آشنایی با ویژگی های مثبت و منفی کاشت مو به روش ترکیبی

دانستنی هایی مفید در مورد کاشت موی ترکیبی

ریزش مو به دلایل متفاوتی ایجاد می شود. شناخت عامل اصلی ریزش مو در پیشگیری از این مسئله نقش مهمی دارد اما گاهی با انجام تمامی راه کارها، باز هم نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد. تا آنجایی که ریزش موها نسبت به رشد موهای جدید سبقت می گیرند و پدیده ای به نام طاسی به وجود می آید. با توجه به پیشرفت علم پزشکی به خصوص در سال های اخیر، روش های متفاوتی برای کاشت مو ابداع شده است که از جمله آن می توان به کاشت مو به روش ترکیبی اشاره کرد. کاشت مو و ابرو با این روش تاکنون از درصد موفقیت بالایی برخوردار بوده است. آشنایی با ویژگی های مثبت و منفی کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی

کسانی که وسعت طاسی زیادی دارند، از این روش می توانند استفاده کنند. این روش تلفیقی از دو روش FUT  و FIT است که در یک روز به طور همزمان انجام می شود. صبح روز عمل،  کاشت مو به روش FUT و بعد از ظهر همان روز روش FIT روی بیمار انجام می شود. از روش ترکیبی زمانی استفاده می شود که دو روش نام برده شده به تنهایی قادر به رفع طاسی نباشد. تعداد تارهای جدا شده در هر دو روش محدود است از این رو در طاسی هایی که وسعت زیادی دارند، نمی توان فقط به یکی از روش ها بسنده کرد. روش ترکیبی برای همه بیماران مناسب نیست. بانک موی مناسب یکی از شروط اصلی بیمار کاندیدای روش ترکیبی است. پیش از جراحی باید نواحی اهدا دهنده و دریافت کننده مورد بررسی قرار بگیرند تا مشخص شود که بیمار شرایط لازم برای پیوند را دارد یا خیر. این نواحی باید شامل تراکم موی زیاد و انعطاف پذیری مناسب پوست سر باشند، هیچ گونه زخم در ناحیه اهدا کننده وجود نداشته باشد و ناحیه دریافت کننده در گذشته مورد جراحی ترمیمی قرار نگرفته باشد. پس از بررسی موارد گفته شده، پزشک متخصص تشخیص می دهد که روش ترکیبی برای بیمار مناسب است یا خیر. در روش FUT، نواری باریک به ابعاد حداکثر 2.5 در 25 سانتیمتر، از پوست و موی پشت سر برداشته می شود. سپس دو بخش جدا شده به یکدیگر متصل می شوند و توسط نخ نایلون بخیه داده می شوند. قابلیت ارتجاعی پوست در این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است. نوار باریک برداشته شده توسط متخصص به گرافت های ریز تبدیل می شود. نوار برداشته شده به بخش دریافت کننده انتقال داده می شود. در این روش میزان سالم ماندن گرافت ها نسبت به روش های دیگر بیشتر است. پس از انجام عمل FUT در عصر همان روز عمل FIT انجام می شود. در انجام عمل FIT دیگر خبری از بخیه و برش نیست. در روش FIT با کمک دستگاه هایی به نام پانچ، موهای مورد نیاز از قسمت پشت سر، همراه با فولیکول جدا می شوند و در سرم نمکی خوابانده می شوند. حدود دو ساعت برداشت گرافت ها طول می کشد. سپس گرافت های سالم به بخش گیرنده مو انتقال داده می شود. مرطوب ماندن ریشه های مو در طی عمل از اهمیت ویژه ای برخوردار است از این رو متخصص در فواصل کوتاه، به بخش گیرنده مو، سرم نمکی را اسپری می کند. آشنایی با ویژگی های مثبت و منفی کاشت مو به روش ترکیبی

مزایای روش ترکیبی کاشت مو

 1. این روش برای کسانی که طاسی زیادی دارند کاربرد دارد. هر کدام از روش های کاشت مو به تنهایی پاسخگوی میزان طاسی این افراد نیست از این رو روش ترکیبی، روشی مناسب برای دستیابی به نتیجه مطلوب خواهد بود.
 2. این روش در یک روز انجام می شود و جایگزین دوبار عمل FUT یا FIT در طول یک سال است.
 3. در روش ترکیبی، پوشش کاملی از مو بر روی قسمت طاسی قرار می گیرد.

معایب روش ترکیبی کاشت مو

معایب این روش را در معایب تک تک روش ها باید بررسی کرد. وجود جای اسکار ناشی از بخیه در روش جراحی FUT، امکان پیدایش عفونت و مدت زمان طولانی بهبود بیمار، از جمله معایب روش ترکیبی کاشت مو می باشد. اگر قصد کاشت مو دارید، می توانید به دانش و مهارت متخصصان و مشاوران کلینیک پوست و زیبایی تندیس اعتماد کنید.  
ادامه خبر

دانستنی های کاربردی برای متقاضیان کاشت مو به روش FUT

ریزش مو

ریزش مو پدیده ای دردناک در همه سنین به خصوص در سنین جوانی است. در طول روز موها ریزش دارند. موهای جدیدتر جایگزین موهای قبلی می شوند. از دست دادن 50 تا 100 عدد تار مو در طول روز کاملاً عادی است. با این حال، مشکل زمانی ایجاد می شود که ریزش مو طبق روال قبلی بریزد، اما جایگزینی و رشد موی جدید، با اختلال روبرو شده باشد. اگر این روند ادامه پیدا کند، تعداد موهای از دست رفته نسبت به تعداد موهای رویش یافته بیشتر می شود وباعث ایجاد طاسی سر خواهد شد. متقاضیان کاشت مو به روش FUT میتوانند برای جبران این موهای از دست رفته، این روش را لحاظ کنند.

عوامل ریزش مو شامل افسردگی، استرس، کمبود روی و آهن،است. آسیب های فیزیکی طولانی مدت مانند کشش تار مو، کم کاری و پرکاری تیروئید و از همه مهمتر زمینه ژنتیکی نیز عامل ریزش می باشد. کسانی که به دلایل متفاوت به ریزش مو دچار شده اند، به انواع و اقسام روش های پیشگیری ریزش مو روی می آورند. این افراد میخواهند تا تعداد تارهای از دست رفته در طول روز را به حداقل برسانند. متاسفانه در اغلب موارد این تلاش ها با موفقیت همراه نخواهد بود. شاید بتوان با شناخت عامل ریزش مو، از ریزش تارهای دیگر پیشگیری کرد. با این حال موهای از بین رفته را .نمی توان مجددا به دست آورد. متاسفانه راهی برای مقابله با ریزش موی سر که در اثر عوامل ژنتیکی به وجود می آید به طور قطع پیدا نشده است اما روش هایی کاربردی جهت کاشت مو برای این افراد ابداع شده است.

