آیا هایفوتراپی می‌تواند جایگزین مناسبی برای لیفت صورت باشد؟

هایفو یک درمان پوستی نسبتاً جدید است که برای سفت کردن پوست از آن استفاده می‌شود. از نظر برخی افراد، هایفوتراپی جایگزینی غیرتهاجمی و و بدون درد برای لیفت صورت است. دستگاه هایفو برای تقویت کلاژن‌سازی از انرژی التراساوند استفاده می‌کند و پوستی سفت‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

موارد کاربرد هایفوتراپی

هایفوتراپی برای درمان تومورها نیز کاربرد و شهرت دارد. در سال ۲۰۰۸، برای اولین بار از این دستگاه برای کاربردهای زیبایی استفاده شد. در سال ۲۰۰۹، سازمان FDA آمریکا، استفاده از هایفو را برای لیفت ابرو تأیید کرد. در سال ۲۰۱۴، سازمان FDA، استفاده از دستگاه هایفو را برای بهبود وضعیت چین و چروک‌های صورت و قسمت بالای سینه و دکلته، تأیید کرد.

آزمایش‌های بالینی متعددی، نشان داده‌اند که استفاده از دستگاه هایفو برای لیفت صورت و بهبود وضعیت چین و چروک‌ها، بدون عارضه و موثر است. در طی چند ماه بعد از استفاده از هایفو، نتایج هایفوتراپی قابل مشاهده است و ریسک عمل جراحی را ندارد.از هایفو برای جوانسازی، لیفت، سفت‌سازی پوست و کانتور بدن نیز استفاده می‌شود.

هایفوتراپی، به جایگزینی مناسب برای جراحی لیفت صورت بدل شده است. به خصوص برای افرادی که سنین کمتری دارند و نمی‌خواهند درگیر عوارض جراحی و دوران نقاهت بعد از آن باشند. هایفو بهترین روش برای از بین بردن افتادگی‌های جزیی صورت است که احتیاجی به جراحی لیفت ندارند.

عملکرد هایفو

هایفو از انرژی التراساوند متمرکز برای هدف قرار دادن لایه‌های پوستی که دقیقاً زیر سطح پوست قرار دارند. انرژی التراساوند باعث گرم شدن سریع بافت می‌شود. هنگامی که سلول‌های ناحیه‌ موردنظر به دمای مشخصی برسند، آسیب سلولی اتفاق می‌افتاد. با این که این موضوع اندکی دور از ذهن به نظر می‌رسد، با این حال، این آسیب باعث می‌شود که کلاژن‌سازی سلول‌ها، تقویت شود. کلاژن، پروتئینی است که ساختار پوست را می‌سازد.

افزایش کلاژن، باعث داشتن پوستی سفت‌تر و کشیده‌تر و با چروک کمتر خواهد شد. از آن‌جا که امواج التراساند با فرکانس بالا، بر روی بافت زیر سطح تمرکز می‌کند؛ هیچ آسیبی به لایه‌های پوستی بالاتر و نواحی مجاور وارد نمی‌شود.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

بهترین افراد برای استفاده از هایفوتراپی، افرادی هستند که بالای سی سال دارند و افتادگی پوست متوسطی دارند. در مواردی که فرد مسن، افتادگی پوست بسیار شدیدی دارد، بهتر است از سایر روش‌های لیفت صورت استفاده کند. هایفوتراپی برای افرادی که در ناحیه‌ی موردنظر، عفونت یا زخم باز، آکنه کیستیک یا شدید و ایمپلنت فلزی دارند، مناسب نیست.

مزایای هایفوتراپی

بر اساس انجمن جراحی زیبایی پلاستیک آمریکا (ASAPS)، هایفو و سایر جایگزین‌های غیرجراحی برای عمل لیفت، در طی سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری کسب کرده‌اند. تعداد کارهای جایگزین جراحی لیفت، در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷، ۶۴٫۸ درصد افزایش یافته است.

هایفوتراپی، مزایای زیبایی بسیاری دارد که شامل موارد زیر است:

  • کاهش چین و چروک
  • سفت کردن افتادگی روی گردن (که به بوقلمونی معروف است)
  • لیفت گونه، ابرو، پلک
  • مشخص شدن خط فک
  • سفت شدن دکلته
  • صاف شدن پوست

نتایج تحقیقات بسیار امیدوار کننده است. پژوهشی در سال ۲۰۱۷ بر روی ۳۲ کره‌ای نشان داد که هایفو بعد از ۱۲ هفته، به طرز چشمگیری بر روی خاصیت کشسانی گونه‌ها، پایین شکم و ران، اثر دارد. پژوهش دیگری بر روی ۹۳ نفر نشان داد که ۶۶ درصد از افرادی که از هایفو استفاده کرده‌اند، بعد از ۹۰ روز در ظاهر صورت و گردنشان بهبود داشته‌اند

مقرون به صرفه شدن هایفو نسبت به لیفت

بر اساس اطلاعات ASAPS، متوسط هزینه‌ی پروسه‌ی سفت کردن پوست بدون جراحی در آمریکا ۱۷۰۰ دلار است، این در حالی است که هزینه‌ی جراحی لیفت صورت ۷۵۰۰ دلار است. این امر نشان دهنده‌ی به صرفه بودن استفاده از هایفوتراپی به جای جراحی است. هزینه‌ی نهایی به ناحیه‌ی درمان شده بستگی دارد. همچنین تعداد جلسات موردنیاز برای حصول نتیجه‌ی موردنظر در تعیین هزینه‌ها موثر است.

عوارض جانبی هایفوتراپی

در صورتی که پزشک متخصص، هایفوتراپی را انجام دهد، هیچ عوارضی به همراه ندارد. بهترین نکته درباره‌ی هایفوتراپی این است که شما قادر هستید که بلافاصله بعد از انجام هایفوتراپی، کارهای روزانه‌ی خود را از سر بگیرید. اندکی قرمزی یا تورم جزئی در برخی از افراد دیده می‌شود که بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. ممکن است در قسمت درمان شده، احساس کشیدگی یا بی‌حس شدن اندکی داشته باشید که ظرف چند روز بعد از انجام هایفوتراپی از بین خواهد رفت

جمع بندی

هایفو، روشی بی‌خطر، موثر و غیرتهاجمی برای سفت کردن پوست صورت است. مزایای استفاده از هایفوتراپی به جای لیفت صورت به حدی چشمگیر است که قابل انکار نیست. این روش احتیاجی به بخیه، برش و بیهوشی ندارد. بعد از انجام هایفوتراپی، احتیاجی به گذراندن دوره‌ی نقاهت خاصی نیست. هزینه‌ی هایفو نسبت به جراحی لیفت بسیار اندک است. به صورت کلی، بیشتر افراد نتیجه‌ی هایفو را بعد از سه ماه می‌توان دید.

اگر به دنبال روشی سریع، بدون درد، غیرتهاجمی هستید، هایفوتراپی مناسب‌ترین گزینه برای شماست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی هایفوتراپی، با کارشناسان کلینیک تندیس در تماس باشید.