آیا تحمل درد و هزینه در کاشت مو ارزشش را دارد؟

بررسی مزایا و معایب کاشت مو

کاشت مو در دنیای امروز راه حل مناسبی برای افرادی است که از کم مویی یا طاسی خود رنج می‌برند. این روش شما را برای همیشه صاحب مو می‌کند. البته کاشت مو دو نوع است. روش اول کاشت موی طبیعی و زنده است که برای جابه‌جایی موهای بدن فرد از یک نقطه بدن به نقطه دیگر بدن او است. روش دوم نیز کاشت موی مصنوعی است. در این روش الیاف مصنوعی را با وسایل ویژه در پوست سر جای می‌دهند که قابل رشد و اصلاح نیستند. یکی از عوامل بازدارنده پیش از هر عمل جراحی دردناک بودن آن است. در ادامه توضیح می‌دهیم که کاشت مو درد دارد یا نه؟ آیا تحمل درد و هزینه در کاشت مو ارزشش را دارد؟

آیا کاشت مو درد دارد؟

باید به این نکته اشاره کرد که تنها قسمت کاشت مو که اندکی درد دارد تزریق داروهای بی حسی در زمان انجام عمل جراحی است. این داروهای بی حسی در ناحیه دهنده و گیرنده کاشت گرافت‌های جدید تزریق می‌شوند. البته آستانه درد افراد با هم فرق دارد که به قوی بودن فرد بیمار یا مرد و زن بودن او بستگی ندارد. تحمل درد به تحریک‌ پذیری سیستم اعصاب وابسته است. بسیاری از افراد اصلاً در زمان تزریق داروی بی حسی دردی احساس نمی‌کنند، ولی بر عکس تزریق دارو برای برخی دیگر بسیار دردناک است. برخی پزشکان برای کاهش استرس و اضطراب پیش از عمل در بیمار از داروهای آرام بخش و خواب آور استفاده می‌کنند. از عوارض کاشت مو در افراد این است که دو تا سه روز پس از عمل پیشانی او متورم می‌شود و به سمت چشم‌ها و صورت پایین می‌آید که این عارضه هیچ دردی ندارد و به زودی از بین می‌رود. درد در ناحیه دهنده یا گیرنده مو پس از عمل جراحی خفیف و زودگذر است و با مصرف داروهای مسکن خوراکی برطرف خواهد شد. بهترین کاری که می‌توانید پس از عمل جراحی کاشت مو انجام دهید این است که قرص مسکنی که پزشک معالج برای شما تجویز کرده است، حتی با وجود نداشتن درد مصرف کنید. زیرا تحمل درد احتمالی موجب بیرون زدن گرافت‌ها می‌شود. آیا تحمل درد و هزینه در کاشت مو ارزشش را دارد؟

هزینه‌های کاشت مو چقدر تمام می‌شود؟

هیچ کدام از عمل‌های جراحی زیبایی ارزان نیستند و هیچ بیمه‌ای مخارج آن را پرداخت نمی‌کند. قیمت کاشت مو و هزینه تقریبی آن به تجربه پزشک معالج بستگی دارد. هزینه‌های جراحی کاشت مو شامل دستمزد پزشک متخصص، اتاق عمل و داروها و دیگر لوازم مصرفی می‌شود. همچنین، هزینه جراحی کاشت مو به روش عمل، تعداد جلسه‌ها و گرافت‌هایی که استفاده می‌کنند نیز وابسته است. بالا یا پایین بودن هزینه‌ای که در ابتدای کار و پیش از عمل به شما اعلام می‌کنند، نشان دهنده کیفیت عمل نخواهد بود. پیش از اینکه قیمت و هزینه برایتان مهم باشد، بهتر است از متخصص بودن پزشکان مطمئن شوید. ابتدا به دلیل اینکه بانک موی هر فرد محدود است و در صورت تخریب قابل جایگزینی و استفاده نخواهد بود. دوم اینکه در صورت اجرای ناقص و غیر نرمال قابل اصلاح نخواهد بود و تا پایان عمر باید آن را تحمل کنید. پیش از ورود به هر مرکز پزشکی باید با دقت تابلوی پزشک را ببینید و از متخصص بودن وی اطمینان حاصل کنید. با توجه به تمام این حرف‌ها اگر تاسی و بی مویی شما را آزار می‌دهد، بهتر است پیش از انجام هر کاری تحقیقات لازم را انجام دهید و پزشک متخصص این کار را پیدا کنید تا با توجه به دردسرهایی که متحمل می‌شوید و هزینه‌هایی که قرار است پرداخت کنید، نتیجه مطلوب را به دست آورید. کاشت مو برای شما زیبایی، جوانی، بالا رفتن اعتماد به نفس و در پی آنها پیشرفت در کار و زندگی و برقراری روابط بهتر با دیگران به ارمغان خواهد آورد. برای کاشت مو می‌توانید به کلینیک پوست و مو تندیس مراجعه کنید، زیرا به طور قطع در این کلینیک پزشکان متخصص شما را در معالجه‌تان همراهی خواهند کرد.
ادامه خبر