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT ، شامل برداشت نواری مو از پشت سر است. مشابه این روش در دوران گذشته مورد استفاده قرار می گرفت اما روش کاربردی تر آن در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در این روش باریکه ای از پوست و مو به عرض 2 سانتیمتر و طول 25 سانتیمتر از پشت سر بیمار برداشته می شود و به قسمت مورد نیاز انتقال داده می شود. قسمتی که باریکه از آن جا برداشته شده است با ایجاد کشش به هم رسانده می شود. سپس با نخ نایلون پشت سر بخیه می شوند. بخیه زیر موها پنهان می شود. از این رو مشکلی در زیبایی ظاهری فرد ایجاد نمی شود اما متخصص باید با دقت این مرحله را انجام دهد چرا که جای بخیه نباید از 3 تا 4 میلیمتر پهن تر شود. در غیر این صورت جای اسکار ناشی از بخیه، حتی از زیر موها هم به وضوح مشخص می شود.

دانستنی های کاربردی برای متقاضیان کاشت مو به روش FUT

در عمل جراحی FUT قسمت برداشته شده از پشت سر فرد، با کمک متخصصین کاشت مو به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می شوند. اگر با دقت به موهای سر خود نگاه کنید متوجه می شوید که برخی از موها به صوت تک شاخه، دو شاخه، سه شاخه و گاهی به صورت چهارشاخه از یک نقطه از پوست خارج شده اند. به هر یک از این دسته های مو، گرافت مو می گویند که شامل یک یا چند پیاز مو است. متخصص با ایجاد سوراخ هایی در قسمت گیرنده مو، گرافت های جدا شده را در این ناحیه با دقت قرار می دهد.

مزایای روش FUT

مزایای روش FUT شامل موارد زیر است:

 1. در این روش تقریبا بالای 90 درصد از موهای برداشته شده موفق به رشد خواهند شد.
 2. بیشترین میزان برداشت مو در یک جلسه کاشت مو را شامل می شود.
 3. نسبت به روش FIT بازدهی بالاتر و زیبایی بیشتری دارد.
 4. امکان کاشت مو در یک جلسه در این روش وجود دارد.

معایب روش FUT

معایب روش FUT شامل موارد زیر است:

 1. روش FUT یک روش جراحی محسوب می شود از این رو دوران نقاهت طولانی تری نسبت به روش های غیرجراحی دارد.
 2. به دلیل ایجاد برش در ناحیه پشت سر، جای اسکار باقی می ماند که در صورت بلند بودن موها، در زیر موها مخفی خواهد شد.
 3. عوارضی مانند تورم سر و صورت، درد و امکان ایجاد عفونت در برخی موارد، در این روش دیده می شود.
 4. استفاده از این روش برای همه افراد، علی الخصوص کسانی که پوست سرشان قابلیت متسع شدن را ندارد، محدودیت دارد.

اگر قصد کاشتن مو را دارید و هنوز هم نمی دانید کدام روش برای شما مناسب است بهتر است به متخصصین کلینیک تندیس در این زمینه در ارتباط باشید تا با راهنمایی های لازم، بهترین و کاربردی ترین روش را به شما ارائه دهند.

ادامه خبر

میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

دیدن چین و چروک ها در آینه، غم بر چهره می نشاند. گرد پیری روی صورت نام زیبایی چهره را کم کم از زبان ها می برد. اگر شما هم علاقه به داشتن پوستی شاداب و جذاب دارید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. دستیابی به پوستی جوان و شاداب، کار دشواری نیست. با توجه به پیدایش روش های نوین در جهت جوانسازی پوست، دستیابی به این هدف در هر سنی ممکن شده است. پوستی صاف و شفاف، اعتماد به نفس را در وجود آدمی زنده می کند و زیبایی دوچندانی را برای فرد به ارمغان می آورد. یکی از روش های موثر و کاربردی در جهت جوانسازی پوست، میکرونیدلینگ است که تاثیر بسزایی در این زمینه تاکنون داشته است. این روش کمترین عارضه و بیشترین نتیجه را به همراه دارد.

میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ نوعی درمان پوست است که به تحریک کلاژن سازی منجر می شود. کلاژن فراوان ترین پروتئین بدن است که در پوست به صورت رشته ای در هم تنیده وجود دارد. کلاژن ها در زیر پوست قرار دارند و در کنار هم، پوستی سفت و صاف را پدید می آورند. اگر رشته های کلاژن ضعیف شود یا از بین برود، پوست دچار چین و چروک خواهد شد. از این رو کلاژن نقش مهمی در جوانسازی پوست دارد. میکرونیدلینگ نیز با تحریک بخش کلاژن سازی پوست، به تولید بیشتر رشته های کلاژن کمک می کند.

روش میکرونیدلینگ

در روش میکرونیدلینگ از دستگاهی که دارای  تعدادی سوزن بسیار ریز و ظریف است استفاده می شود. این دستگاه برقی کوچک، به تحریک سلول های پوستی و تکثیر آن ها کمک می کند. در طی فرایند میکرونیدلینگ سوزن ها به داخل پوست با عمقی مشخص وارد می شوند و میلیون ها میکروکانال در اپیدرم و درم تشکیل می دهند. با وارد شدن سوزن ها به داخل پوست، خونریزی های سطحی، داخل پوست ایجاد می شوند. این فرایند منجر به تولید پروتئین کلاژن و الاستین توسط فیبروپلاست ها می شود. لایه ی جدید کلاژن و الاستین که در نتیجه افزایش تولید فاکتورهای رشد از فیبروپلاست ها، انتشار پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد آلفا و بتا پدید آمده اند، منجر به ضخیم شدن پوست می شوند. علاوه بر تولید کلاژن و الاستین، مویرگ های جدیدی در زیر پوست تشکیل می شود که خونرسانی پوست را بهبود می بخشند از این رو با میکرونیدلینگ پوستی جوان و شاداب جایگزین پوست قبلی شما خواهد شد.

میکرونیدلینگ، روشی مطلوب برای علاقمندان به جوانی و شادابی پوست

میکرونیدلینگ صورت برای چه بیماری هایی کاربرد دارد؟

 1. فردی که دارای چین و چروک بر روی پوست خود باشد یا خطوط باریک بر روی پوست وی نقش بسته باشد.
 2. فردی که جای زخم سطحی، ناشی از آکنه داشته باشد.
 3. فردی که به افتادگی پوست دچار شده باشد. (پوست، شل و نرم باشد)
 4. فردی که دارای ترک های پوستی باشد.

عوارض پس از درمان میکرونیدلینگ

افرادی که به روش میکرونیدلینگ درمان می شوند، 24 تا 48 ساعت پس از درمان، حالتی مانند آفتاب سوختگی سطحی، تورم و قرمزی در پوست خود مشاهده می کنند که در برخی موارد ممکن است به کبودی یا خونریزی های بسیار ریز نیز منجر شود. طول درمان میکرونیدلینگ حدود دو هفته است تا به طور کامل عوارض درمان از بین برود اما نتیجه درمان پس از یک ماه مشهود می شود.

