چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم؟

دانستنی هایی درباره کاشت ابرو

ابروها جزئی اصلی در چهره خانم‌ها هستند. ابروهای پر همیشه بین خانم‌ها طرف دار داشته است. برخی از زنان شکل و مدل ابروهایشان پر و زیبا است، ولی بعضی نیز ابروهای کم پشت و خالی دارند. همیشه راه‌های زیادی برای زیباتر شدن ابروها وجود داشته است، مانند مصرف گیاهان دارویی و تاتو. اما این روزها راه حل دائمی برای این مشکل پیدا شده است که به آن کاشت ابرو می‌گویند. کاشت ابرو روشی درمانی است که در آن ابرو به طور ویژه بر اساس نوع صورت طراحی می‌شود.

همچنین، ابروها اغلب در اثر عوامل ژنتیکی، اختلالات هورمونی یا برداشت بی‌رویه ابرو‌ها و عوامل مختلفی مانند سوختگی یا آسیب‌های ‌دیگر یا عوارض جانبی درمان برخی بیماری‌ها می‌ریزند. با کاشت ابرو می‌توان این مشکل را برای همیشه رفع کرد.

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم؟

روند کاشت ابرو کدام است؟

عمل کاشت ابرو به طور معمول به ۴ تا ۷ ساعت زمان احتیاج دارد و با بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. در یک جلسه، حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند به هر ابرو زده می‌شود. بعد از اینکه کار یک ابرو انجام شد، درباره ظاهر آن با بیمار صحبت می‌شود و پس از جلب رضایت فرد کار روی ابروی دوم آغاز می‌شود. در صورت نیاز، بعد از کامل شدن ابروی دوم می‌توان اصلاحات ابروی اول را انجام داد.

موهای کاشت ابرو از سر برداشته می‌شوند. به این ترتیب که با ایجاد یک شکاف در سر، موها را از قسمت عقب سر برمی‌دارند و بعد آنها را زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تفکیک می‌کنند. پیازهای موها به طور تک تک کاشته می‌شوند تا ظاهری طبیعی داشته باشند. به دلیل اینکه از موی سر در کاشت ابرو استفاده می‌شود، نیازمند اصلاح و تمیز کردن‌های دوره‌ای است. ۶ ماه بعد از کاشت ابرو، ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج ابرو قابل مشاهده است و ۹ تا ۱۲ ماه بعد هم نتایج کامل درمان دیده می‌شود.

بیمار پس از عمل کاشت ابرو دردی نخواهد داشت، هر چند امکان دارد ورم و کبودی در اطراف چشم‌ها برای ۳ تا ۴ روز پس از عمل جراحی ایجاد شود. اما پس از گذر این دوره همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد و تنها تغییرات و زیبایی فرد است که جلب توجه می‌کند. مشاهده نتایج کامل این عمل به ۱۲ ماه زمان نیاز دارد.

چگونه با کاشت ابرو زیباتر شویم؟

مزایا و عوارض کاشت ابرو

موهای کاشته شده در ابرو رشد خواهند داشت و برای حفظ ظاهر زیبای آنها باید هر از چند گاهی مرتب ‌شوند. ریزش مو بعد از کاشت ابرو عادی است.

از مهم‌ترین مزایای کاشت ابرو می‌توان به طبیعی دیده شدن آن در صورت اشاره کرد. مزیت دیگر کاشت ابرو دائمی بودن آن است که پس از آن دیگر نیازی به هیچ درمان دیگری نخواهد بود. مزیت دیگر آن است که هر فردی که قرار است کاشت ابرو انجام دهد می‌تواند مدل و شکل دلخواه را برای خود انتخاب کند.

عوارض کاشت ابرو بسیار کم و ناچیز است. در کاشت ابرو تزریق ماده بی‌حسی تا حدودی دردناک و قسمت‌های اطراف چشم بسیار حساس هستند. بعد از تأثیر مواد بی‌حسی فرد چیزی احساس نمی‌کند. عواقب ناشی از بیماری خیلی زود ناپدید می‌شوند و ورم اطراف چشم‌ها هم زودگذر هستند. کبودی و التهاب نیز پس از کاشت ابرو وجود دارد و احساس خارش در ناحیه عمل یک تا دو روز ادامه خواهد داشت.

اگر شما هم به دنبال بر طرف کردن نقص ابروها و زیباتر شدن چهره خود هستید، می‌توانید با کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید و کاشت ابرو در آنجا انجام دهید. پیش از عمل نیز می‌توانید با کارشناسان و متخصصان این کلینیک برای انتخاب بهترین راه حل مشکل خود در هر زمینه‌ای مشورت نمایید و آنها با تجربه‌ای که دارند، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد خواهند کرد.