جدیدترین شیوه‌های جوانسازی پوست کدامند؟

چرا جوانسازی پوست بسیار مورد توجه قرار گرفته است؟

جوانی نشانه شادابی و زیبایی است و هر کسی دوست دارد آن را برای مدت زمان بیشتری حفظ کند و از داشتن آن لذت ببرد. به همین دلیل، متدهای جوانسازی پوست در سراسر دنیا مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. در گذشته این شیوه ها به صورت سنتی بودند و افراد موادی که فرآیند پیری پوست را به تأخیر می انداخت را از طبیعت به دست می آورند. کارکرد این متدها بیشتر براساس آزمون و خطا بوده است. افرادی که به طب سنتی آگاه بودند از مواد مختلف موجود در طبیعت برای افزایش کلاژن سازی پوست استفاده می کردند و البته این کار تا حدود زیادی نیز نتیجه بخش و مؤثر بود. چرا که مواد طبیعی به دلیل داشتن ساختارهایی نزدیک به پوست با آن سازگارترند و نتایج مثبت بیشتری را برای پوست حاصل می کنند. اگرچه شیوه های طبیعی برای جوانسازی پوست مؤثر و کم خطر هستند، اما این راهکارها تنها در مورد چروک های سطحی و افتادگی های درجه خفیف تأثیرگذار خواهند بود. با افزایش سن و عمقی شدن چروک ها باید از روش های مؤثرتر استفاده کرد. در سال های اخیر تکنیک های زیادی برای جوانسازی پوست توسط علم پزشکی زیبایی ابداع شده است که به افراد کمک می کند تا پوستی جوان و شاداب داشته باشند. جدیدترین شیوه‌های جوانسازی پوست کدامند؟

چه روش هایی برای جوانسازی استفاده می‌شود؟

به منظور جوانسازی پوست تکنیک های زیادی استفاده می شود. در سال های اخیر و با پیشرفت تجهیزات دانش پزشکی زیبایی شیوه های جوانسازی مؤثرتر شده اند و به واسطه آن ها می توان چین و چروک های عمیق تری را در پوست صورت و بدن از بین برد. انتخاب تکنیک مناسب برای جوانسازی هر فرد بر عهده پزشک متخصص زیبایی است و با توجه به سن، جنسیت، شرایط دیگر در آن‌ها تفاوت می‌کند. به طور کلی، درمان های جوانسازی در پوست به دو دسته درمان های سفت کردن و درمان های کشیدن پوست تقسیم می شوند. درمان های سفت کننده عبارت از لیزر، مزوتراپی، RF و نخ های سفت کننده جوانسازی هستند. این درمان ها بیشتر در مواردی که چین و چروک و پیری پوست عمقی و شدید نباشد، کارآمد هستند. درمان های کشیدن پوست که جراحی، نخ های کشنده جوانسازی، میکرونیدلینگ و هایفوتراپی در آن قرار دارند، به وسیله مکانیسم کشنده پوست، چین و چروک ها را تا حدود زیادی برطرف می کنند. جدیدترین شیوه‌های جوانسازی پوست کدامند؟