مدت زمان استراحت پس از میکرونیدلینگ

در بیشتر موارد قرمزی پوست اندک است و ظرف 48 ساعت ناپدید می شود. از این رو مدت زمان استراحت در این روش کوتاه است. برای این که نتیجه عمل بهتر دیده شود، بهتر است از اسید هیالورونیک و جهت محافظت از پوست از ضد آفتاب های حاوی زینک استفاده شود.

میکرونیدلینگ چه مزایایی دارد؟
 1. جوانسازی به روش میکرونیدلینگ در مقایسه با روش های دیگر، مقرون به صرفه است.
 2. سوزن های دستگاه میکرونیدلینگ از جنس تیتانیوم است که برای بافت انسان، حساسیت ایجاد نمی کند. افرادی که به سوزن های استیل حساسیت دارند می توانند از این روش جهت جوانسازی پوست خود استفاده کنند.
 3. این روش برای انواع پوست ها از جمله پوست های تیره کاربرد دارد.
 4. دوره نقاهت بسیار کوتاه است و عوارض کمی را شامل می شود.
 5. کانال های ایجاد شده سریعا بسته می شوند.
 6. ضخامت اپیدرم افزایش می یابد.
 7. این روش نسبت به روش های دیگر از ریسک پایین تری برخوردار است.
 
ادامه خبر

هر آنچه که باید درمورد کاشت مو به روش FIT بدانیم

هر آنچه که باید درمورد کاشت مو به روش FIT بدانیم

ریزش موها و کم شدن آن ها در برخی نقاط سر اگر به دلایل ژنتیکی رخ دهد، پدیده ای غیر قابل پیشگیری است. شاید با انجام راه کارهایی بتوان با این ریزش ها مقابله کرد اما به طور کامل نمی توان آن را از بین برد. راهکار علم جدید در این زمینه چیست؟ آیا با کمک روش های نوین می توان موهای از بین رفته را دوباره به دست آورد؟ جواب سوال مثبت است. با توجه به پیشرفت علم در زمینه های پزشکی، روش های نوینی برای خلاصی از طاسی و ریزش مو به وجود آمده است. با کمک این روش ها که در ادامه یکی از بهترین و مهم ترین آن ها را توضیح خواهیم داد، فرد مجددا موهای طبیعی خود را به دست می آورد. هر آنچه که باید درمورد کاشت مو به روش FIT بدانیم

روش فیت  (FIT) روش غیر جراحی کاشت مو

روش های جراحی کاشت مو معایب و مضرات زیادی را دارند. با پیشرفت علم، روش های جدیدی مانند روش فیت جایگزین روش های پر معایب جراحی در زمینه کاشت مو شده است. در روش فیت، واحدهای فولیکولی با کمک وسیله ای به نام پانچ که سوزن های باریک فلزی هستند، از ناحیه دهنده مو که اغلب پشت سر است برداشته می شوند و در ناحیه گیرنده مو که دچار طاسی شده است گذاشته می شوند. این روش بیشتر مناسب کسانی است که موهای پشت سر خود را کوتاه نگه می دارند. دارا بودن  موهای پر پشت در قسمت دهنده مو، از شرایطی است که فرد خواستار روش FIT باید داشته باشد.

مراحل کاشت مو به روش FIT

در ابتدا باید موهای سر به طور کامل با ماشین اصلاح مو، کوتاه شوند و سپس، قسمتی که قرار است فولیکول هایش برداشته شوند، علامت گذاری می شوند. بانک موی مفید که در پشت سر قرار دارد از مقاومترین موهای سر است که در مقابل عوامل مختلف هرگز نمی ریزند، از این رو برای برداشت کاملا مناسبند. پس از مشخص سازی بخش برداشت مو، باید خط رویش مو در قسمت جلوی سر مشخص شود. این قسمت بسیار حساس است چرا که با مشخص سازی دقیق و صحیح جایگاه رویش مو، در شکل طبیعی موها خللی وارد نمی شود در غیر این صورت نتیجه عمل داشتن موهایی با شکل غیر طبیعی خواهد بود. سپس بیمار روی تخت استریل شده دراز می کشد و پزشک، محل پوست سر را پس از ضدعفونی کردن، با کمک لیدوکایین بی حس می کند. متخصصین زبردست با کمک پانچ و عینک های مخصوص، فولیکول های مو را از پشت سر بر می دارند و در محلولی که حاوی سرم نمکی خنک است قرار می دهند تا در دمای اتاق آسیب نبینند. به هر فولیکول که شامل یک یا چند تار مو است گرافت می گویند. هر آنچه که باید درمورد کاشت مو به روش FIT بدانیم گرافت ها در محلول نمکی حدود 5 ساعت می توانند زنده بمانند. پس از برداشت کامل موها که چندین ساعت زمان می برد، ناحیه طاسی با بتادین ضدعفونی می شود. سپس با کمک تیغ های بسیار نازک تعداد شکاف های زیادی روی سر ایجاد می شود. عمق این شکاف ها حداکثر تا 1.5 میلیمتر است. از آن جایی که فولیکول های مو، زاویه شکاف ها را به خود می گیرند، زاویه فرو رفتن تیغ در پوست سر از حساسیت ویژه ای برخوردار است. در صورتی که این کار توسط متخصص به خوبی انجام نشود، رشد موها در آینده شکلی غیر طبیعی به خود می گیرد. پس از آماده شدن شکاف ها، فولیکول ها به قسمت مورد نظر انتقال می یابند و کاشت مو انجام می شود. در کاشت مو به روش فیت، مرطوب نگه داشتن ریشه های مو در حین عمل، بسیار مهم است از این رو در طی عمل چندین بار سرم نمکی روی سر اسپری می شود تا کاشت گرافت ها با مشکل مواجه نشود.

مزایای استفاده از روش FIT در مقایسه با روش های دیگر کاشت مو

 • جلوگیری از ایجاد اسکار (در قسمت هایی که عمل برداشت مو انجام می شود، نقطه های سفید کوچکی ایجاد می شود که با چشم قابل مشاهده نیست.)
 • روشی بدون بخیه و خونریزی (از آنجایی که برش ها عمیق نیست و بخیه ای نیاز ندارد، فرد دچار عفونت نمی شود.)
 • کاهش مدت زمان بهبود بیمار در مقایسه با جراحی های کاشت مو
 • سهولت انجام کاشت مو

معایب روش FIT

 • از معایب این روش می توان به کم پشت شدن موهای سر در ناحیه برداشت مو، پس از عمل اشاره کرد. از این رو این روش برای کسانی که موهای پر پشتی در ناحیه پشت سر دارند کاربرد دارد.
 • در این روش بیش از 500 تا 1000 تار مو را نمی توان برداشت کرد.
 • ممکن است برخی از موهای کاشته شده پس از یک سال ریزش داشته باشند.
     
