همه‌ی آن‌چه که باید درباره‌ی میکروبلیدینگ ابروها بدانید

ابروها برای بسیاری از زنان، بخش مهمی از هویت آن‌ها را تشکیل می‌دهد. به همین علت وقت و هزینه‌ی بسیاری صرف برداشتن، بند انداختن، وکس کردن یا پر کردن آن ها می‌شود. بنابراین، برخی از افراد به دنبال روشی دائمی و همیشگی هستند. مشکل این مساله، این است که مدل‌های ابرو متنوع هستند و در بازه‌های زمانی مختلف، مدل‌های متفاوتی طرفدار دارد. در نتیجه، تاتوی دائمی ابروها، گزینه‌ی مناسبی نیست. به همین علت است که میکروبلیدینگ برای زنانی که به دنبال ابروهای خوش‌فرم و پر هستند، مناسب‌ترین گزینه‌ است. آیا میکرولیدینگ برای شما مناسب است؟ ما همه‌ی آنچه را که باید درباره‌ی میکروبلیدینگ بدانید، در اینجا جمع کرده‌ایم.

برای میکروبلیدینگ از تکنیکی مشابه تاتو با اندکی تفاوت، استفاده می‌شود.

میکروبلیدینگ مانند تاتو، از سوزن‌های ریزی برای قرار دادن پیگمنت و رنگدانه بر روی پوست استفاده می‌کند. میکروبلیدینگ یک تکنیک تاتوی دستی است که برای ایجاد هاشورهای شبیه به مو، استفاده می‌شود. برای این کار، از تعدادی سوزن ظریف تیغه‌مانند استفاده می‌شود. کار این سوزن‌ها، قرار دادن پیگمنت و رنگدانه در میان‌پوست بالایی پوست است که این کار را به پروسه‌ای نیمه دائمی تبدیل می‌کند.

تفاوت عمده‌ی بین میکروبلیدینگ و تاتوی سنتی، عمق قرارگیری رنگدانه‌هاست. عمق کار تاتوی سنتی بیشتر است. تاتوی سنتی با استفاده از دستگاه انجام می‌گیرد و ماندگاری آن بیشتر است. در حالی که میکروبلیدینگ از پیگمنت و رنگدانه‌ای استفاده می‌کند که در طول زمان کمرنگ می‌شود.

پروسه‌ی انجام میکروبلیدینگ دومرحله‌ای است.

جلسه‌ی اول، حدوداً دو ساعت به طول می‌انجامد. خود پروسه‌ی میکروبلیدینگ، ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد. قبل از انجام این کار، درباره‌ی انتظارات و خواسته‌ی مراجع، سوال می‌شود. بهتر است مراجع، بعد از گذشت ۶ الی ۸ هفته، برای بررسی نتیجه‌ی نهایی به مجموعه برگردند. در این مرحله، می‌توان تغییرات را اعمال کرد. این جلسه، بین ۱ ساعت تا یک ساعت و نیم طول می‌کشد. توصیه می‌شود که برای حفظ نتیجه‌ی بهتر، یک بار در سال به مجموعه مراجعه کنند.

آیا میکروبلیدینگ درد دارد؟

این پروسه عملاً دردی ندارد. با این حال، اندکی تورم و قرمزی بعد از انجام میکروبلیدینگ، طبیعی است. این تورم و قرمزی به حدی جزیی است که شاید حتی متوجه آن نشوید. بیشتر افراد برای انجام میکروبلیدینگ از کرم بی‌حسی استفاده می‌کنند. می توان ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از انجام پروسه، از کرم لیدوکائین ۵ درصد استفاده کرد.

آیا میکروبلیدینگ برای همه‌ی افراد مناسب است؟

انجام میکروبلیدینگ برای همه‌ی افراد مناسب نیست. دوران بارداری یا شیردهی، زمان مناسبی برای انجام میکروبلیدینگ نیست. از سوی دیگر، در صورتی که فرد در حال گذراندن دوره‌ی شیمی‌درمانی است بهتر است تا پایان دوره صبر کند تا ریسک عفونت کاهش پیدا کند. در صورتی که از داروی رقیق‌کننده‌ی خون استفاده می‌کنید، بهتر است قبل از انجام میکروبلیدینگ، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا نوع پوست در نتیجه‌ی میکروبلیدینگ موثر است؟

میکروبلیدینگ برای برخی از انواع پوست، بهتر جواب می‌دهد. پس بهتر است که بهترین و مناسب‌ترین تکنیک را برای خود در نظر بگیرید. پوست‌های خشک، نتیجه‌ی بهتری نشان می ‌دهند. با این حال، این روش برای پوست‌های چرب نیز مناسب است.

آیا میکروبلیدینگ مانع از رشد طبیعی مو می‌شود؟

یکی از شایعات درباره‌ی میکروبلیدینگ این است که بر روی رشد طبیعی مو تاثیر می گذارد. اما این درست نیست. در صورتی که این کار به درستی انجام بگیرد، هیچ تاثیر منفی‌ای بر رشد طبیعی موها ندارد. بلکه حتی در برخی موارد، باعث تحریک رشد موها می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که انجام میکروبلیدینگ، یک کار برد-برد باشد.

مراقبت‌های بعد از انجام میکروبلیدینگ چیست؟

بهتر است در روزهای اولیه بعد از انجام میکروبلیدینگ از انجام ورزش‌هایی که تعریق زیادی به همراه دارند، بپرهیزید و  از محصولات آرایشی بر روی ابروهای خود، استفاده نکنید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.