آیا با جدیدترین شیوه های جوانسازی آشنا هستید؟

یکی از جدیدترین شیوه های جوانسازی پوست که در کلینیک پوست و مو تندیس نیز از آن استفاده های زیادی می شود، هایفوتراپی است. در این متد درمانی که عوارض بسیار ناچیزی دارد، پزشک متخصص زیبایی با استفاده از این راهکار غیر تهاجمی در جوانسازی پوست، مراجعه کننده را پس از یک جلسه کار بر روی پوست تا حدود زیادی به خواسته خود که همان جوان و شاداب شدن پوست است می رساند. پس از انجام هایفوتراپی بیمار نیازی به استراحت در منزل ندارد و می تواند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد. این متد از این لحاظ برای افراد شاغل بسیار مناسب است و آن ها نیازی به گرفتن مرخصی های کاری برای انجام هایفوتراپی ندارند. راهکار دیگر استفاده از میکرونیدلینگ در درمان چین و چروک های پوستی است. در درمان جوانسازی با میکرونیدلینگ، سوزن های بسیار ریزی توسط دستگاه هایی خاص وارد پوست می شوند و با تحریک کلاژن سازی، جوانی و شادابی تا حدودی به پوست باز می گردد. البته این سوزن های ریز با ایجاد کانال های پوستی موجب بهبود اکسیژن رسانی و خونرسانی به بافت های زیرین پوست نیز می شوند که در نهایت نیز جوانی و کاهش عمق چین و چروک های پوستی را به همراه دارند. کلینیک پوست و مو تندیس با سال ها تجربه در زمینه انجام امور زیبایی و جوانسازی پوست، یکی از ارائه دهندگان نوین‌ترین این راهکارها است. دستگاه های پیشرفته جوانسازی در کلینیک تندیس روزانه مراجعه کنندگان زیادی از اقصی نقاط ایران به منظور انجام کلیه امور مرتبط به زیبایی را به سوی این کلینیک تخصصی جذب می کنند.
ادامه خبر

آیا رفع موهای زائد با لیزر مقرون به صرفه است؟

لیزر موهای زائد چه فوایدی دارد؟

وجود موهای زائد در بدن از جمله مواردی است که مشکلات زیادی را برای بهداشت و زیبایی افراد به وجود می‌آورد. راهکارهای بسیاری از جانب طب سنتی برای کاهش و یا از بین بردن موهای زائد تجویز می‌شوند.به دلیل تغییرات زیادی که در سبک زندگی و تغذیه افراد به وجود آمده است، امروزه موهای زائد به چالشی بزرگ برای افراد تبدیل شده‌اند. رشد موهای زائد گاهی آنقدر زیاد است که با هیچ شیوه‌ای نمی‌توان جلوی آن ها را گرفت. موهای زائد موجود روی پوست صورت و بدن که همیشه برای زنان و مردان عذاب آور هستند، به کابوسی برای اعتماد به نفس آن‌ها تبدیل می شوند. راهکارهای بسیاری برای از بین بردن موهای زائد توسط انسان اختراع شد. یکی از ابتدایی ترین این راهکارها استفاده از تیغ برای از بین بردن موها است که چون در این روش فولیکول های مو زیر پوست باقی می مانند، اثرات آن بسیار کوتاه مدت است و پس از چند روز دوباره موها روی پوست ظاهر می شوند. شیوه های دیگر همچون کرم های موبر، موم، وکس، الکترولیز و خدمات لیزر از جمله راهکارهایی هستند که در طول زمان مورد آزمایش افراد زیادی قرار گرفتند و البته تا حدودی نیز افرد را به نتایج مطلوب خود رساندند. آیا رفع موهای زائد با لیزر مقرون به صرفه است؟

آیا از بین بردن موهای زائد با لیزر عوارضی هم به همراه دارد؟

همه درمان‌های پزشکی عوارضی برای سلامتی به همراه دارند. در این مورد، رعایت استانداردهای لازم و مراجعه به متخصصان کارآمد تا حدود زیادی از شدت عوارض پیش آمده می‌کاهد. لیزر نیز یکی از درمان‌های پزشکی است که مزایا و معایبی را برای فرد دارد. اما اثرات دائمی این نوع درمان هر فردی را وسوسه می‌کند تا آن را امتحان کند. یکی از عوارضی که بسیاری از پزشکان بر روی آن تأکید دارند اثر اشعه بر ابتلای به سرطان است، اما این مسئله هرگز به اثبات نرسیده است، ضمن این که درجه لیزر موهای زائد معمولاً بسیار پایین است و دستگاه‌های پیشرفته این کار میزان استانداردی از این اشعه ها را به بدن می فرستند. از این بابت می توان آسوده خاطر از لیزر استفاده کرد. در هر صورت، لیزر هم موهای زائد را از بین می برد و هم با اثرات طولانی مدت خود در زمان و هزینه تا حدود زیادی صرفه جویی می کند. آیا رفع موهای زائد با لیزر مقرون به صرفه است؟