ادامه خبر

دستگاه های لیزر موهای زائد را به صورت دقیق تر بشناسیم

دستگاه های لیزر موهای زائد را به صورت دقیق تر بشناسیم

رشد موهای زائد و قوی شدن ریشه آن ها، یکی از معضلاتی است که خانم ها در سنین پس از بلوغ، ممکن است با آن مواجه شوند. رهایی از موهای زائد علاوه بر زیبایی، از ایجاد لک های پوستی پیشگیری می کند. از آن جایی که موهای زائد کلافه کننده هستند، شخص با کمک ابزار الاتی مانند موچین اقدام به برداشت این موها می کند. مداومت در این امر، نه تنها موهای زائد را از بین نمی برد بلکه لک های پوستی را به وجود می آورد. در حال حاضر هیچ روش قطعی و مطمئنی برای درمان کامل موهای زائد وجود ندارد. اما در بین روش ها، لیزر موهای زائد از روش های دیگر موثرتر و دائمی تر است. لیزر موهای زائد بیشتر بر روی موهای تیره تر اثر می گذارد و موهایی که بور یا بلوند باشند، به دلیل دارا بودن میزان کمتری از ملانین، میزان جذب انرژی کمتری دارند و به درمان پاسخ نمی دهند. موهای مشکی و ضخیم، با کمک لیزر راحت تر از بین می روند. دستگاه های لیزر موهای زائد را به صورت دقیق تر بشناسیم

دستگاه های لیزر موی زائد

اثرات دستگاه های لیزر مو با یکدیگر متفاوت است چرا که طول موج متفاوتی را شامل می شوند. دستگاه های لیزر موی زائد، با ایجاد پالس هایی که به فولیکول های مو ارسال می کنند، هر بار تعدادی از موها را از بین می برند. دلیل این که همه موها در یک بار لیزر از بین نمی رود، این است که رشد مو شامل سه فاز متفاوت است. برای این که لیزر اثر تخریبی روی موها داشته باشد، یکی از سه فاز لازم است. در هر دوره بخشی از موها در فاز مناسب لیزر قرار دارند. دستگاه های لیزر مو در بازار سه نوع است که می توان به لیزر الکساندرایت، لیزر دایود و لیزر ان دی یاگ اشاره کرد.

لیزر الکساندرایت

نام لیزر الکساندرایت را حتما در تبلیغات کلینیک های پوست و زیبایی شنیده اید. این لیزر که طرفداران زیادی دارد، مناسب پوست های روشن است. این دستگاه از پیشرفته ترین لیزرهای رفع موهای زائد در دنیا است که قابلیت تنظیم طول موج را دارد. از این رو درصد زیادی از موها را از بین می برد. لیزر الکساندریت از لیزرهای گران قیمتی است که طول موج 755 نانومتر را شامل می شود و در محدوده نور مرئی قرار دارد. دستگاه لیزر الکساندریت مجهز به سیستم خنک کننده است که از سوزش پوست پیشگیری می کند. درست است که میزان درد و سوزش در این روش نسبت به روش های دیگر کمی بیشتر است اما این دستگاه دارای قدرت و تاثیرگذاری بیشتری نسبت به دستگاه های دیگر در از بین بردن موهای زائد است.

لیزر دایود

لیزر دایود به صورت پالسی و با ایجاد طول موج های 800 تا 810 نانومتر، به رفع موهای زائد کمک می کند. این لیزر به دلیل تنظیمات طول موج و انرژی، کاربرد وسیعی در زمینه رفع موهای زائد دارد و برای پوست های تیره مناسب است. لیزر دایود عمق نفوذ بیشتری نسبت به الکساندرایت دارد و همانند دستگاه های الکساندرایت، دارای بخش خنک سازی برای پیشگیری از سوختگی است. دستگاه های لیزر موهای زائد را به صورت دقیق تر بشناسیم

لیزر ان دی یاگ Nd-YAG

یکی از رایج ترین انواع لیزرهای مورد استفاده در رفع موهای زائد، لیزرهای ان دی یاگ هستند که طول موج 1064 نانومتر را ایجاد می کنند. این لیزرها جزو نخستین لیزرهای ساخته شده برای این هدف هستند که قابلیت و نفوذشان نسبت به مدل های دیگر کمتر است.
IPL چیست؟
دستگاه IPL به لیزر نیز مشهور است اما درواقع لیزر نیست. این دستگاه برای اولین بار در سال 2008 مورد استفاده قرار گرفت. آی پی ال مخفف عبارتی به معنای سیستم های نور شدید پالسی است. این دستگاه روشی برای برداشتن موهای زائد و جوانسازی پوست است که به روشن کردن لکه های پوستی نیز کمک می کند. با این که ای پی ال لیزر نیست اما عملکردی شبیه به لیزر دارد. این دستگاه در مقابله با لیزر سریع تر و ارزانتر است. پالس های نوری ایجاد شده توسط دستگاه، روی فولیکول های مو تمرکز می کند و با ایجاد گرما، موجب تخریب موها بدون ایجاد سوختگی می شوند. از این رو هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی شود. مزیت این دستگاه نسبت به دستگاه های دیگر این است که مورد استفاده برای افرادی است که پوست روشن و موی تیره دارند. درواقع ای پی ال با ایجاد گرما ساختار فولیکول ها را از بین می برد اما لیزر اثرات تخریبی روی ملانین های مو دارد.  
ادامه خبر

مشاوره دهی تغذیه در کلینیک تندیس چگونه است؟

تغذیه سالم راهی برای داشتن زندگی سالم

استفاده از مواد غذایی متنوع و رساندن تمام ویتامین ها و مواد معدنی به بدن یکی از عواملی است که موجب می شود تا بدن کمتر دچار ناهنجاری ها و بیماری ها  شده و کیفیت زندگی بالا می رود. یکی از ویژگی هایی که رژیم های غذایی سالم دارند این است که در آن ها تمام گروه های غذایی وجود دارند اما کمیت آن ها بستگی به تاثیری که در سلامت دارند، خواهد داشت. تغذیه سالم همچنین موجب تناسب اندام می شود و تاثیرات شگرفی را بر روح انسان و اعتماد به نفس او دارد. راه های زیادی برای داشتن تغذیه سالم در زندگی وجود دارد و هر فرد با توجه به شرایط زندگی، سن و میزان فعالیت خود تعریف خاصی از یک خوراک و رژیم غذایی سالم دارد اما به طور کلی می توان گفت که با گنجاندن گروه سبزیجات و میوه ها، پروتئین، لبنیات و نشاسته ها در یک برنامه غذایی می توان رژیمی متعادل و سالم را برای فرد ساخت. یک برنامه غذایی مناسب با ایجاد تعادل در میزان مواد معدنی، آلی و پروتئینی که بدن به آن ها نیاز دارد سلامت فرد را در طول زندگی تا حدود زیادی تامین می کند. البته زندگی ماشینی تا حدودی این تعادل را به هم زده و در این راستا ما نیازمندیم تا از متخصصین کمک های لازم را بگیریم. همانطور که گفتیم با داشتن یک برنامه غذایی مناسب و سالم و یک برنامه ورزشی منظم می توان به سلامت جسمی و روحی خوبی دست پیدا کرد. تمام این عوامل موجب می شوند تا فرد در نهایت به موفقیت های کاری و تحصیلی بیشتری در اجتماع به دست بیاورد و از حضور در جمع دیگران لذت ببرد. مشاوره دهی تغذیه در کلینیک تندیس چگونه است؟

