کاشت سبیل

کاشت سبیل چگونه انجام می شود؟

برخی از مردان در ناحیه پشت لب و یا در بخش چانه با کم پشتی موها مواجه هستند. در بسیاری از مواقع این کم پشتی ریشه ای ژنتیکی و موروثی دارد و نمی توان با استفاده از هیچ دارویی آن را درمان کرد. اما در موارد دیگری اسکار زخم و بخیه موجب از دست رفتن شکل طبیعی سبیل در آقایان می شود. از ان جایی که موهای صورت از شاخصه های اصلی جذابیت آقایان به حساب می آیند و بروز هرگونه اختلال و یا کاستی در آن از این جذابیت می کاهد و اعتماد به نفس این دسته از افراد را هم تحت تاثیر قرار می دهد، باید به دنبال راه چاره ای گشت.

قطعا کاشت سبیل یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی است  که برای رویش سبیل از هر درمان دارویی خسته و ناامید شده اند. با کاشت سبیل می توان در کوتاه ترین زمان و با کمترین دوران نقاهت به نتیجه مطلوب دست پیدا کرد.

کاشت سبیل

روال کاشت سبیل در کلینیک تخصصی پوست و مو تندیس

  • مشاوره و درمان
  • ارائه مراقبت های پیش از درمان به بیمار
  • کاشت سیبیل
  • سپری شدن دوران نقاهت
  • آشکاری نتیجه کاشت

مشاوره  و درمان در کلینیک تندیس

پیش از کاشت سبیل، متخصصان کلینیک تندیس، تمامی اطلاعات و مشاوره های لازم را به بیماران ارائه خواهند داد و بررسی های لازم را انجام می دهند. به عنوان مثال باید در نخستین مرحله وضعیت بانک موی بیمار به خوبی مورد بررسی قرارگیرد.  در صورتی که ناحیه اهدا کننده وضعیت مطلوبی نداشته باشد، متخصصان راه های درمانی دیگری را آغاز می کنند تا کاشت سبیل با کیفیت بهتری انجام شود. در صورتی که کاشت سبیل در بیمار با محدودیت هایی همراه باشد، متخصصان این موارد را هم به بیمار یادآور می شوند تا پیش از انجام درمان، بیمار نگاهی واقع بینانه به مقوله کاشت سبیل پیدا کند.

ارائه مراقبت های پیش از درمان به بیمار

پیش از شروع درمان، شرایط کلی بدنی فرد متقاضی کاشت مورد بررسی قرار میگیرد و اگر فرد به بیماری هایی چون: تنگی نفس، فشار خون و … مبتلا باشد در پرونده وی ثبت می شود تا مراقبت ها و داروهای لازم تجویز شود. اما عموما به کلیه افرادی که قصد کاشت مو دارند، توصیه می شود از یک هفته پیش از کاشت مو، از مصرف الکل خودداری کنند و یا داروهای غیر استروئیدی خود را قطع نمایند. زیرا این دسته از داروها، ممکن است میزان خونریزی فرد را در حین کاشت افزایش دهد، ضمن اینکه احتمال پس زدن پیوند هم افزایش پیدا می کند.

 کاشت سبیل

پس از اینکه مراحل اولیه به درستی طی شد، زمان کاشت سبیل فرا می رسد. بدین منظور در نخستین گام، باید منطقه اهدا کننده به خوبی مشخص شود. در صورتی که فرد بانک موی قوی داشته باشد از پشت سر و یا کنار گوش ها استفاده می شود و در صورتیکه فرد طاس باشد از موهای سینه و یا بخش های دیگر بدن استفاده می شود. بعد از آن برای برداشت پیازهای مو، از مواد بی حس کننده استفاده می شود. پس از برداشت پیازهای مو، زمان آن می رسد تا منطقه مورد نظر برای کاشت آماده شود. در مرحله بعدی ازکاشت، متخصصان پیازهای مو را در زاویه های مختلف و مناسب و بسته به تراکم موی فرد، در منطقه گیرنده قرار می دهند. بدین ترتیب کاشت سبیل به پایان می رسد.

ممکن است پس از اتمام کار، فرد کمی احساس ناراحتی و درد در ناحیه گیرنده و دهنده داشته باشد که البته این احساس درد کاملا قابل کنترل است و در انتهای کار پزشک، داروهای مورد نیاز برای تسکین درد و کاهش التهابات ناشی از کاشت را به وی تجویز خواهد کرد.

کاشت سبیل

سپری شدن دوران نقاهت

فردی که کاشت سبیل انجام داده است، می تواند از فردای کاشت، کلیه فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. قرمزی و کمی التهاب تنها نشانه هایی است که پس از کاشت تا چندین روز با بیمار همراه است. موهای کاشته شده ۲ الی ۴ هفته پس از کاشت می ریزند که این مسئله به هیچ عنوان جای نگرانی ندارد. موهای اصلی و دائمی با گذشت چندین ماه می رویند.

آشکاری نتیجه کاشت

روال کار درکلینیک تخصصی پوست و مو تندیس بدین ترتیب است که پس از کاشت مو، جلساتی به منظور بررسی وضعیت بیمار فراهم می شود. بدین ترتیب متخصص و پزشک کاشت، روال بهبود و رشد موها را به درستی مورد بررسی قرار می دهند تا نتیجه کار کاملا مطلوب و مورد تائید باشد.