مزایای تزریق چربی

 تزریق چربی چه مزایایی دارد؟

روش‌های متعددی برای از بین بردن چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست یا فرم دهی به قسمت‌های مختلف بدن وجود دارد. تزریق چربی در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین روش‌ها شناخته شده است که برای فرم دهی به گونه‌ها، دور چشم، نواحی گیجگاهی، خط خنده، چانه، حاشیه فک‌ها، جوانسازی پوست، افزایش ضخامت لایه چربی زیر پوستی برای کمتر مشخص شدن رگ‌ها و زرد پی‌ها، افزایش حجم سینه و باسن و…  استفاده می‌شود. دلایل زیادی وجود دارد که متخصصان تزریق چربی را به عنوان بهترین روش برای زیبایی معرفی می‌کنند که از جمله می‌توان موارد زیر را نام برد.

  • طبیعی بودن تزریق چربی

یکی از پزشکان دهه ۹۰ میلادی با انجام تحقیقات گسترده به این نتیجه رسید که علت پیری، افتادگی پوست نیست. بلکه از بین رفتن چربی‌ها باعث خالی شدن کیسه پوستی می‌شود و در نتیجه چین و چروک‌ها ظاهر می‌شوند. بنابراین کلمن به دنبال روشی بود تا بتواند چربی‌های از دست رفته پوست را بازیابی کند. او ابتدا به سراغ بیمارانی رفت که سعی داشتند با روش‌های غیر طبیعی چین و چروک‌ها را از بین ببرند. اما به وضوح مشاهده کرد که نتیجه این کار باعث گود رفتن دو چشم و نمای مصنوعی صورت می‌شود. در حالی که در روش تزریق چربی، صورت کاملاً طبیعی جلوه می‌کند.

  • ماندگاری و دوام تزریق چربی

کلمن دریافته بود که روش تزریق چربی نسبت به سایر روش‌ها دوام و ماندگاری بیشتری دارد. زیرا در این روش فیلرهای بافت نرم یا همان پرکننده‌های بافتی طبیعی هستند و با بدن فرد سازگاری بیشتری دارند. در نتیجه بیشتر در بدن باقی می‌مانند و به جزئی از همان قسمت تبدیل می‌شوند.

  • بی خطر بودن روش تزریق چربی

در روش‌های دیگر فرم دهی به اعضا، از مواد مصنوعی و غیر طبیعی استفاده می‌شود. هر چند تأثیر منفی آنها بر اعضای بدن مشخص نشده است. اما طبق گفته برخی از متخصصین این مواد در طولانی مدت ممکن است به بدن آسیب‌های جدی وارد کنند. در روش تزریق چربی، چربی‌های اضافه بدن استخراج و سپس در قسمت دیگری تزریق می‌شود. این چربی‌ها در دستگاه سانتریفوژ تصفیه می‌شوند و با از بین رفتن سلول‌های ناقص، سلول‌های سالم به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. چربی‌های تزریق شده هیچ خطری را متوجه فرد نمی‌کند که در گذشته قسمتی از بدن او بوده و اکنون در قسمت دیگری قرار می‌گیرند.

  • کیفیت این روش

در روش تزریق چربی، پوست قوام، شفافیت و رنگ بهتری پیدا می‌کند. همچنین، طبق گفته مراجعینی که از این روش استفاده کرده‌اند، لکه‌های محل تزریق چربی هم به مرور زمان بهبود می‌یابد. در روش تزریق چربی، سلول‌های بنیادی به سلول‌های دیگر از جمله سلول چربی، سلول عضلانی، سلول عصبی، سلول غضروفی، سلول استخوانی و سلول‌های عروقی تبدیل می‌شوند و با تحریک سلول‌ها، کیفیت بافت پوست و سایر قسمت‌های بدن را افزایش می‌دهند.