چگونه می توان تغذیه ای سالم داشت؟

برنامه های غذایی زیادی توسط پزشکان، متخصصین و حتی غیر متخصصین طراحی می شود که با توجه به تعداد آن ها، نباید به همه آن ها اعتماد کرد و باید با تحقیق و پیگیری و مشاوره با متخصصین امر در نهایت به رژیم غذایی متعادل و مناسب خود برسیم. همانطور که رژیم غذایی خوب و علمی می تواند ما را از شر بسیاری از مشکلاتی که در زمینه سلامتی پیدا می کنیم دور نگه دارد، یک رژیم بد و نا متعادل نیز می تواند برای سلامتی ما خطرناک باشد. گاهی تاثیرات این رژیم ها به حدی است که صدمات برگشت ناپذیری را به سلامت ما می زنند. به همین دلیل باید در انتخاب رژیم و متخصص تغذیه ای که برای این کار به او مراجعه می کنیم نهایت دقت را به کار ببریم و تنها به تبلیغات بی پایه و اساس توجه نکنیم. در فرآیند این مشاوره های تغذیه، ابتدا قد و وزن فرد اندازه گیری می شود، توده های چربی بدن او سنجیده شده و سپس برنامه های غذایی متناسب با شرایط فرد داده می شود. این برنامه های تغذیه ای شخص را بدون تحمل گرسنگی و سختی به اندام و بدن ایده آل می رسانند در عین این که تمام مواد حیاتی بدن او را حفظ می کنند. در طول فرآیند این برنامه غذایی، متخصص با بررسی روند کاهش وزن و اندازه گیری مواد معدنی و ویتامین های بدن فرد، رژیمی با کم ترین عوارض را  برای او تجویز می نماید. مشاوره های تغذیه ای با رعایت اصول روانشناسی، کم ترین فشار روحی و آسیب را به افراد وارد کرده و نتایج بسیاری خوبی دارند، این برنامه های تغذیه ای نه تنها مشکلات اضافه وزن که در بسیاری موارد مسائل روزمره از جمله خستگی، بی حالی، کدر شدن پوست، جوش، لک و بسیاری دیگر از مشکلات را بر طرف می نمایند. برنامه های تغذیه ای که در کلینیک تندیس ارائه می شود تنها منحصر به برنامه های کاهش وزن نیست و خدماتی دیگر از جمله رژیم های تغذیه ای برای اضافه وزن، بارداری سالم، داشتن زندگی با کیفیت همراه با دیابت و رژیم های مخصوص دوران کهولت را نیز شامل می شود. مشاوره دهی تغذیه در کلینیک تندیس چگونه است؟ کلینیک تندیس با داشتن متخصصین تغذیه حاذق و تکیه بر تکنیک های روز، شما را در داشتن رژیم غذایی متعادل و خوب که متضمن سلامتی و شادابی شما نیز است، یاری خواهد کرد. در این کلینیک متخصصین با رعایت به روز ترین تکنیک های تناسب اندام و سلامتی، بهترین و ایده آل ترین رژیم های غذایی را در اختیار شما خواهند گذاشت. کسب جوایز بی شمار در زمینه سلامت و زیبایی از سوی این کلینیک موید این امر است که تندیس در این زمینه ها حرف های زیادی برای گفتن دارد.    
ادامه خبر

نقش دستگاه های لاغری در تناسب اندام

داشتن تناسب اندام چه مزایایی دارد؟

تناسب اندام وضعیتی است که بسیاری از مردم دنیا برای داشتن آن با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. به دلیل تغییر شیوه های زندگی در عصر معاصر و رژیم های نامناسب غذایی، تعداد زیادی از مردم دنیا به مشکل چاقی مبتلا هستند. امروزه متخصصین و پزشکان برای حل این مشکل که در برخی از افراد به معضلی غیرقابل حل بدل شده، راهکارهای نو و به روزی را پدید آوردند و بدین وسیله افراد را یک قدم به رویای خود یعنی تناسب اندام نزدیک کردند. نقش دستگاه های لاغری در تناسب اندام

چگونه می توان به تناسب اندام رسید؟

امروزه شیوه های نوین و جالبی برای افراد وجود دارند تا آن ها به تناسب اندام برسند، چیز هایی که حتی به ذهن بشر در گذشته نزدیک هم خطور نمی کرد امروزه به شیوه های پزشکی تبدیل شده که به افراد کمک می کند تا تناسب اندام داشته باشند. علاوه بر راه های کلاسیک و معمول مانند ورزش و رژیم های غذایی مختلف امروز افراد برای رسیدن به آرزوی خود در داشتن تناسب اندام حتی خود را به دست تیغ های جراحی نیز می سپارند و هزینه ها و مشکلات آن را به جان می خرند. بسیاری از افراد پس از امتحان شیوه های متداول مانند ورزش و رژیم و نگرفتن نتایج لازم و خوب از آن ها به سمت راهکارهایی می روند که ممکن است همراه با عوارضی باشد. نقش دستگاه های لاغری در تناسب اندام متدهای بسیاری برای لاغری و تناسب اندام توسط متخصصین امر ابداع شده اند. برخی از شیوه ها که تنوع و گوناگونی بسیاری نیز دارند، چربی های اضافه و بافت های سلولیتی موجود در بدن را هدف می گیرند و به نوعی با درمان های موضعی فرد را به تناسب اندام می رسند. دستگاه های لاغری عملکردی به این شکل دارند و امروزه انواع گوناگونی از آن ها در کلینیک های تخصصی زبیایی و تناسب اندام یافت می شوند. متخصصین این امر با سنجش شرایط بدنی فرد و میزان چربی اضافه و سلولیت موجود در بدن او دستگاهی را برای درمان پیشنهاد می کنند که ایده آل ترین نتیجه را در بر داشته باشد. از معمول ترین دستگاه های لاغری می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

دستگاه لاغری کرایولیپولیز

عملکرد این دستگاه به صورتی است که با سرما دادن به سلول های چربی و شکستن آن ها موجب از بین رفتن سلول های چربی می شود. این شیوه به دلیل غیر تهاجمی بودن کمترین آسیب را به سلول های اطراف بافت های چربی می زند و در بسیاری از مواقع عملکرد خوبی را از خود نشان می دهد.

دستگاه کویتیشن آر اف

این دستگاه لاغری که یکی ازکلاسیک ترین دستگاه های لاغری به شیوه غیر تهاجمی است، در راستای برطرف کردن عیوب ناشی از لیپوساکشن که عوارض زیادی دارد، ساخته شد. استفاده از کویتیشن به دلیل عملکرد خوبی که از خود در طی سال ها نشان داده است از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد.

