کدام روش برای لاغر شدن بهتر است؟

کدام روش برای لاغر شدن بهتر است؟

خواه به دنبال بهبود وضعیت کلی سلامتی خود باشید یا اینکه برای مناسبت خاصی بخواهید لاغر کنید، سوزاندن چربی بسیار چالش برانگیز است. اما نگران نباشید، امروزه علاوه بررژیم غذایی و ورزش، بسیاری از عوامل دیگر می‌توانند بر وزن و کاهش چربی تاثیر بگذارند.  اگر مشتاق هستید که در کوتاه‌ترین زمان به بهترین نتیجه درمورد لاغری برسید مطالب امروز را از دست ندهید.
ورزش راهی موثر برای لاغر شدن

یک مطالعه نشان می‌دهد، تمرینات قدرتی باعث کاهش چربی‌های اعضای بدن که بیشتر هم ناحیه شکم را احاطه کرده است، میشود. تمرین قدرت نوعی ورزش است که شما را ملزم میکند عضلات خود را در برابر مقاومت منقبض کنید تا باعث ایجاد توده عضلانی و افزایش قدرت شود. به طور معمول هم، این ورزش شامل بلند کردن وزنه‌ها برای به‌دست آوردن عضله است.
 در یک مطالعه، تمرینات قدرتی باعث کاهش چربی احشایی در ۷۸ نفر مبتلا به سندرم متابولیک شده است. چربی احشایی نوعی از چربی های خطرناک است که اعضای بدن را در ناحیه شکم احاطه می کند. طبق بررسی‌های انجام شده ۱۰ هفته تمرین مقاومت باعث افزایش سوخت ساز بدن و چربی‌سوزی حتی در حالت استراحت به میزان ۱،۸ کیلوگرم می‌شود. برای داشتن بدنی سالم نه صرفا برای لاغری ورزش توصیه می‌شود. حداقل سه بار در هفته به مدت ۲۰دقیقه در هر نوبت یک نوع ورزش هوازی را انجام دهید، با این حال اگر به دنبال کم کردن وزن هستید بهتر است زمان را به بیش از ۲۰ دقیقه برسانید. با ۱۶۰ متر پیاده روی در روز و مجموعا ۱۵ دقیقه می‌توانید حدودا ۷۰۰واحد کالری در هفته یعنی چیزی حدودا۵ کیلوگرم در ماه وزن کم کنید. 

پروتئین را در برنامه غذایی خود بگنجانید

گنجاندن بیشتر غذاهای سرشار از پروتئین در رژیم غذایی شما یک روش مؤثر برای کاهش اشتها و سوزاندن چربی بیشتر است در حقیقت ، مطالعات متعدد نشان می‌دهند که خوردن پروتئین با کیفیت بالا از اشباع چربیها در ناحیه شکم جلوگیری می‌کند. پروتئین در رزیم غذایی باعث کاهش اشتها و احساس پربودن به شما میدهد، بنابراین چربی‌سوزی و کاهش وزن را در پی دارد. گوشت، غذاهای دریایی، تخم مرغ، حبوبات و لبنیات مواد غذایی دارای پروتئین هستند.

قهوه بنوشید

کافئین تقریبا ماده اولیه مکمل‌های چربی‌سوزی است. این ماده به عنوان یک محرک سیستم عصبی مرکزی عمیل می‌کند، متابولیسم را افزایش میدهد و در نتیجه اسیدهای چرب را از بین می‌برد. مصرف کافئین تا ۳ برابر سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. یک مطالعه بر روی ۵۸۰۰۰ نفر  در طول ۱۲ سال نشان داد که مصرف کافئین باعث جلوگیری  از افزایش وزن می‌شود. قهوه را بدون شیر و شکر و در عوض کمی غلیظ و تلخ بنوشید تا از مزایای آن برخوردار شوید.

