاک‌کننده‌ای استفاده کنید که بر پایه‌ی روغن باشد. این پاک‌کننده‌ها، آرایش چشم شما را حل می‌کند. محلول‌های میسلار نیز می‌توانند این کار را انجام دهند و نیازی به شستشو ندارند.

از کرم دور چشم استفاده کنید.

متخصصین پوست به شما توصیه می‌کنند که از کرم دور چشم استفاده کنید. کرم دور چشم، بخش مهمی از روتین پوستی شما است. استفاده از کرم دور چشم، یکی از کارهایی است که غالباً از انجام آن غافل می‌شویم. پوست دور چشم، نازک‌ترین پوست در کل بدن است. به همین دلیل بسیار حساس و مستعد آسیب دیدن است و تعجبی ندارد که اولین نشانه‌های پیری دور چشم دیده می‌شود.

کرم دور چشم مناسبی را انتخاب کنید.

همه‌ی کرم‌های دور چشم، ویژگی‌های مشابهی ندارند. برای اینکه بدانید کدام کرم دور چشم مناسب شماست، به نکات زیر توجه کنید:

چروک‌های پنجه کلاغی یا خطوط ریز دور چشم

به دنبال کرم دور چشمی باشید که رتینول داشته باشد. رتینول، آنتی‌اکسیدانی قوی است که قادر به از بین بردن چروک‌های پنجه کلاغی و خطوط است. کرم‌های دور چشم با قدرت مرطوب‌کنندگی بالا نیز برای شما مناسب هستند. این کرم‌ها، به خصوص آن‌هایی که هیالورونیک اسید و روغن‌های بوتونیکال دارند، برای شما مناسبند. این کرم‌ها باعث می‌شوند که به اصطلاح آب زیر پوست شما برود و در نتیجه نسبت به چین و چروک، مقاومت بیشتری نشان دهد.

تیرگی دور چشم

کرم‌های دور چشمی که دارای عوامل روشن‌کننده مانند ویتامین سی، اسید کوجیک، نیاسین‌آمید هستند، برای شما مناسب هستند. رتینول و پپتید نیز به ضخامت پوست کمک می‌کنند و باعث می‌شوند که مویرگ‌های پاره‌شده کمتر دیده شوند. کرم‌های دور چشمی که ویتامین کا و آرنیکا دارند، برای کاهش تورم و بهبود تیرگی مناسب هستند.

پف زیر چشم

از مصرف الکل و غذاهای شور، بپرهیزید. به دنبال کرم دور چشمی باشید که کافئین داشته باشد. متخصصین بر این باورند که کافئین، باعث تسهیل گردش خون دور چشم می‌شود و باعث کاهش پف زیر چشم می‌شود.کافئین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان پوست را از آسیب نور خورشید، محافظت می‌کند.

از کرم دور چشم به درستی استفاده کنید.

پیدا کردن کرم دور چشم مناسب، ۵۰ درصد مشکل را حل می‌کند. نحوه‌ی استفاده از کرم دور چشم، بسیار موثر است. بعد از شستن صورت و استفاده از آبرسان و سرم، به اندازه‌ی یک نخود از کرم دور چشم خود بردارید. سپس با استفاده از انگشت حلقه‌ی خود، آن را به صورت نقطه‌ای در زیر چشمان و استخوان ابروی خود قرار دهید. دقت کنید که پوست را نکشید و کرم را به صورت ضربه‌ای بزنید. از گوشه‌ی داخلی چشم به سمت گوشه‌ی بیرونی چشم بروید، تا زمانی که کرم جذب شود. چند دقیقه صبر کنید تا کرم کاملاً جذب شود. سپس از ضدآفتاب یا مواد آرایشی خود استفاده کنید.

از کانسیلر مناسب استفاده کنید.

بیایید صادق باشیم. اگر هر شب بیدارید و سریال می‌بینید، بهترین کانسیلر دنیا هم قادر به پوشاندن اثرات آن نیست. با این حال، در صورت انتخاب کانسیلر مناسب، می‌توانید مطمئن باشید که حداقل کانسیلر چروک‌های زیر چشم شما را بیشتر نشان نمی‌دهد و زیرچشم شما نمی‌ماسد. برخی از کانسیلرهای خوب، قادر هستند تا از ناحیه‌ی چشمان شما در برابر آسیب‌های ناشی از افتاب، محافظت کنند

تغذیه‌ی مناسب داشته باشید

یک سبک زندگی سالم می‌تواند بهترین راه برای جلوگیری از بروز نشانه‌های پیری باشد. ویتامین کا یکی از عواملی است که تولید کلاژنو رشد سلول‌های جدید را تسهیل می‌کند. ویتامین سی پوست را روشن می‌کند و از آسیب های پوستی جلوگیری می‌کند. ویتامین ب تولید اسیدهای چرب را تقویت می‌‌کند که به افزایش خاصیت الاستیته‌ی پوست می‌انجامد.

فراموش نکنید که در کلینیک تندیس، بهترین متخصصین پوست و تغذیه حضور دارند که بهره‌گیری از تجارب ارزشمندشان به شما کمک خواهد کرد که به ظاهر دلخواه خود برسید.