دستگاه های ویبرو

استفاده از این دستگاه نیز از روش های غیر تهاجمی است که در حقیقت شیوه ای تکمیلی برای سایر دستگاه های لاغری به شمار می آید. به این معنا که پس از استفاده از روش های کویتیشن و یا لیزر بدن برای مدتی در معرض لرزش با این دستگاه قرار می گیرد تا در اثر حرکت اندام های بدن، چربی های بدن نیز حرکت کرده، گردش خون بهبود  بیابد و به مرور مشکلات تجمع چربی های مضر نیز کاهش یابد.
دستگاه LPG
دستگاه لاغری LPG نیز از متد هایی است که به شیوه غیر تهاجمی تجمع چربی را در اعضای مختلف بدن از بین می برند. این شیوه به تنهایی عملکرد بهینه ندارد و باید در کنار سایر روش ها استفاده شود. دستگاه لاغری LPG با ایجاد مکش در قسمت های مختلف بدن که از تجمع چربی رنج می برند، سلول های چربی را خرد کرده و باعث حرکت و کوچک شدن آن ها در بدن می شود. شیوه های بسیار دیگری نیز برای این کار وجود دارند که پس از گرفتن مشاوره های لازم از متخصصین زیبایی و تناسب اندام می توان از آن هااستفاده کرد. کلینیک تندیس با سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای در مورد تناسب اندام و لاغری و استفاده از به روز ترین دستگاه ها مطابق با فناوری روز آمریکا و اروپا، شما را در داشتن اندامی متناسب، زیبا و زندگی سالم یاری می کند.  
ادامه خبر

تاثیر تناسب اندام بر سلامت جسم و روان

اندام متناسب و زیبا چه کمکی به کیفیت زندگی انسان می کند؟

دوست دارید هر لباسی که می خواهید بپوشید و همچنان زیبا به نظر بیایید؟ تصور می کنید که اندام شما زیبا نیست؟ اعتماد به نفس خود را به این دلیل از دست داده اید؟ در دویدن و یا بالا رفتن از پله ها دچار مشکل هستید؟ نمی توانید با فرزند خود در پارک به راحتی بازی کنید؟ نداشتن تناسب اندام مسئله ای است که بیشتر مردم دنیا با آن سر و کار دارند و از مشکلات ناشی از آن چه بر روی سلامت جسم و چه اعتماد به نفس خود رنج می برند. تناسب اندام را می توان شرایطی عنوان کرد که در آن فرد در سلول های بدن خود فاقد چربی اضافه است و یا حداقل چربی اضافه را دارد. در این شرایط سایر ارگان های حیاتی و حرکتی بدن او نیز کارکرد بهتری دارند و در کل کیفیت زندگی بالا می رود. تاثیر تناسب اندام بر سلامت جسم و روان همانطور که گفتیم تناسب اندام تاثیر زیادی بر کیفیت زندگی دارد، اگر اضافه وزن داشته باشید در چند قدم پیاده روی به نفس نفس می افتید که این اتفاق به احتمال قوی شما را از ادامه پیاده روی منصرف می کند. در بالا پایین رفتن از پله ها نیز وضع همینطور است، تصور کنید که آسانسور خراب است و شما مجبورید به خانه دوست خود در طبقه هفتم یک برج بروید، افرادی که دارای چربی های اضافه هستند در این شرایط دچار مشکل می شوند و پله ها را به سختی بالا می روند، احتمالا شما نیز بعد از این که به خانه دوست خود می رسید  عرق کرده اید و نفس نفس می زنید که این برای ظاهر و پرستیژ شما اتفاق خوبی نخواهد بود. مسائلی از این دست تاثیرات منفی زیادی بر روح و روان شما خواهد گذاشت. تاثیر تناسب اندام بر سلامت جسم و روان

چگونه می توان اندامی زیبا و متناسب داشت؟

راهکارهای زیادی برای داشتن تناسب اندام به افراد توصیه می شود که دنبال کردن چندتای  آن ها می تواند فرد را به ایده آل خود یعنی بدنی متناسب و سالم برساند. مهم ترین و قدیمی ترین شیوه های لاغری رژیم های غذایی هستند که به دلیل اصولی نبودن مشکلات مضاعف سلامتی را برای فرد به وجود می آورند. رژیم های غذایی باید زیر نظر متخصصین تغذیه دنبال شوند تا فرد در حین فرآیند دچار مشکلات تغذیه ای و کمبود های ویتامین ها و مواد معدنی نشود. مشاوره های تغذیه ای در طول دوران رژیم و چکاپ های منظم برای حفظ سلامتی در موقع رژیم، ضروری به نظر می رسد. راهکار دیگر ورزش است که این نیز باید اصولی و صحیح باشد. اگر در یک دوره از زندگی خود تمرین های سنگین کرده و در دوره ای دیگر کاملا خود را رها می کنید باید بگوییم که خود را دچار مشکلات جدی در رابطه با تناسب اندام کرده اید، چرا که در اکثر مواقع رها کردن تمرین های سنگین ورزشی باعث می شود فرد به وزنی بیش از وزن ابتدایی خود در زمان شروع ورزش برسد. راهکارهای دیگری نیز برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارند که توسط پزشکان و متخصصان زیبایی انجام می شوند. اگر چاقی بیش از حد و مزمن و یا چاقی های موضعی دارید و راهکارهای رژیم و ورزش در مورد شما جواب نمی دهند بهتر است پس از مشاوره های تغذیه ای از درمان های دیگر استفاده نمایید. این درمان ها که امروزه بسیار رایج هستند شامل لیپولیز، لیزر چاقی، درمان های برداشتن و یا بای پس معده و بسیاری دیگر از انواع درمان می باشند. کلینیک زیبایی تندیس با کسب سال ها تجربه در زمینه انجام امور زیبایی و سلامتی به صورت تخصصی، بواسطه شیوه هایی چون LPG ، رفع سلولیت و لاغری موضعی، آنالیز چربی و مشاوره های تغذیه ای شما را در جهت رسیدن به اندام ایده آل و داشتن زندگی با کیفیت تر یاری می کند.  
ادامه خبر

گفتنی هایی درباره آنالیز مو

اهمیت مو در زیبایی و سلامت انسان ها

موها از مهم ترین مولفه های زیبایی و سلامتی در افراد هستند. داشتن موهایی سالم از شاخصه های داشتن یک بدن سالم است که در آن حداقل کمبود مواد معدنی و ویتامین ها وجود دارد. امروزه مواد شیمیایی در هوا، آب و مواد خوراکی باعث شده تا موهای انسان ها کیفیت سابق خود را نداشته باشند و ریزش مو به امری شایع در بین آن ها چه مرد و چه زن تبدیل شود. وجود چنین مشکلی باعث شده تا علم پزشکی و متخصصین امر به دنبال راهکارهایی برای رفع آن باشند. افراد بسیاری وجود دارند که خواهان داشتن موهایی پرپشت، درخشان و خوش حالت هستند، این افراد برای رسیدن به این خواسته خود شیوه های مختلفی را امتحان می کنند.. این راهکارها را می توان از دل طبیعت آورد و یا از درمان های معمول و گاه شیمیایی پزشکی استفاده کرد که البته هر دوی آن ها در بسیاری از موارد نیز جواب داده است. در مورد برخی از افراد راه های معمول درمان و پیشگیری جواب نمی دهند و آن ها مجبورند تا درمان ها و راهکارهای سخت تری را در پیش بگیرند. یکی از این راهکار ها کاشت مو است که به دلیل عوارض و مشکلات زیادی که به همراه دارد برای بسیاری از افراد مطلوب نیست، ضمن این که در بعضی موارد نیز نتیجه مورد نظر از کاشت مو به دست نمی آید. گفتنی هایی درباره آنالیز مو