مقایسه هزینه‌های لیزر موهای زائد با سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد

بسیاری از افراد تصور می کنند که لیزر هزینه های زیادی دارد. این باور شاید تا چند سال پیش که این تکنولوژی بسیار گران قیمت بود، درست تلقی می‌شد اما امروزه با توجه به گسترده شدن استفاده از لیزر، این تکنولوژی بیش از پیش در دسترس همگان قرار گرفته است. به همین دلیل نیز قیمت استفاده از خدمات لیزر تا حدود زیادی کاهش یافته است. لیزر به دلیل این که نوعی درمان قطعی برای رفع موهای زائد به حساب می‌آید، از لحاظ اقتصادی از سایر روش های از بین بردن موهای زائد منطقی تر است. برای درمان لیزر تنها کافی است در یک بازه زمانی شش ماهه تا یک ساله در فواصل دو یا سه ماه به درمان موهای زائد بپردازیم و هزینه کنیم اما در سایر روش های از بین بردن موهای زائد در بهترین حالت نیاز است تا درمان ماهی یک بار تمدید شود. تصور کنید ماهی یک بار باید در سال اپیلاسیون باشید و در هر بار بین 100 تا 150 هزار تومان پرداخت کنید. در کنار همه این ها نیز عوارض ناشی از استفاده از وکس همچون شلی، افتادگی و تیرگی پوست را نیز باید در نظر بگیرید. لیزر با توجه به مکانیسمی که بر اساس آن انجام می‌شود، چنین مشکلاتی را برای پوست ایجاد نمی کند. ضمن این که برای گرفتن درمان قطعی از لیزر تنها 3 تا 6 جلسه کافی به نظر می‌رسد. این یعنی علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها در زمان نیز می توان تا حدود زیادی صرفه جویی و از تلف کردن وقت در سالن‌های زیبایی نیز خودداری کرد. کلینیک پوست و مو تندیس با دارا بودن دستگاه‌های لیزر فوق پیشرفته برای درمان و از بین بردن موهای زائد در تمام نقاط بدن، پوستی لطیف، زیبا و فاقد موهای ناخواسته را به شما هدیه می‌کند. متخصصان کارآزموده در امر لیزر، انجام درمان لیزر موهای زائد را برای شما به تجربه ای دلنشین و موفقیت آمیز تبدیل می کنند.
ادامه خبر

کدام سلبریتی‌ها با کاشت مو و ابرو جذاب شده‌اند؟

تب داغ عمل کاشت مو در میان سلبریتی‌‌ها

ماهیت مشاغل هنری و افرادی که در این حرفه‌ها به کار مشغول هستند، موجب می‌شود تا آن‌ها به نمایش ظاهر و زیبایی خود بیشتر تمایل داشته باشند. این افراد برای این‌که بی نقص و زیبا باشند، به پزشکان متخصص زیبایی متوسل می‌شوند. پزشکان متخصص زیبایی با توجه به شرایط، سن و سال و سلیقه فرد عمل کاشت مو ابرو را برای او انجام می دهند و بدین ترتیب ظاهر این فرد مشهور را از خطر پیر جلوه کردن نجات می‌دهند. بسیاری از سلبریتی‌ها نماد زیبایی و جذابیت هستند و این که این شرایط را از دست بدهند و طرفداران آن‌ها را رها کنند هراس دارند. بنابراین، دست به کارهایی از قبیل کاشت مو و ابرو می‌زنند که زیبایی خود را دوباره به دست آورند. کدام سلبریتی‌ها با کاشت مو و ابرو جذاب شده‌اند؟

