چه کسانی در کاشت مو منع دارند؟

در مورد کاشت مو بیشتر بدانیم

بسیاری از افراد با پدیده ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند، اما وقتی موهای آنها به طور کامل می‌ریزد و بخشی از سر تاس می‌شود برای آنها بسیار آزاردهنده خواهد بود. عمل کاشت مو از درمان‌هایی است که فرد تمام راه‌ها رفته است و دیگر چاره‌ای جز تن دادن به این عمل جراحی ندارد.

به طور کل، سه روش برای کاشت مو وجود دارد. یکی از این روش FUT نام دارد که در آن باریکه‌ای از پشت سر به ضخامت ۱ سانتی متر و طول ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر برداشته می‌شود و فولیکول‌های مو از آن خارج می‌شوند سپس آن قسمت بخیه زده شده و موها در جلوی سر کاشته می‌شوند.

شیوه دوم FIT نام دارد که در آن فولیکول‌های مو به شکل گروهی و دانه‌ای از پشت سر برداشته می‌شوند. این روش به جراحی نیاز ندارد و تعداد زیادی از فولیکول‌ها را می‌توان به جلوی سر انتقال داد.

روش سوم هم ترکیبی از دو روش FUT و FIT است. هر چه تراکم موهای پشت سر بیشتر باشد، فولیکول‌ها نیز به تناسب آن بیشتر خواهند بود.

 چه کسانی در کاشت مو منع دارند؟

چرا در برخی افراد عمل کاشت مو موفقیت آمیز نیست؟

در ۱ درصد موارد پس از کاشت مو ممکن است پدیده X اتفاق بیفتد و مو رشد نکند. البته باید خاطر نشان کرد که این پدیده بسیار نادر است و در ۹۹ درصد موارد موهای کاشته شده رشد خواهند کرد.

چرا عمل کاشت مو برای افراد زیر ۲۵ سال توصیه نمی‌شود؟

افرادی که سن آنها ۱۸ تا ۲۵ سال است و دچار ریزش مو شده‌اند، نباید از روش FUT استفاده کنند. ابتدا به دلیل اینکه در این سنین ممکن است ریزش مو کامل نشده باشد. دوم اینکه وقتی یک نوار باریک از پشت سر برداشته شود که برای جلوی سر به کار رود، ممکن است دوباره ریزش مو پیشروی کند و جلوی سر دوباره خالی شود. سومین مورد که باید به آن توجه داشته باشید این است که بانک مو محدود است و در صورتی که یک بار از آن استفاده شود، امکان استفاده مجدد از آن ممکن است به سختی وجود داشته باشد.

چه کسانی در کاشت مو منع دارند؟

در زمان کاشت مو به این مسائل حتماً دقت داشته باشید

بیشتر افراد که دچار ریزش مو هستند و تاس شده‌اند می‌توانند عمل کاشت مو را انجام دهند، به شرط آنکه از سلامت کامل برخوردار باشند. افراد مبتلا به دیابت و آنها که دچار عفونت‌های موضعی هستند، برای کاشت مو افراد مناسبی نیستند.

مورد دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که افرادی که موهای پشت سر آنها از تراکم خوبی برخوردار نیست و با برداشتن مو کم پشت خواهد شد، کاشت مو روش درمانی مناسبی برای آنها نخواهد بود.

در مواردی زیادی در افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند، پس از گذشت چند ماه موهای جدید رشد می‌کنند و نیاز به درمان و مصرف داروی خاصی ندارند. فردی دچار ریزش مو است و باید برای درمان خود اقدام کند که در طول روز بیش از ۵۰ تا ۱۰۰ عدد از موهای او بریزد. در این افراد نیز ممکن است با مصرف دارو مشکل حل شود و موها دوباره رشد کنند، ولی در درصدی نیز با هیچ دارویی موها رشد نخواهد کرد و راه چاره این افراد برای خلاصی از کچلی و تاسی کاشت مو است. مثل افرادی که به طور ژنتیک به این معضل دچار می‌شوند.

پیش از اینکه برای کاشت مو اقدامی بکنید، تحقیقات لازم را انجام دهید. یک پزشک متخصص می‌تواند به درستی تشخیص دهد که کاشت مو درمان قطعی شما خواهد بود یا خیر؟

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو تندیس برای انجام عمل کاشت مو به طور حرفه‌ای و دقیق بدون اینکه سلامت شما احیاناً به مخاطره بیفتد اقدام نمایید و از نتایج درمان خود لذت ببرید.