چگونه می توان موهایی زیبا و با کیفیت داشت؟

در فرآیند آنالیز مو 21 عنصر حیاتی که وجود آن ها برای سلامت مو ها ضروری است اندازه گیری می شوند. در صورت مشاهده کمبود در یکی از عناصر حیاتی در مو که شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سدیم، فسفر، آهن، مس، منگنز، روی، کروم، سلنیوم، بارون، لیتیوم، مولیبدنم، نیکل، کبالت، سرب، جیوه، کادمیوم، آرسنیک، آلومینیوم هستند، شیوه های درمانی و دارویی توسط پزشک برای برطرف نمودن کمبود تجویز می شود. این اتفاق در نهایت باعث می شود تا موهایی که در اثر کمبود مواد معدنی و ویتامین ها ریزش می کنند سالم باقی بمانند و فرد زیبایی و سلامت خود را از دست ندهد. استفاده از این شیوه برای حفظ موها در افرادی که دچار ریزش های شدید می شوند شرایطی دارد و آن داشتن فولیکول های سالم مو است که در صورت بر طرف نمودن کمبود های بدن و مو امکان دوباره رشد کردن راداشته باشند. در فرآیند آنالیز مو مشکلاتی بررسی می شوند که ممکن است موجبات ریزش موها را فراهم کرده باشند. این مشکلات علاوه بر کمبود ویتامین ها ومواد معدنی می توان به مشکلات سوخت و ساز بدن و هورمون ها نیز مربوط باشد. یکی از غدد فعال در حفظ سدیم بدن غدد فوق کلیوی هستند که با ترشح سدیم، میزان آن را در خون به حد نرمال می رسانند. اگر این غدد به درستی عمل نکنند میزان سدیم در خون کم شده و این کاهش در سلامت مو ها نیز اثر گذار است؛ چرا که سدیم یکی از مواد معدنی حیاتی در حفظ و سالم ماندن موها به حساب می آید. گفتنی هایی درباره آنالیز مو پزشک پس از انجام آنالیز مو در فرد، مشکلات و کمبود های خون و بدن او را تشخیص داده و بر اساس همین مشکلات، دارو، مکمل و محلول های خاص برای بیمار تجویز می کند. این دارو ها در نهایت کمبود های ذکر شده را بر طرف می کنند و موها به رویش طبیعی و عادی خود باز می گردند. می توان گفت که آنالیز مو به دلیل این که علت ریزش مو را شناسایی می کند و با اقدام به حل آن مسئله ریزش و رویش مو را کنترل می کند یکی از طبیعی ترین و کم عارضه ترین راهکارها برای داشتن موهایی زیبا و خوش حالت است، ضمن این که این نوع از درمان به علت عملکرد ریشه ای خود در رابطه با مشکل، ماندگاری طولانی مدت و گاه دائمی دارد و بازگشت معضل ریزش مو در آن با احتمال بسیار کمی روبرو است. کلینیک زیبایی تندیس با سال ها تجربه در زمینه ارائه انواع مشاوره های زیبایی و سلامتی، با انجام فرآیند آنالیز مو برای متقاضیان، موهایی سالم و شاداب را به آن ها هدیه می کند. این کلینیک پوست و مو با ارائه آنالیز بر اساس جدید ترین شیوه های مدرن درمانی، بی بازگشت ترین درمان ریزش و کم پشتی مو را به مشتریان خود ارائه می دهد.    
ادامه خبر

تاثیر پوست بر زیبایی و آشنایی با روش های جوانسازی پوست

اهمیت داشتن پوستی سالم و زیبا

پوست از مهم ترین و حیاتی ترین ارگان های حفاظتی بدن به حساب می آید. این قسمت از بدن که بیشترین بخش آن را نیز تشکیل می دهد مجموعه ای از عوامل ضروری و مورد نیاز برای حیات را در خود جای داده است. مهم ترین و اصلی ترین وظیفه پوست حفاظت از ارگان های داخلی و حیاتی بدن در مقابل عوامل مضر بیماری زا و کشنده است. این عملکرد پوست در صورت نبودن بخشی از آن مختل می شود و فرد ممکن است دچار عوارض شدید و جبران ناپذیر شود. یکی از دلایلی که افراد با سوختگی های شدید را زیر چادر اکسیژن نگهداری می کنند همین جلوگیری از ایجاد عفونت ها و آسیب است، چرا که در اثر سوختگی های شدید فرد به دلیل از دست دادن پوست، در برابر میکروب های محیطی بی دفاع می شود. یکی دیگر از مسائلی که پوست را در بدن مهم می کند این است که جایگاه احساسات انسانی به شمار می آید. مراکز عصبی درد، سوزش و ... همه و همه در پوست قرار گرفتند. احساس لامسه که از مهم ترین احساسات بدن است توانایی بر قراری ارتباط با محیط را برای انسان به وجود می آورد که مراکز آن در پوست قرار گرفتند. نکته دیگری که می توان در مورد پوست عنوان کرد این است که این ارگان فاکتور و معیاری برای نشان دادن سلامتی و یا بیماری است. اگر کبد یا ریه شما به درستی عمل نکنند این موضوع به طور مستقیم و به شکل زرد و یا کدر شدن در پوست نمایش داده می شود. همچنین اثرات آلودگی و مشکلات دیگر گاهی به صورت جوش و لک در پوست نمایان می شود. با تمام این اوصاف می توان نتیجه گرفت که داشتن پوستی زیبا به بالا رفتن کیفیت زندگی کمک شایانی می کند و فرد اعتماد به نفس و قدرت بیشتری را از خود نشان خواهد داد. تاثیر پوست بر زیبایی و آشنایی با روش های جوانسازی پوست

چگونه می توان پوستی سالم داشت؟

راه های بسیار زیادی برای جوان نگهداشتن پوست وجود دارد که با رعایت برخی از آن ها می توان طراوت و شادابی از دست رفته پوست را به آن بازگرداند. این شیوه ها که برخی از آنان طبیعی و خانگی هستند گاه کمک های بسیاری به رفع مشکلات پوست می کنند. در بعضی مواقع شدت مشکلات پوستی به حدی زیاد است که با درمان های گیاهی و معمول خانگی بهبود نمی یابد، این مشکلات به دلیل بالا رفتن سن و یا ایجاد زخم ها و خراش ها و یا حتی اتفاقات دیگر بر روی پوست پدید می آیند. این موضوع باعث می شود تا افراد به سراغ درمان های پزشکی، جراحی و کلینیک های زیبایی پوست و مو بروند. در کلینیک های پوست و مو با استفاده از جدید ترین شیوه ها، زیبایی، سلامت و طراوات پوست تا حدود زیادی بازیابی می شود. تاثیر پوست بر زیبایی و آشنایی با روش های جوانسازی پوست