خواب

کمی زودتر به رختخواب بروید یا ساعت را کمی دیرتر کوک کنید، تا به تقویت چربی سوزی و جلوگیری از افزایش وزن خود کمک کنید. تحقیقات بسیاری این نتیجه را ثابت کرده است؛ به اندازه بخوابید تا وزن خود را کاهش دهید. مطالعه‌ای بر روی ۶۸۱۸۳ زن در یک دوره ۱۶ساله نشان داد افرادی که ۵ساعت یا کمتر از شبانه‌روز می‌خوابند بیشتر از افرادی که بیش از هفت ساعت در هر شب می‌خوابند، احتمال افزایش وزن دارند. البته هر فردی به میزان متفاوتی از خواب نیاز دارد منتها در مجموع هفت ساعت خوابیدن در شبانه روز سلامت بدن به‌خصوص در زمینه لاغری را در پی دارد. پس به برنامه منظم خواب بچسبید  مصرف کافئین را محدود کرده و استفاده از وسایل الکترونیکی را قبل از خواب به حداقل برسانید تا به حمایت از چرخه خواب سالم کمک کنید.

لاغری با دستگاه

دستگاه‌های لاغری در واقع یک روش جایگزین مناسب برای افرادی است که می‌خواهند از روش‌های غیر تهاجمی برای لاغری استفاده کنند. با استفاده از این دستگاه‌ها میتوان بدون بیهوشی و دوره نقاهت لاغر شد. از نظر متخصصان تغذیه، رژیم مناسب و ورزش بهترین روش برای کاهش وزن است، منتها ممکن است فردی با رعایت کردن هر دو این فاکتورها باز هم نواحی از بدنش چاق یا افتاده باشد، بهترین روش درمانی برای این افراد استفاده از دستگاه‌های لاغری است. این دستگاه‌ها دارای اثر‌بخشی بالایی بوده و بدون جراحی شما را به اندام ایده‌آلتان خواهد رساند.  برای استفاده از دستگاه‌های لاغری بهتر است به مر اکز تخصصی و افراد متخصص مراجعه شود تا نتیجه‌ای مطلوب داشته باشد.

لاغری با  دارو

شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که می‌خواهید خیلی زود به نتیجه برسید و داروهای لاغری اولین گزینه باشد. زیرا شما را از گرفتن رژیم‌های غذایی، ورزش کردن و یا رفتن به
کلینیک‌های تخصصی بی نیاز می‌کند. اما به یاد داشته باشید استفاده از این داروها شاید تاثیر آنی داشته باشد ولی عوارض آن در دراز مدت مشاهده می‌شود.

از جمله عوارض داروهای لاغری:

بعضی از قرص‌های لاغری اعتیادآور هستند، موجب بروز مشکلات کبدی می‌شوند، سکته مغزی و افسردگی را به دنبال دارد. از سایر عوارض آن هم میتوان به بی‌خوابی، بی‌قراری،سردرد،اسهال و خشکی دهان اشاره کرد. بنابراین اگر می‌خواهید بدنی سالم داشته باشید به دنبال راه‌های زود بازده نباشید و از مصرف داروهای لاغری پرهیز کنید، زیرا قرصها و داروهای لاغری توانایی این را دارند که تاثییرات جبران ناپذیری بر سلامت جسمی و روحی فرد بگذارند.


نتیجه‌گیری
از میان راههایی که برای لاغری گفته شد ترکیب ورزش با یک رژیم غذایی سالم روشی موثربرای کاهش وزن محسوب میشود. ورزش میتواند از بروز بسیاری از بیماریها ازجمله سرطان روده و پستان کمک کند، باعث کاهش بیماری‌های قلبی وعروقی می‌شود و فشار خون و کلسترول را کاهش می‌دهد.  همچنین در کنار این دو روشلاغری با دستگاه راهی است برای رساندن شما به نتیجه دلخواه در زمان کوتاه و بدون داشتن عوارض، شما میتوانید با داشتن رژیم غذایی و ورزش به وزن ایده آل برسید اما دستگاه علاوه بر این دو ویژگی این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید علاوه بر وزن دلخواه، بدنتان را به فرم مورد علاقه‌تان برسانید. در کنار تمام مواردی گفته شده داشتن برنامه‌ و مشاوره منظم میتواند شما را به نتیجهای فراتر از آنچه انتظار دارید برساند.
کلینیک تندیس با داشتن نشان برتر رضایت‌مندی مشتری از پنجمین اجلاس سراسری رضایت‌مندی مشتری مفتخر است اعلام کند در زمینه ارائه انواع خدمات زیبایی و درمانی به همراه مشاوره رایگان در کنار تیمی متخصص آماده ارائه خدمات می‌باشد.