مزوتراپی مو، هزینه، فواید، عوارض و روش انجام آن

مزوتراپی مو، هزینه، فواید، عوارض و روش انجام آن

امروزه با تغییر سبک زندگی انسان‌ها، افزایش استرس‎ها و فشارهای روحی و روانی، ریزش مو به یک مشکل و معضل تبدیل شده است. اما از طرفی با پیشرفت علم پزشکی روش‎هایی برای مقابله با ریزش مو، کم پشتی مو یا طاسی وجود دارد که تا حدی از نگرانی شما می‎کاهد.

شما برای مقابله با این معضل می‌توانید به کلینیک پوست، مو و زیبایی تندیس (طب آفتاب) مراجعه کرده و از راهکارهای نوینی که ما برای حل این مشکل ارائه می‌کنیم، استفاده کنید. کلینیک تندیس برای افرادی که در تلاش بهبود ریزش مو و حفظ زیبایی خود هستند، روش‎های نوین و پیشرفته‎ای از قبیل درمان ریزش مو با مزوتراپی را ارائه می‎کند. در این مقاله مطالب مفیدی درباره مزوتراپی مو، هزینه، فواید، عوارض و روش انجام آن را بیان خواهیم کرد.

تعریف مروتراپی مو و نحوه عملکرد آن

مزوتراپی مو که با هدف درمان ریزش مو و ساری بیماری‎های مو انجام می‎شود، یک تکنیک درمانی است که به طور خلاصه در این تکنیک داروها یا عناصر غذایی را از طریق پوست وارد بدن می‎کنند. این تکنیک در چند دهه اخیر به کار گرفته شده است و نتایج رضایت بخشی داشته است.

مزوتراپی مو می‎تواند جایگزینی برای مصرف داروهای تقویت مو یا ماده غذایی در بیمار باشد. با توجه به این که در این تکنیک دارو و مواد غذایی لازم به ناحیه هدف در پوست تزریق می‎شود با تحریک تجدید حیات فولیکول‎های مو شده و فیبر مو را تقویت می‎نماید و روند رشد دوباره به کار می‎افتد.

علت اثربخشی بالای روش مزوتراپی این است که در میان تمام روش‎های موجود، هیچکدام به اندازه روش مزوتراپی در عمق پوست عمل نمی‎کند. مشکل ریزش مو اکثرا مربوط به لایه میانی پوست (ناحیه مزودرم) است، پس باید برای بهبود و درمان در این لایه اقداماتی انجام شود تا نتیجه مد نظر حاصل گردد و عملکرد مزوتراپی دقیقا بر این لایه اثر می‎گذارد به همین دلیل بسیار موثر است.

مراحل انجام تکنیک روش درمانی مزوتراپی مو

برای درمان ریزش مو، شیوه موثر تامین عناصر غذایی به مقدار مورد نیاز برای فولیکول مو است، از طرفی باید سطح هورمون DHT و شدت التهاب در ریشه مو کم شود. تکنیک مزوتراپی برای این منظور ماده غذایی لازم و داروی ضد التهاب را در عمق یک میلی متری پوست تزریق می‎کند. در یک دوره درمانی ۸ الی ۱۰ جلسه ای مزوتراپی انجام می‎شود.

برای آن که نتایج حاصل از به کارگیری این تکنیک نمایان شود نیاز است تا چند جلسه بگذرد زیرا در جلسات نخست نتیجه‎ای نمایان نمی‎شود. هر جلسه تقریبا ۱۰ دقیقه زمان می‎برد و فاصله جلسات بسته به نوع ماده ممکن است در ابتدای هر هفته انجام شود. در طی فرآیند درمان محلولی به پوست سر تزریق خواهد شد که مستقیما فولیکول مو آن را دریافت نموده و تقویت می‎شود. هیچ دردی در طی فرآیند درمان یا پس از آن وجود نخواهد داشت.

مزوتراپی مو

کاندیداهای مناسب برای انجام روش مزوتراپی مو

علت اصلی بروز ریزش مو، تولید افراطی برخی از هورمون‎ها و نیز کمبود عناصر مغذی است. برای آن که علت اصلی ریزش موی شما مشخص شود، و پزشک بتواند شیوه درمانی را پیشنهاد دهد که با توجه به شرایط شما بهترین نتیجه را داشته باشد، توصیه ما این است که به کلینیک تندیس (طب آفتاب) مراجعه نمایید تا پس از مشاوره با پزشکان متخصص مشخص شود که مزوتراپی برای شما امکان پذیر خواهد بود یا نه. اما این روش در بیشتر موارد موثر و کارا است.

فواید انجام مزوتراپی مو

پس از انجام مزوتراپی شما به استراحت نیاز ندارید.
انجام تکنیک مزوتراپی به هیچ گونه برش یا زخم نیاز ندارد، در نتیجه جای زخمی نیز نخواهد داشت.
این تکنیک شیوه‎ای غیرتهاجمی است و درد قابل ملاحظه‎ای ندارد. تنها در نواحی تزریق اندکی سوزش خواهید داشت و هیچ دردی در طول درمان یا پس از آن ایجاد نمی‎شود. با استفاده از کرم بی‎حسی در ناحیه مورد نظر حتی همان سوزش جزئی را نیز احساس نخواهید کرد.
این شیوه نتیجه قطعی خواهد داشت و یک درمان عالی برای ریزش مو است و با توجه به زمان اندکی که از شما می‎گیرد در انجام کارهای روزمره نیز خللی وارد نخواهد کرد.

هزینه مزوتراپی مو

عوارض مزوتراپی مو

اگر انجام مزوتراپی را به یک پزشک حاذق و باتجربه بسپارید و نیز داروهای تزریقی استاندارد و تایید شده باشد، انجام این روش عوارض چندانی ندارد. با توجه به این که در این روش باید تزریق انجام شود، شما در نواحی تزریق دچار سوزش خواهید شد. بهتر است پیش از انجام این روش داروها بر روی بیمار تست شود تا در صورت واکنش‌های الرژیک ، تزریق انجام نشود.

هزینه مزوتراپی مو

با توجه به شرایط هر فرد هزینه انجام این تکنیک متغیر خواهد بود، اما برای اطلاع از بازه قیمت‌ها می‌توانید با کلینیک تماس بگیرید.

کلینیک پوست، مو و زیبایی تندیس (طب آفتاب) گرد هم آمده‌اند تا بهترین خدمات را به بیماران ارائه دهند. در کیلینیک ما در پیش از هر اقدامی دلیل اصلی ریزش موی شما مشخص خواهد شد و پس از بررسی کامل، روش موثر برای بهبود و درمان این معضل برای شما به کار گرفته خواهد شد.

در این مرکز، با استفاده از داروهای معتبر، بسیار موثر و دارای تائیدیه وزارت بهداشت و درمان ایران و با به کارگیری پروتکل‎های خاص درمانی، بهترین و موثرترین نتایج مزوتراپی را برای شما مراجعه کنندگان عزیز به ارمغان می‎آورند.

اگر هنوز هم با روش مزوتراپی آشنا نیستید می توانید مقالات بیشتری در این زمینه از همین وب سایت مطالعه نمایید و یا برای مشاوره به صورت حضوری به کلینیک تندیس مراجعه نمایید تا متخصصان ما برای شما این تکنیک را شرح دهند. با سابقه درخشان متخصصان ما در زمینه مزوتراپی جای هیچ نگرانی نخواهد بود. رضایت مشتریان ما در این زمینه گواه این ادعاست.