چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

چرا باید لیزر انجام دهیم؟

لیزر موهای زائد  یکی از جدید ترین و در عین حال کارآمدترین شیوه ها است که امروزه طرفداران زیادی دارد. یکی از دلایلی که موجب پر طرفدار شدن این شیوه می شود، قطعی بودن این نوع از درمان و طولانی شدن ماندگاری اثرات آن است.

در فرآیند این نوع از درمان، اشعه های قوی از پوست می گذرند و با ضیف کردن ریشه موها رشد آن ها را کاهش می دهند و به مرور متوقف می کنند. نواحی معمول انجام لیزر پاها، بیکینی، بالای لب و زیر بغل است. ولی می توان در تمام نقاط بدن از آن بهره مند شد. لیزر موهای زائد در مورد افرادی که موهای تیره و پوست روشن دارند، نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت.

در این که از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر راحتی و تمیزی را برای افراد به ارمغان می آورد شکی نیست، اما باید دقت کرد که این کار نیز اصولی دارد و پیش از انجام لیزر نیز باید مراقبت ها و کارهایی انجام داد تا نتایج درمان به حداکثر میزان خود برسد.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

چرا لیزر یکی از کارآمد ترین شیوه های درمان موهای زائد است؟

لیزر به دلیل سرعت بالا و درد کمی که دارد، یکی از شیوه های دلخواه در از بین بردن موهای زائد است. برخلاف شیوه های معمول از بین بردن موهای زائد با تیغ و یا موم که در نهایت به سطح پوست آسیب می رسانند، لیزر کم ترین آسیب و عوارض جانبی را به همراه دارد. اگرچه گاهی ممکن است لکه، سوزش و قرمزی به همراه داشته باشد که این کاملاً طبیعی است و با کرم ها و تسکین دهنده ها برطرف می شود. البته گاهی نیز در اثر استاندارد نبودن دستگاه ها و یا مهارت ناکافی تکنیسین ممکن است لکه های پوستی تشدید شوند. باید بدانید این مشکلات تا حدود زیادی به واسطه درمان های پس از لیزر که شامل استفاده از لوسیون ها و محلول های تسکین دهنده هستند، قابل حل خواهند بود.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

پیش از انجام لیزر باید چه کارهایی انجام دهیم؟

انجام لیزر موهای زائد یک سری مقدمات دارد که در صورت رعایت آن ها می توان نتایج بهینه و خوبی از این نوع درمان گرفت.

به دلیل این که لیزر ریشه های مو را هدف قرار می دهد، در هنگام انجام این کار باید ریشه های مو در پوست وجود داشته باشد؛ از این رو، باید از کندن موها و اپیلاسیون پیش از این کار خودداری کرد و سطح مو ها را با شیو کردن از بین برد. شیو کردن را باید از حدود یک ماه پیش از انجام لیزر تا ۲۴ ساعت قبل از آن انجام داد. باید بدانید که اگر سر موها به اندازه کافی کوتاه نباشد، ممکن است درد ایجاد شده و نتایج بهینه درمان نیز تا حدودی کاهش بیابد.

پیش از انجام لیزر باید پوست خود را به وسیله پاک کننده ها از هر گونه مواد آرایشی عاری کنید، چرا که چربی های اضافی ناشی از لوازم آرایش و کرم ها نتیجه گیری بهینه از فرآیند لیزر را کاهش می دهد. از حدود یک ماه پیش از انجام لیزر استفاده از کرم های برنزه ممنوع است، چرا که هر چه پوست روشن تر باشد در برابر لیزر نتیجه بهتری را حاصل می کند. تا چند هفته بعد از انجام لیزر نیز با استفاده از ضد آفتاب های قوی پوست خود را از اشعه های مضر آفتاب محافظت کنید، چرا که لیزر تا حدودی لایه های مقاوم پوست را نازک می کند و این مسئله نیازمند مراقبت های شدید تر و بیشتری است. همچنین، بهتر است برای جلوگیری از سوزش از محلول های ضد حساسیت و سوزش استفاده کنید تا بیشترین آرامش را در حین انجام لیزر داشته باشید. البته اگر فکر می کنید که ممکن است درد داشته باشید، می توانید از مسکن نیز استفاده نمایید. این کار باعث کاهش استرس در حین انجام فرآیند نیز می شود.

هرچه استانداردهای پیش از لیزر را با دقت بیشتری رعایت کنید، می توانید نتایج بهتر و ماندگار تری را از این فرآیند بگیرید و برای مدت های طولانی از شر موهای زائد خود خلاص شوید.

کلینیک پوست و موی تندیس با ارائه جدید ترین دستگاه های لیزر و خدمات متنوع در این زمینه، شما را در خلاصی از موهای زائد و داشتن پوستی زیبا و شفاف یاری خواهد کرد. در این کلینیک، اعمال متنوع لیزر با بالا ترین دقت و تکیه بر دانش متخصصان کارآمد به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.