روش های جوان ماندن پوست

امروزه شیوه ها و تکنیک های زیادی برای جوانسازی و جوان نگهداشتن پوست وجود دارد و آگاهی افراد نیز نسبت به روش های پیشگیری از پیری پوست تا حدود زیادی افزایش یافته است. البته باید بگوییم که پیشگیری بر درمان اولویت دارد پس در ابتدا بهتر است بدانید که با مراقبت از پوست در برابر آفتاب، داشتن رژیم غذایی متعادل ، استفاده از کرم های جوان کننده، مصرف ویتامین سی و مواد دیگر می توانید تا حدودی جلوی فرآیند پیری را در پوست خود بگیرید. زمانی این نوع از پیشگیری به دلیل افزایش سن دیگر کارآیی خود را از دست می دهد و شما باید به متخصصان زیبایی مراجعه نمایید تا شیوه ها و تکنیک هایی را در جهت جوان سازی پوست به شما معرفی کنند. این تکنیک ها با آبرسانی و چربی رسانی به لایه های پوست موجب کاهش چین و چروک ها و کم عمق تر شدن آن ها روی پوست می شوند و بدین ترتیب ظاهری جوان تر را برای فرد به وجود می آورند. انواع جوانسازی
 • تزریق ژل
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق چربی
 • مزوتراپی
 • میکرونیدلینگ
 • میکرودرم ابریشن
 • هایفوتراپی
 • لیزر فرکشنال CO2
 • لیزر آر اف فرکشنال
تزریق ژل تزریق ژل یکی از راه های رایج جوانسازی پوست است که در عرصه جوانسازی به منظور رفع خطوط و چروک ها مورد استفاده قرارمیگیرد. برطرف کردن خط اخم، برطرف کردن خط خنده، از بین بردن چین و چروک های پوست و درمان سیاهی دور چشم از جمله کارهای رایجی است که با کمک تزریق ژل انجام می شود. در صورتی که این کار در مراکز پوست و موی معتبر انجام شود هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت و با نتیجه بسیار خوبی همراه است. تزریق بوتاکس تزریق بوتاکس یکی از متداول ترین اقداماتی است که متقاضیان زیبایی به منظور جوانسازی پوست خود انجام می دهند. بوتاکس ماده ای سمی به نام بوتولیسم است که با تزریق کنترل شده و اندازه آن، می توان فعالیت ماهیچه ها را کنترل کرد و از شل شدگی، افتادگی و بروز چین و چروک ها جلوگیری کرد. مداومت داشتن در تزریق بوتاکس برای شما پوستی شاداب و جوان را به ارمغان خواهد آورد. تزریق چربی یکی از کم خطر ترین راه های جوانسازی تزریق چربی است. با کمک این روش می توان چروک های عمقی، چروک های سطحی پوست و گودی و تیرگی زیر چشم را درمان کرد بدون اینکه نگرانی از بابت واکنش های منفی بدن داشت. زیرا در این روش از چربی های بدن بیمار برای درمان و جوانسازی پوست استفاده می شود. به همین جهت بدن هیچ گونه واکنش آلرژیکی نشان نخواهد داد. مزوتراپی در مزوتراپی به جای اینکه بیمار ملزم به استفاده از داروهای خوراکی برای جوانسازی پوست باشد، این مواد دارویی به صورت مستقیم به پوست تزریق می شود تا با نتیجه دهی خیلی سریع تر و کم ترین عوارض همراه باشد. جوانسازی پوست دست، رفع تیرگی و گودی اطراف چشم، درمان منافذ باز پوست، برطرف کردن لک و تیرگی های پوستی، لیفتینگ و افزایش قوام پوست از جمله اهداف مزوتراپی است. میکرونیدلینگ این روش یکی دیگر از راه های جوانسازی پوست است که می توان با کمک آن پوست آسیب دیده را بازسازی و درمان کرد. از این روش برای جوانسازی پوست صورت، دست، بازو، ران، سینه، کمر و ... استفاده می شود. لایه درم لایه هدف در میکرونیدلینگ است که با کمک ان چروک های پوستی برطرف می شود و کلاژن سازی انجام می شود که در نهایت به ضخیم تر شدن لایه اپیدرم منجر می شود. لک، تیرگی اطراف چشم، آکنه، منافذ باز پوست، چین و چروک، شل شدگی، جای زخم و ترک های پوستی از جمله مشکلاتی است که با میکرونیدلینگ می توان آنها را درمان کرد. میکرودرم ابریشن میکرودرم ابریشن هم یکی دیگر از راه های جوانسازی پوست است که جز دسته بی خطرترین شیوه ها جای میگیرد. با کمک این روش می توان روال پیری پوست را به تعویق انداخت . هدف از این روش ترمیم ساختار کلاژن پوست است که می توان تیرگی ها، کک و مک، چین و چروک، جای جوش و... را درمان نمود. هایفوتراپی هایفوتراپی یک راهکار مناسب برای لیفتیگ پوست است. از این روش که برای کلیه افراد با رنگ های پوستی متفاوت مناسب است برای از بین بردن ساختار قدیمی و پیر پوست استفاده می شود. اینکار پوست را ملزم به جایگزین کردن ساختار جوان می کند. رفع غبغب، درمان منافذ باز پوست، رفع چین و چروک ها، درمان شل شدگی های پوست صورت، گردن و دست از جمله اهدافی است که با روش هایفوتراپی دنبال می شود. لیزر فرکشنال CO2 لیزر فرکشنال CO2 یک روش مناسب برای درمان جای زخم، آکنه، چروک، خطوط بارداری، منافذ باز پوست، لک و... است که در کلینیک تخصصی تندیس با مهارت زیاد و زیر نظر متخصصان کاربلد انجام می شود. در این روش لایه برداری موجب جوانسازی پوست می شود که هیچ گونه عوارضی را به همراه ندارد و با بیشترین میزان نتیجه همراه است. لیزر آر اف فرکشنال لیزر آر اف فرکشنال یکی دیگر از راه های جوانسازی پوست است که با تحریک کلاژن سازی، سفتی و محکمی پوست را منجر می شود. این روش قوام پوست را افزایش می دهد و برای لیفتیگ، افزایش ضخامت پوست، برطرف کردن اسکار، رفع سوختگی و درمان چین و چروک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. کلینیک تندیس با سال ها تجربه در زمینه انجام خدمات زیبایی و جوانسازی پوست، با استفاده از جدید ترین شیوه ها و بهره گیری از متخصصین زیبایی زبده، انجام کلیه امور مربوط به زیبایی و جوانسازی پوست شما را بر عهده می گیرد.
ادامه خبر