کدام روش برای رفع موهای زائد شما بهتر است؟

کدام روش برای رفع موهای زائد شما بهتر است؟


داشتن بدنی بی مو و پوستی مانند ابریشم خواسته بیشتر افراد به خصوص خانم‌هاست. چه موهای خود را با ژیلت اصلاح کنید و چه از روش اپیلاسیون یا لیزر استفاده کنید، تمام این روش‌ها باعث ایجاد برآمدگی،شکستگی مو در زیر پوست و… می‌شود که ناراحتی شما را در پی دارد. اگر در گذشته راه‌هایی که استفاده کردید نتیجه خوبی نداشته است، اکنون زمان آن رسیده که گزینه‌های خود را در مورد داشتن پوستی ابریشمی در نظر بگیرید.
حال این سوال مطرح میشود که بین دو روش لیزر و اپیلاسیون، آیا اپیلاسون را به خاطر هزینه کمتر آن نسبت به لیزر انتخاب کنیم؟ آیا می‌توانیم درد را تحمل کنیم؟ یا درصورت انجام عمل لیزر برای داشتن پوستی بهتر از پس هزینه آن برمی‌آییم؟تمامی این سوالات ذهن شما را درگیر می‌کند به‌خصوص اگر تازه بخواهید از شر موهای زائد خلاص شوید.

 

اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد

کدام یکی از این دو روش انتخاب بهتری است، اپیلاسیون یا لیزر؟ قبل از آنکه بخواهیم این دو شیوه را متمایز کنیم باید یه نکته را به یاد داشته باشیم. هر دو این روش‌ها نتیجه نهایی ارائه می‌دهند: رشد موهای کمتر و درنتیجه نرم و صاف شدن پوست. از این گذشته همه ما به دنبال بهترین روش برای حذف موهای زائد خود هستیم. حال زمان آن رسیده است که ببینیم کدام روش در واقع بهتر است. هر چند که لیزر یک راه حل  دائمی برای رفع موهای زائد در قسمت‌هایی از بدن که می‌خواهیم مویی نداشته باشد است، اما استفاده از روش اپیلاسیون مرسوم‌تر است. با این حال با پیشرفت صنعت مد و زیبایی، لیزر موهای زائد از روش‌های کاملا شناخته شده و محبوب شده است. در ادامه با هر دو این روشها آشنا شوید تا بهتر انتخاب کنید.

 

مزایای اپیلاسیون

اگر از کمی درد اپیلاسیون به این بهانه که طبیعی است نمی‌ترسید، پس بهتر است این روش را امتحان کنید. اپیلاسیون موهای زائد را از ریشه تا ۳هفته از بین می‌برد و بسته به این که موی چه ناحیه‌ای باشد رویش مجدد آن‌ها  بین دو تا شیش هفته می‌تواند زمان ببرد.
بر خلاف تصور عامه،اپیلاسیون همیشه دردناک نیست. باتکنیک‌های مناسب و موم‌های نسل جدید،  تقریبا اپیلاسیونی بدون درد را تجربه می‌کنید. اگر تازه اپیلاسیون رو شروع کرده باشید، تجربه‌ای تقریبا دردناک است. اپیلاسیون همیشه نباید درناک باشد. فقط باید تکنیک درست و موم مناسب را انتخاب کنید آن وقت همه چیز خوب پیش خواهد رفت.یک مدل از انواع موم، موم‌های نواری است که با یک بار استفاده کردن تمام موها برداشته می‌شود و درد کمتری هم دارد. این روش اپیلاسیون برای نواحی حساس مانند زیر بغل و بیکینی مناسب است. میانگین هزینه اپیلاسیون بسته به اینکه کدام قسمت نیاز دارد متفاوت است اما خب این را به  داشته باشید که خود شما هم میتوانید این کار را انجام دهید.

 

مزایای لیزر موهای زائد

بسیاری از مردم تصور میکنند لیزر بهترین روش برای خلاصی از شر موهای زائد است، در حقیقت همینطور است. اما اگر به هزینه آن نگاه کنید شاید هم اینگونه نباشد.  لیزر موهای زائد در مقایسه با اپیلاسیون بیسیار گران تر است و بسته به اینکه کدام قسمت از بدن نیاز به لیزر دارد هزینه آن متفاوت است. همه ما قادر به پرداخت این هزینه‌ها نیستیم و نمیتوانیم مرتب به متخصص مراجعه کنیم. اگر تعجب میکنید که چرا این روش چنین گران است باید بگوییم که لیزر در واقع برای جلوگیری از رشد مو در پوست نفوذ میکند،فولیکول‌ها را از بین می‌برد و اساسا در مدت زمان کوتاه‌تری این کار را می‌کند. صحبت درمورد لیزر موهای زائد بر ای افرادی که می‌خواهند برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص شوند بسیار عالی است. زیرا لیزر همانطور که ادعا می‌کند می‌تواند موهای زائد را به طور دائمی از بین ببرد.
از آنجایی که تضاد بین رنگ پوست و رنگدانه ، در فولیکول مو است، لیزر می‌تواند انتخاب کند که چه چیزی را هدف قرار دهد. لیزر موهای زائد  بر روی پوستهای سفید  با موی تیره نسبت به پوست تیره با موی تیره بهتر نتیجه می‌دهد. اگر میخواهید بدانید که لیزر دردناک است باید بگوییم بله. هر دو روش اپیلاسیون و لیزر دردناک هستند. این روش هیچ آسیبی به Dermis (لایه‌ای از پوست شامل  گیرنده‌های حسی پوست،غدد عرق،فولیکول‌مو،عروق خونی و…) نمی‌زند، منتها به دلیل گرمای ناشی از خود لیزر ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود. بسته به  جنس موی شما ممکن است نیاز باشد از برخی روش‌های ماساژ پوست استفاده کنید. به یاد داشته باشید که لیزر یک روش درمانی محسوب می‌شود، بنابراین بهتر است برای دریافت خدمات لیزر به متخصص یا مراکز تخصصی مراجعه کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

 

نتیجه‌گیری

هردو روش لیزر و اپیلاسیون مزایایی دارد. اگر به دنبال شیوه‌ای جایگزین که هزینه‌ای کمتر هم داشته باشد هستید اپیلاسیون گزینه خوبی است. چنانچه داشتن پوستی یکدست و نرم مثل ابریشم برایتان مهم است و میتوانید کمی بیشتر هزینه کنید روش لیزر موهای زائد بسیار مناسب است. البته این بستگی دارد که شما چه چیزی را ترجیح می‌دهید، به دنبال تاثیرات طولانی مدت هستید یا صرف هزینه کمتر. در پایان این بدن شماست که به روش انتخابی شما واکنش می‌دهد، بنابراین به خوبی در خصوص شیوه‌های رفع موی زائد تحقیق کنید.
کلینیک تندیس با داشتن نشان برتر رضایت‌مندی مشتری از پنجمین اجلاس سراسری رضایت‌مندی مشتری مفتخر است اعلام کند در زمینه ارائه انواع خدمات زیبایی و درمانی به همراه مشاوره رایگان در کنار تیمی متخصص آماده ارائه خدمات می‌باشد.