میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

دیدن چین و چروک ها در آینه، غم بر چهره می نشاند. گرد پیری روی صورت نام زیبایی چهره را کم کم از زبان ها می برد. اگر شما هم علاقه به داشتن پوستی شاداب و جذاب دارید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. دستیابی به پوستی جوان و شاداب، کار دشواری نیست. با توجه به پیدایش روش های نوین در جهت جوانسازی پوست، دستیابی به این هدف در هر سنی ممکن شده است. پوستی صاف و شفاف، اعتماد به نفس را در وجود آدمی زنده می کند و زیبایی دوچندانی را برای فرد به ارمغان می آورد. یکی از روش های موثر و کاربردی در جهت جوانسازی پوست، میکرونیدلینگ است که تاثیر بسزایی در این زمینه تاکنون داشته است. این روش کمترین عارضه و بیشترین نتیجه را به همراه دارد.

میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ نوعی درمان پوست است که به تحریک کلاژن سازی منجر می شود. کلاژن فراوان ترین پروتئین بدن است که در پوست به صورت رشته ای در هم تنیده وجود دارد. کلاژن ها در زیر پوست قرار دارند و در کنار هم، پوستی سفت و صاف را پدید می آورند. اگر رشته های کلاژن ضعیف شود یا از بین برود، پوست دچار چین و چروک خواهد شد. از این رو کلاژن نقش مهمی در جوانسازی پوست دارد. میکرونیدلینگ نیز با تحریک بخش کلاژن سازی پوست، به تولید بیشتر رشته های کلاژن کمک می کند.

روش میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ از دستگاهی که دارای  تعدادی سوزن بسیار ریز و ظریف است استفاده می شود. این دستگاه برقی کوچک، به تحریک سلول های پوستی و تکثیر آن ها کمک می کند. در طی فرایند میکرونیدلینگ سوزن ها به داخل پوست با عمقی مشخص وارد می شوند و میلیون ها میکروکانال در اپیدرم و درم تشکیل می دهند. با وارد شدن سوزن ها به داخل پوست، خونریزی های سطحی، داخل پوست ایجاد می شوند. این فرایند منجر به تولید پروتئین کلاژن و الاستین توسط فیبروپلاست ها می شود. لایه ی جدید کلاژن و الاستین که در نتیجه افزایش تولید فاکتورهای رشد از فیبروپلاست ها، انتشار پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد آلفا و بتا پدید آمده اند، منجر به ضخیم شدن پوست می شوند. علاوه بر تولید کلاژن و الاستین، مویرگ های جدیدی در زیر پوست تشکیل می شود که خونرسانی پوست را بهبود می بخشند از این رو با میکرونیدلینگ پوستی جوان و شاداب جایگزین پوست قبلی شما خواهد شد.

میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

میکرونیدلینگ صورت برای چه بیماری هایی کاربرد دارد؟

 1. فردی که دارای چین و چروک بر روی پوست خود باشد یا خطوط باریک بر روی پوست وی نقش بسته باشد.
 2. فردی که جای زخم سطحی، ناشی از آکنه داشته باشد.
 3. فردی که به افتادگی پوست دچار شده باشد. (پوست، شل و نرم باشد)
 4. فردی که دارای ترک های پوستی باشد.

عوارض پس از درمان میکرونیدلینگ

افرادی که به روش میکرونیدلینگ درمان می شوند، ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از درمان، حالتی مانند آفتاب سوختگی سطحی، تورم و قرمزی در پوست خود مشاهده می کنند که در برخی موارد ممکن است به کبودی یا خونریزی های بسیار ریز نیز منجر شود. طول درمان میکرونیدلینگ حدود دو هفته است تا به طور کامل عوارض درمان از بین برود اما نتیجه درمان پس از یک ماه مشهود می شود.

مدت زمان استراحت پس از میکرونیدلینگ

در بیشتر موارد قرمزی پوست اندک است و ظرف ۴۸ ساعت ناپدید می شود. از این رو مدت زمان استراحت در این روش کوتاه است. برای این که نتیجه عمل بهتر دیده شود، بهتر است از اسید هیالورونیک و جهت محافظت از پوست از ضد آفتاب های حاوی زینک استفاده شود.

میکرونیدلینگ چه مزایایی دارد؟
 1. جوانسازی به روش میکرونیدلینگ در مقایسه با روش های دیگر، مقرون به صرفه است.
 2. سوزن های دستگاه میکرونیدلینگ از جنس تیتانیوم است که برای بافت انسان، حساسیت ایجاد نمی کند. افرادی که به سوزن های استیل حساسیت دارند می توانند از این روش جهت جوانسازی پوست خود استفاده کنند.
 3. این روش برای انواع پوست ها از جمله پوست های تیره کاربرد دارد.
 4. دوره نقاهت بسیار کوتاه است و عوارض کمی را شامل می شود.
 5. کانال های ایجاد شده سریعا بسته می شوند.
 6. ضخامت اپیدرم افزایش می یابد.
 7. این روش نسبت به روش های دیگر از ریسک پایین تری برخوردار است.