پیلینگ و لایه برداری در شب

پیلینگ و لایه برداری در شب

گرچه مقوله لایه برداری در شب در چند سال اخیر در لیست فعالیت های مربوط به مراقبت از پوست جایگاه ویژه ای دارد, اما این امر پیشینه ای چند صد ساله دارد. حتی ملکه مشهور ملکه کلئوپاترا هم از یک روش لایه برداری در شب استفاده می کرد تا به پوستی نرم تر و جوان تر به نظر برسد. فرمول های جدید یافته شده در سال های اخیر باعث شده تا این محصولات به یک روش تاثیرگذار بین زنان برای بازیابی زیبایی و سلامت خود تبدیل شود.

تشریح لایه برداری شبانه
درست مثل بقیه ریتم های روزانه طبیعی بدن شما، پوست نیز در طول ۲۴ ساعت تغییرات روزانه دارد. در شب، تغییرات پوست در زمینه های لایه برداری، رطوبت و pH است. بنابراین شما میتوانید از این تغییرات پوست برای لایه برداری ملایم و زدودن سلولهای مرده استفاده کنید.
لایه برداری در شب با از بین بردن سلولهای کدر و مرده پوست, ظاهری جوانتر و ضفاف تر به پوست شما میدهد. این امر باعث کاهش چروکهای سطحی و عمقی و لک های ناشی از بالا رفتن سن میشود.

ترکیبات کلیدی در اکثر لایه بردارهای شبانه عبارتند از آلفا هیدروکسی اسید مانند اسید گلیکولیک یا اسید لاکتیک. اسید گلیکولیک که از نیشکر تولید می شود، از مولکول های کوچک ساخته شده است که به لایه های عمیق پوست نفوذ می کنند. اسید لاکتیک مشتق شده از شیر ترش، از اسید گلیکولیک ضعیفتر است و به آبرسانی به پوست کمک می کند.
لایه برداری شبانه اغلب با درمان های میکرومبراسونی در خانه اشتباه گرفته می شود. درمان های میکرومبراسیونی شامل فرآیندهای مکانیکی لایه برداری پوست مثل استفاده از اسکراب های دانه ای است. برعکس، قدرت پوست یک شبه در مواد فعال آن (AHAs) است و تلاش کمی را فراتر از اعمال به پوست است.

مراقبتهای پوستی در شب
هر شب، پس از شستشوی صورت و گردن، حتما از یک محصول لایه بردار مخصوص شب به صورت لایه ی نازکی روی پوست خود اعمال کنید. لایه بردار پوست شما را آبرسانی نیز میکند بنابراین دیگر نیازی به استفاده از مرطوب کننده در طول شب نیست.
صبح، صورت و گردن خود را شستشو دهید و یک مرطوب کننده با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید. مهم است که هنگام استفاده از لوسیون AHA به دلیل افزایش حساسیت پوست به خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. آرایش را طبق معمول انجام دهید و بلافاصله متوجه نرمی بیشتر پوست و کمتر شدن چروکهای سطحی پوست خواهید شد.
درست مثل بقیه ریتم های روزانه طبیعی بدن شما، پوست نیز در طول ۲۴ ساعت دچار تغییراتی خواهد شد. در شب، تغییرات پوست در زمینه های لایه برداری، آبرسانی و تنظیم pH صورت میگیرد. بنابراین شما می توانید از این زمان استفاده کنید و با استفاده از کرمهای لایه بردار به کم شدن چروکها و آبرسانی پوست هنگام خواب کمک کنید.
منبع:

پیلینگ

پیلینگ