چطور در میانسالی جوان بمانیم؟

جوانسازی

این روزها دیگر پیر شدن و کهنسالی معنای قدیم را ندارد. راه‌های زیادی وجود دارد که با آن می‌توان جوان ماند و مرحله‌ میانسالی را پشت سر گذاشت بدون آنکه در ظاهر نمایان شود.  

در کلینیک پوست و مو تندیس از شیوه‌های درمانی مختلفی برای جوانسازی استفاده می‌شود. پیش از این که اقدامی در این زمینه انجام دهید بهتر است با متخصصان این کلینیک برای انتخاب روش درمانی خود مشورت کنید تا بهترین نتیجه را از درمان بگیرید.

روش‌های جوانسازی پوست در کلینیک تندیس

  • تزریق ژل: در این روش از ماده پر کننده در زیر پوست برای رفع چین و چروک و خطوط صورت استفاده می‌شود. این شیوه کاربردهای متعددی دارد. همچنین می‌توان نواحی گونه‌ها و لب‌ها را نیز برجسته تر و زیباتر کرد. در این کلینیک از مواد با کیفیت برای تزریق استفاده می‌شود تا بیماران با کمترین عوارض درمان مواجه شوند. باید به این نکته نیز توجه کنید که پر کنندگی ژل‌ها به عوامل متعددی بستگی دارد.
  • تزریق بوتاکس: چین‌ و چروک صورت در اثر انقباض عضلاتی است که در زیر پوست قرار دارند. منقبض کردن عضلات پیشانی موجب چین خوردگی در پوست می‌شود. انقباضات مکرر چین‌های دائمی در صورت به وجود می‌آورند. اما تزریق بوتاکس مانع ایجاد انقباضات می‌شود. در واقع، با تزریق بوتاکس به یک ناحیه، اعصاب حرکتی آن قسمت به طور موقت فلج می‌شود. به این ترتیب، خطوط از بین خواهند رفت. بهترین راه پیشگیری از ایجاد خطوط بیشتر استفاده از همین روش است.
  • تزریق چربی: یکی از دلایل پیر شدن و چین افتادن در پوست کم شدن چربی است. اما خوشبختانه این امکان وجود دارد که به پوست چربی تزریق شود و شادابی به آن بازگردانده شود. این ماده یکی از بهترین پر کننده‌ها است، زیرا از خود بدن فرد برداشت و در قسمت مورد نظر تزریق می‌شود. احتمال وجود عوارض شدید به همین دلیل بسیار کم است و چربی به خوبی تجزیه و در نهایت جذب بدن می‌شود. از این روش برای بر طرف کردن چین و چروک، برجسته کردن نواحی مختلف صورت و بدن استفاده می‌شود. چربی تزریقی از پهلوها، ران‌ها، کنار زانو و زیر شکم بیمار برداشت می‌شوند.
  • مزوتراپی: شیوه‌ای درمانی است که در واقع می‌توان آن را مصرف دارو در دوز پایین و به طور مکرر در ناحیه مورد نظر تعریف کرد. داروهای هومیوپاتی، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها در این روش استفاده می‌شوند. رفع سلولیت و جوانسازی از موارد استفاده این روش هستند.
  • میکرونیدلینگ: کاری که این روش برای جوانسازی انجام می‌دهد تولید کلاژن و تحریک پوست است. بافت پوست از کلاژن و الاستین تشکیل شده است. اما پوست با قرار گرفتن در معرض خورشید و دیگر عوامل محیطی این مواد را از دست می‌دهد. تعداد جلسات مورد نیاز این درمان توسط مشاور برای بیمار بعد از انجام معاینات اعلام می‌شود.
  • هایفوتراپی: امواج هایفوتراپی برای لیفت و سفت کردن پوست به کار می‌روند. این امواج با تولید گرما در لایه‌های زیرین پوست موجب تحریک سلول‌ها برای تولید کلاژن در پوست می‌شود. کلاژن سازی بهترین شیوه برای جوان ساختن پوست است. به این ترتیب، می‌توان در یک جلسه افتادگی‌های پوستی را درمان کرد.
  • RF Fractional: این شیوه روشی بدون عارضه و مؤثر است که با تحریک کلاژن سازی و مرتب کردن رشته‌های کلاژن پوست را سفت می‌کند. از این روش برای افراد در هر سنی می‌توان استفاده کرد. میزان رضایت افرادی که از این شیوه استفاده می‌کنند بالا است.
  • میکرودرم: در این روش متخصص با استفاده از یک ابزار دستی کوچک با پاشش کریستال‌های ریز روی پوست، سلول‌های مرده را از بین می‌برد. در نهایت نیز سلول‌های لایه زیر که سالم و زنده هستند نمایان می‌شوند. این روش برای درمان آفتاب سوختگی، رفع لک و جای زخم بسیار مفید و مؤثر است.