نکات کلیدی برای کاهش تیرگی دور چشم

تیرگی دور چشم برای هیچکس تبعیض قائل نیست: آتیرگی دور چشم بر افراد پیر و جوان و تمام قومیت ها تاثیر میگذارد. برای فهمیدن روشهای کمک به رفع و جلوگیری از بروز تیرگی دور چشم این مقاله را مظالعه کنید.

علت بروز تیرگی دور چشم چیست؟
فهمیدن علت بروز تیرگی دور چشم قبل از اقدام به رفع و پیشگیری آنها امری مهم است.
● به اندازه کافی بخوابید. اولین قدم برای جلوگیری از بروز تیرگی دور چشمتان این است که هرشب ۷ الی ۸ ساعت خواب مناسب داشته باشید. سعی کنید زیر سر خود دو بالشت قرار دهید. ابه این ترتیب از تجمع فلویید در اطراف چشمتان جلوگیری میکنید.
● از مصرف بیش از حد نمک یا الکل اجتناب کنید. نمک و الکل می تواند سلامتی و زیبایی پوست شما را از بین ببرد. با ایجاد کم آبی و دهیدراته کردن پوستتان باعث تورم در اطراف چشم شود.
● آلرژی باعث انسداد سینوسی می شود و می تواند باعث گشاد شدگی رگ های خونی در پوست نازک ناحیه چشم شود. و به این ترتیب رنگ پوست این ناحیه به تیرگی متمایل شود. اگر فکر می کنید آلرژی دارید، با پزشک خود در مورد درمان های احتمالی صحبت کنید.
● Hyperpigmentation تغییر رنگ پوست زیر چشم معمولا به شکل یک نوار قهوه ای بروز میکند که کمی منحنی است. علت اصلی آن آسیبهای ناشی از قرارگیری در معرض نور آفتاب است اما علل ژنتیکی نیز ممکن است در آن دخیل باشند.
● خواب با همراه با آرایش (مخصوصا ریمل مژه و خط چشم) باعث تحریک چشم ها میشود، بنابراین قبل از اینکه به رختخواب بروید، مهم است که حتما آرایش چشم خود را پاک کنید.

راه حل از بین بردن تیرگی دور چشم:
برای روشن شدن نواحی تیره زیر چشم راهنمایی های زیر را امتحان کنید:
● تمیز کردن. برای پاک کردن آرایش قبل از خواب، از یک پاک کننده ملایم یا لیف و پد آرایش پاک کن مربوط استفاده کنید. از کشیدن یا ملیدن پوست اطراف چشم با فشار زید اجتناب کنید زیرا این امر باع تحریک پوست نازک و آسیب پذیر اطراف چشم میشود.
● مرطوب سازی. برای جلوگیری از آسیب نور خورشید و خشکی پوست, هر روز یک مرطوب کننده با SPF 15 استفاده کنید. مرطوب کننده با نیاسینامید همچنین می تواند سطح هیدراته را حفظ کرده و تغییر رنگ پوست را به حداقل برساند.
● پوشاندن. یک کرم CC دارای رنگ طبیعی پوست است که بلافاصله بعد از استفاده باعث روشن تر به نظر رسیدن نواحی دارای لک و تیرگی میشود. مواد تشکیل دهنده این محصول مانند دی اکسید تیتانیوم، اکسید روی و عصاره خیار به حفاظت، تسکین دادن و رفع پف این ناحیه کمک زیادی میکند.
● ماساژ. انجام ماساژ ملایم در ناحیه اطراف چشم به همراه یک مرطوب کننده ملایم یا کرم چشم سبب گردش خون می شود و پف و ورم زیر چشم را برطرف میکند.

تیرگی در اطراف چشم ممکن است غیر قابل کنترل و غیر قابل درمان به نظر برسد، اما اجازه ندهید که شما را ناامید کنند. با تغییراتی در شیوه زندگی و انتخاب های هوشمندانه محصولات پوستی، شما می توانید هر روز صبح تازه و پر انرژی به نظر برسید.

 

منبع

تیرگی چشم