کربوکسی تراپی و درمان اختلالات نعوظ

اختلال نعوظ: آیا کربوکسی‌تراپی می‌تواند به حل مشکلات زناشویی کمک کند؟

هیچکس نمی خواهد در مورد اختلال نعوظ صحبت کند و این امر درمان آن را با مشکل روبه‌رو ساخته است.
اختلال نعوظ به عنوان ناتوانی در نعوظ یا مشکل در حفظ نعوظ به اندازه کافی برای مقاربت جنسی تعریف شده است. آیا می دانستید که اختلال نعوظ بسیار شایع‌تر از چیزی‌ست که فکر می‌کنید؟ این مساله به این خاطر است که اکثر مردان به مطرح کردن این موضوع در مکالمات تمایلی ندارند. اگرچه مردان مسن‌تر بیشتر در معرض این مساله قرار دارند اما مردان جوان‌تر از این مساله مستنثنی نیستند. یک پژوهش ایتالیایی که در مجله پزشکی جنسی منتشر شد، نشان داد که از هر چهار مرد زیر چهل سال، یکی از آنها به دنبال راه حلی برای درمان اختلال نعوظ خود است.

علل ابتلا به اختلال نعوظ

اگرچه افزایش سن، شما را در معرض خطر ابتلا به اختلال نعوظ قرار می دهد، اما علل احتمالی متفاوتی برای آن وجود دارد. این دلایل شامل دلایل روانی مانند استرس یا اضطراب یا عوامل فیزیکی مثل بیماری های قلبی-عروقی، هورمون ها و دیابت می‌باشد. همچنین احتمال دارد که برخی از داروها، استعمال تفریحی مواد مخدر، الکل و حتی سیگار کشیدن نیز در این مساله سهیم باشند. به همین دلیل وقت گرفتن از دکتری که قادر به انجام آزمایشاتی برای تشخیص علت اصلی اختلال باشد؛ حائز اهمیت است.

 جریان خون در اختلال نعوظ نقش کلیدی دارد

اگر به هر دلیلی از اختلال نعوظ رنج می‌برید، بهتر است بدانید که کلیت این مساله در جریان خون خلاصه می‌شود چرا که تمام نعوظ‌ها نتیجه‌ی ورود سریع خون به آلت تناسلی است.
هنگامی که شما از لحاظ جنسی تحریک می‌شوید، عضلات آلت تناسلی شما، منبسط می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود که رگهای آلت تناسلی از خون متورم شده، دو محفظه‌ی آلت تناسلی شما را پر کرده و باعث سفت شدن آن می‌شود. هنگامی که عضلات شما منقبض می‌شوند، خون از آلت تناسلی شما بیرون رفته و نعوظ شما از بین می‌رود.
از آنجا که همه چیز به جریان خون برمی‌گردد، ما می توانیم اختلال نعوظ را با کربوکسی‌تراپی درمان کنیم که غالباً این درمان با تجویز دارویی همراه است. در کربوکسی‌تراپی از سوزنهای بسیار باریک (میکرونیدل) برای تزریق گاز CO2 به آلت تناسلی استفاده می‌شود که باعث رشد مویرگ های جدید در محل درمان شده و آن را به درمان بسیار ارزشمندی بدل می‌سازد. هرچه آلت شما مویرگ های بیشتری داشته باشد، بیشتر از خون پر می‌شود.

آیا درمان اختلال نعوظ همراه با درد است؟ تعداد جلسات و مدت به طول انجامیدن هرجلسه چه‌قدر است؟

طبیعتاً هیچکس نمی خواهد سوزنی در نزدیکی آلت جنسیش قرار بگیرد اما نگران نباشید. برای اینکه دردی حس نکنید، قبل از کربوکسی‌تراپی از کرم بی حسی استفاده می‌شود که کربوکسی‌تراپی کاملاً بدون درد باشد. در حالی که برای اثر کردن بیهوشی موضعی، باید اندکی صبر کنید، خودِ درمان به شکل شگفت‌انگیزی سریع است و هرجلسه‌ی آن بیش از ۵ تا ۱۰ دقیقه طول نمی‌کشد.
اثر کربوکسی‌تراپی به صورت تجمعی است، بنابراین برای حصول نتیجه‌ی دلخواه به ۶ تا ۱۰ جلسه‌ی درمانی (هفته‌ای یکبار) و برای حفظ نتایج، به یک تا دو جلسه در ماه احتیاج دارید.

جمع بندی

شاید کمتر کسی تمایل داشته باشد تا درباره‌ی اختلال نعوظ صحبت کند، اما اگر قرار است تنها با یک نفر صحبت کنید، بهتر است که آن فرد، پزشک باشد؛ چرا که پزشکان قادر به انجام یک ارزیابی کامل برای کشف علت اختلال هستند. در حوزه‌ی درمانی، آنها می توانند در صورت نیاز دارو تجویز کنند و اگر شما متقاضی انجام کربوکسی‌تراپی باشید، آنها به شما کمک خواهند کرد تا یک برنامه درمانی را شروع کنید.
اختلال نعوظ چیزی نیست که کسی بخواهد با آن دست و پنجه نرم کند، اما اگر درگیر آن هستید، بدانید که تنها نیستید و کارهای زیادی وجود دارد که بتوانید برای حل آن انجام دهید. ما با کمک یکدیگر می توانیم به شما کمک کنیم که سلامت جنسی خود را دوباره به دست آورید.

منبع

 

کربوکسی تراپی