گفتنی هایی درباره آنالیز مو

اهمیت مو در زیبایی و سلامت انسان ها

موها از مهم ترین مولفه های زیبایی و سلامتی در افراد هستند. داشتن موهایی سالم از شاخصه های داشتن یک بدن سالم است که در آن حداقل کمبود مواد معدنی و ویتامین ها وجود دارد. امروزه مواد شیمیایی در هوا، آب و مواد خوراکی باعث شده تا موهای انسان ها کیفیت سابق خود را نداشته باشند و ریزش مو به امری شایع در بین آن ها چه مرد و چه زن تبدیل شود. وجود چنین مشکلی باعث شده تا علم پزشکی و متخصصین امر به دنبال راهکارهایی برای رفع آن باشند.

افراد بسیاری وجود دارند که خواهان داشتن موهایی پرپشت، درخشان و خوش حالت هستند، این افراد برای رسیدن به این خواسته خود شیوه های مختلفی را امتحان می کنند.. این راهکارها را می توان از دل طبیعت آورد و یا از درمان های معمول و گاه شیمیایی پزشکی استفاده کرد که البته هر دوی آن ها در بسیاری از موارد نیز جواب داده است.

در مورد برخی از افراد راه های معمول درمان و پیشگیری جواب نمی دهند و آن ها مجبورند تا درمان ها و راهکارهای سخت تری را در پیش بگیرند. یکی از این راهکار ها کاشت مو است که به دلیل عوارض و مشکلات زیادی که به همراه دارد برای بسیاری از افراد مطلوب نیست، ضمن این که در بعضی موارد نیز نتیجه مورد نظر از کاشت مو به دست نمی آید.

گفتنی هایی درباره آنالیز مو

چگونه می توان موهایی زیبا و با کیفیت داشت؟

در فرآیند آنالیز مو ۲۱ عنصر حیاتی که وجود آن ها برای سلامت مو ها ضروری است اندازه گیری می شوند. در صورت مشاهده کمبود در یکی از عناصر حیاتی در مو که شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم، فسفر، آهن، مس، منگنز، روی، کروم، سلنیوم، بارون، لیتیوم، مولیبدنم، نیکل، کبالت، سرب، جیوه، کادمیوم، آرسنیک، آلومینیوم هستند، شیوه های درمانی و دارویی توسط پزشک برای برطرف نمودن کمبود تجویز می شود. این اتفاق در نهایت باعث می شود تا موهایی که در اثر کمبود مواد معدنی و ویتامین ها ریزش می کنند سالم باقی بمانند و فرد زیبایی و سلامت خود را از دست ندهد. استفاده از این شیوه برای حفظ موها در افرادی که دچار ریزش های شدید می شوند شرایطی دارد و آن داشتن فولیکول های سالم مو است که در صورت بر طرف نمودن کمبود های بدن و مو امکان دوباره رشد کردن راداشته باشند. در فرآیند آنالیز مو مشکلاتی بررسی می شوند که ممکن است موجبات ریزش موها را فراهم کرده باشند. این مشکلات علاوه بر کمبود ویتامین ها ومواد معدنی می توان به مشکلات سوخت و ساز بدن و هورمون ها نیز مربوط باشد. یکی از غدد فعال در حفظ سدیم بدن غدد فوق کلیوی هستند که با ترشح سدیم، میزان آن را در خون به حد نرمال می رسانند. اگر این غدد به درستی عمل نکنند میزان سدیم در خون کم شده و این کاهش در سلامت مو ها نیز اثر گذار است؛ چرا که سدیم یکی از مواد معدنی حیاتی در حفظ و سالم ماندن موها به حساب می آید.

گفتنی هایی درباره آنالیز مو

پزشک پس از انجام آنالیز مو در فرد، مشکلات و کمبود های خون و بدن او را تشخیص داده و بر اساس همین مشکلات، دارو، مکمل و محلول های خاص برای بیمار تجویز می کند. این دارو ها در نهایت کمبود های ذکر شده را بر طرف می کنند و موها به رویش طبیعی و عادی خود باز می گردند. می توان گفت که آنالیز مو به دلیل این که علت ریزش مو را شناسایی می کند و با اقدام به حل آن مسئله ریزش و رویش مو را کنترل می کند یکی از طبیعی ترین و کم عارضه ترین راهکارها برای داشتن موهایی زیبا و خوش حالت است، ضمن این که این نوع از درمان به علت عملکرد ریشه ای خود در رابطه با مشکل، ماندگاری طولانی مدت و گاه دائمی دارد و بازگشت معضل ریزش مو در آن با احتمال بسیار کمی روبرو است.

کلینیک زیبایی تندیس با سال ها تجربه در زمینه ارائه انواع مشاوره های زیبایی و سلامتی، با انجام فرآیند آنالیز مو برای متقاضیان، موهایی سالم و شاداب را به آن ها هدیه می کند. این کلینیک پوست و مو با ارائه آنالیز بر اساس جدید ترین شیوه های مدرن درمانی، بی بازگشت ترین درمان ریزش و کم پشتی مو را به مشتریان خود ارائه می دهد.