بهترین راهکار برای درمان لک و چروک پوست دست

 درمان لک و چروک پوست دست

اگر فکر می‌کنید که جای پای گذر زمان در دستانتان آنقدر ماندگار است که با هیچ چیز برداشته نمی‌شود، سخت در اشتباه هستید. پیشرفت علم و فناوری دست به دست هم دادند تا بتوانند پوست شما را مانند سال‌ها پیش کنند؛ مانند آن روزهایی که جوان بودید.

روانشناسی می‌گفت اگر می‌خواهید آدم‌ها به خصوص خانم‌ها را بشناسید بخشی از شخصیت آنها در دستهایشان نمایان است. اما از آنجا که دست در معرض تماس زیادی با محیط بیرونی است ممکن است دچار مشکلات زیادی شود. البته استفاده زیاد از آب و مواد شوینده، زیادی در معرض آفتاب بودن و از همه مهم‌تر افزایش سن می‌توانند روی پوست دست شما تأثیر بگذراند.

برای شروع می‌توان از کرم‌ها و لوسیون‌ها استفاده کرد. البته در موارد پیشرفته مانند لکه‌های قهوه‌ای پوست و لکه‌های پیری، چین و چروک، ترک‌ها و رگ‌های برجسته باید از روش‌های درمانی در کلینیک‌ها استفاده کرد. یکی از بهترین و مدرن‌ترین کلینیک‌ها در تهران برای انجام این کار کلینیک پوست و مو تندیس است.

روش‌های جوان‌سازی پوست دست در کلینیک پوست و مو تندیس

 • لیزر درمانی
 • میکرودرم
 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • RF Fractional

لیزر درمانی برای از بین بردن چروک دست‌ها

جوان‌سازی پوست دست با استفاده از این روش برای رفع لکه‌های پوست، چین و چروک و آثار پیری دست توصیه می‌شود. همین که ناهمواری‌ها و خطوط از روی دست حذف شوند، تغییرات بسیاری در دست ایجاد می‌شود. در این روش با استفاده از آسیب حرارتی کنترل ‌شده التیام زخم تحریک می‌شود و این عمل موجب افزایش عوامل رشد و در نهایت بازسازی پوست خواهد شد.

جوانسازی پوست دست‌ها با میکرودرم

در این شیوه درمانی از کریستال‌های کوچک برای پوسته ‌پوسته کردن و در نهایت از بین بردن لایه خارجی پوست استفاده می‌شود. سپس دست‌ها برای رفع روغن اضافی و آلودگی‌ها شسته می‌شود. بعد از آن کریستال‌های اکسید آلومینیوم روی دست مالش داده می‌شوند. به این ترتیب سلول‌های مرده و قدیمی پوست جای خود را به سلول‌های جدید می‌دهند.

 رفع چین و چروک ‌دست‌ها با تزریق ژل

با این شیوه چین و چروک‌ها با استفاده از ژل تزریقی پر می‌شوند و از بین می‌روند. لاغر و استخوانی بودن دست نیز به این شیوه اصلاح می‌شود. از مزیت این شیوه می‌توان به دیدن نتیجه بلافاصله بعد از انجام تزریق اشاره کرد.

بهبود ظاهر دست‌ها با تزریق چربی

با این روش درمانی نیز چین و چروک‌ها از بین می‌روند. در این شیوه به دلیل این‌ که چربی لازم از بدن خود فرد گرفته می‌شود، بدون عارضه است. چربی‌ها جای رگ‌ها و تاندون‌ها را روی دست کم رنگ می‌کنند که این مسئله در زیبایی بسیار مؤثر است. نتیجه این درمان نیز مانند تزریق ژل بعد از پایان قابل مشاهده است.

RF Fractional مؤثرترین روش‌ درمانی جوان‌سازی دست

در این روش با تولید کلاژن چین و چروک‌ها و لکه‌ها از بین خواهند رفت. ممکن است بیماران بعد از عمل، احساس تنگی و فشردگی در پوست دست خود کنند که به زودی رفع خواهد شد. به دلیل ماندگاری این شیوه آن را یکی از بهترین روش‌های جوانسازی برای پوست دست می‌دانند.

 مزایای جوان‌سازی پوست دست کدامند؟

 • پوست دست‌ها ظاهری جوان‌ می‌یابد و نرم خواهد شد.
 • اگر نواحی دیگر مانند صورت و گردن درمان شده باشند، با جوانسازی دست‌ها زیبایی تکمیل خواهد شد.
 • تمام شیوه‌های بالا تقریباً بدون درد و غیر تهاجمی هستند.
 • همین که برای درمان به بستری شدن، جراحی و زمان نقاهت و استراحت بعد از عمل نیاز نیست، افراد بیشتری را ترغیب به انجام این کار می‌کند.
 • جوانسازی پوست دست برای زنان و مردان با خصوصیات پوستی متفاوت انجام شدنی است.
 • اعتماد به نفس را در افراد بالا می‌برد. به خصوص آنها که به دلیل وجود لکه‌ها و نازیبایی دستانشان در رنج بودند.