همه چیز درمورد لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد امروزه به یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین خدمات پوستی تبدیل شده است.
لیزر با حفظ سلامت بافت پوست, به فولیکول مو نفوذ میکند. توسط پیگمنت های مو جذب میشود و در نتیجه باعث از بین رفتن موها درون پیازه مو میشود.
این روش غیر تهاجمی و بدون آسیب رساندن به پوست و دیگر بافت های بدن رشد موهای زائد در آن ناحیه از پوست را متوقف میکند.

نوع درمان

در گذشته انجام این روش بیشتر برای افرادی با پوست روشن انجام میشد, اما امروزه با پیشرفت فناوری و در دسترس بودن دستگاه هایی با به روز ترین تکنولوژی امکان انجام این درمان برای تمام افراد با هر نوع و رنگ پوستی امکان پذیر است.
نکته قابل توجه این است که موهای زائد معمولا به دو دلیل هورمونی و غیر هورمونی در افراد به وجد می آید. معمولا در بانوانی که از اختلالات هورمونی و یا مشکل تخمدان پلی کیستیک رنج میبرند مشکل وجود موهای زائد شایع تر است. این افراد باید همگام با درمان دارویی بیماری خود لیزر را نیز انجام دهند.
در پر مویی غیر هورمونی لیزر بهترین و موثرترین و مطمئن ترین روش رفع موهای زائد است که در نتیجه انجام آن پوستی صاف و زیبا به فرد هدیه می دهد.
متخصصین کلینیک پس از بررسی نوع و رنگ پوست شما مناسب ترین دستگاه و اشعه را برای پوستتان انتخاب خواهند کرد تا به مطلوب ترین میزان رضایت برسید.

مزیت های استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد

این روش غیر تهاجمی و بدون عوارض خواهد بود. به دوران نقاهت نیاز ندارد و بلافاصله بعد از آن میتوانید به کارهای روزمره خود ادامه دهید. در زمان کم سطح زیادی از موها را از بین میبرد. در نتیجه از بین بردن موهای زائد, دیگر نگران رشد مجدد مو, ظاهر پوست, هزینه و وقت دیگر روش های از بین بردن مو و مشکلات پوستی ناشی از رشد مو (مانند رشد موها در زیر پوست, حساسیت, لک و…) نخواهید بود.
در این روش افرادی که به مشکلات هورمونی مبتلا نیستند در اولین جلسه نزدیک ۷۰ درصد و در جلسات آتی میزانی حدود ۹۰ درصد از رشد موهای زائد شان برطرف خواهد شد.

عوارض احتمالی

انجام لیزر در دوران شیردهی و بارداری توصیه نمیشود.
افراد با پوست بسیار تیره و یا افرادی که به تازگی آفتاب گرفته اند باید با مشورت پزشک درمان را آغاز کنند.
هم چنین استفاده از لیزر در افراد مبتلا به دیابت, بیماری قلبی و عروقی, بیماری های خاص پوستی, لوپوس توصیه نمیشود.

اقدامات قبل و بعد از لیزر

دو هفته قبل از انجام لیزر فرد نباید در معرض تابش مستقیم و مداوم و شدید نور آفتاب ( حمام آفتاب) قرار گرفته باشد. موم انداختن و اپیلاسیون و تزریق کلاژن جهت جوان سازی پوست نیز در این دوران ممنوع است.
بهتر است یک روز قبل از انجام درمان موهای زائد ناحیه مورد نظر اصلاح شود.
بعد از لیزر نیز میتوان برای از جلوگیری از التهابات احتمالی از کرم ها و پمادهای ترمیمی و ضد التهابی استفاده کرد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

لیزر الکساندریت (Apogee) ساخته شرکت آمریکایی Cynosure یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر است.
در این دستگاه قابلیت تنظیم طول موج و انرژی متناسب با پوست و ناحیه درمان شما وجود دارد. این امر احتمال بروز سوختگی و التهاب را به صفر میرساند. استفاده ار دستگاه الکساندریت بیشترین کارایی و کمترین خطر را در پی دارد و به همین دلیل همیشه نتیجه مطلوب را به مراجعه کننده میدهد. هم چنین با قابلیت اثرگذاری روی موهای ضخیم و تیره محبوبیت بالایی بین مصرف کنندگان ایرانی دارد.

دوره درمان

وجود تفاوت در پوست افراد مختلف و هم چنین الگوی رشد موهایشان باعث شده تا دوره درمان نیز در افراد مختلف متفاوت باش. اما معمولا تعداد جلسات بین ۳ تا جلسه است. فواصل جلسات نیز در ابتدا ۴ تا ۶ هفته است. اما با افزایش تعداد جلسات فاصله زمانی بین هر جلسه نیز بیشتر خواهد شد.

لیزر موهای زائد