چرا افراد مشهور بیشتر به دنبال کاشت مو و ابرو هستند؟

به دلیل تغییرات آب و هوایی و بیشتر شدن مواد مضر در هوا، آب و غذا، میزان ریزش مو و ابرو در افراد بیشتر شده است. افرادی که مشهور هستند، به دلیل این‌که بیشتر دیده می‌شوند نیز در معرض این مشکلات هستند. این افراد چون توسط عده بسیار زیادی از مردم شناخته می‌شوند و دوست دارند که به نمادی از خوش قیافگی تبدیل شوند، تمایل دارند تا برای مدت‌های بیشتری در ذهن مخاطبان خود جذاب، جوان و زیبا بمانند. به همین دلیل، در صورت از دست دادن مو و ابروی خود اقدام به کاشت آن‌ها می‌کنند. آن‌ها دوست دارند روی جلد مجله‌ها به عنوان زیباترین، خوش استایل ترین و جذاب ترین انسان‌های دنیا شناخته شوند. بسیاری از سلبریتی‌ها و افراد مشهور دست به عمل کاشت مو و ابرو زدند تا بدین وسیله علاوه بر حفظ زیبایی و جوانی، طبیعی بودن ظاهر خود را نیز به رخ بکشند. این رقم در بین سلبریتی‌های هالیوود آنقدر بالا است که از شنیدن نام برخی از آن‌ها در فهرست کاشت مو بسیار تعجب خواهید کرد، چرا که عمل کاشت آن‌ها خیلی طبیعی انجام شده است و به سختی می‌توان تشخیص داد که طبیعی است یا نیست. کدام سلبریتی‌ها با کاشت مو و ابرو جذاب شده‌اند؟

کدام افراد مشهور دست به کاشت مو و ابرو زده‌اند؟

افراد مشهور زیادی عمل کاشت مو و ابرو را انجام دادند و چون بهترین متخصصان کاشت مو این‌ کار را برای آن‌ها انجام داده‌اند، نتیجه آنقدر طبیعی بوده که در نهایت کمتر کسی متوجه کاشت مو و یا ابروی این افراد شده است. شاید باور نکنید اما افرادی مانند جود لا، براد پیت، سلمان خان، دیوید بکهام و بسیاری دیگر از افراد مشهور و ستارگان عرصه موسیقی، سینما، ورزش، سیاست و... از عمل های زیبایی کاشت مو استفاده کرده اند و نتیجه آنقدر طبیعی بوده است که کمتر کسی باور می کند آن ها کاشت مو انجام داده باشند. در مورد کاشت ابرو که متد جدیدتری است و البته خانم ها برای انجام آن تمایل بیشتری دارند، مگان فاکس و کیم کارداشیان در رأس هستند. مگان که چهره جذابی دارد، با ابروهای کشیده، پهن و طبیعی خود صورتی طبیعی، معصوم و جذاب را در میان ستارگان هالیوود دارد. عمل کاشت ابرو در میان سلبریتی های شرقی نیز رواج بسیاری پیدا کرده است. این افراد که بیشتر در قسمت شرق آسیا زندگی می‌کنند به دلیل نوع ژن های خود ابروهایی کم پشت و نازک دارند که ایرادات آن را با اعمالی نظیر کاشت ابرو طبیعی تا حدود زیادی برطرف می کنند. کلینیک پوست و مو تندیس ارائه دهنده نوین‌ترین شیوه های کاشت مو، افرادی که به ریزش مو و یا طاسی مبتلا هستند را به آرزوی دیرینه خود که داشتن موهایی پرپشت، زیبا و خوش حالت است می رساند. در این کلینیک، انواع خدمات مرتبط با کاشت مو و ابرو بر طبق آخرین استانداردهای اروپا انجام می‌شود.
ادامه خبر

آیا کاشت مو به شیوه‌های معمول مقرون به صرفه است؟

چرا مردم سراسر دنیا کاشت مو انجام می‌دهند؟

کاشت مو امروزه بین مردم رواج بسیاری پیدا کرده است. افرادی که موهای خوش حالت و پرپشت دارند از همسالان خود که دچار عارضه ریزش مو شدند، جوان تر به نظر می آیند و این مسئله باعث ایجاد انگیزه می شود تا افراد به دنبال عمل های زیبایی از جمله کاشت مو بروند. کاشت مو نوعی عمل جراحی است که در آن دسته های مو که قابلیت رشد دارند، از قسمت هایی از بدن از جمله پشت سر و سینه برداشته می شوند و به نواحی سر که نبود مو آن ها را دچار عدم شادابی کرده است، پیوند می زنند. تعداد این دسته های مو یا گرافت های مو به میزان و شدت ریزش مو بستگی دارد. شیوه های مختلفی برای کاشت مو ابداع شده است که متخصص کاشت مو بر اساس سن، شرایط، شدت ریزش مو و نوع موی بیمار اقدام به کاشت آن می کند. گاهی اوقات برای گرفتن نتایج بهتر، متخصص کاشت مو از ترکیب چندین شیوه استفاده می کند که نتایج بهتری به همراه دارد، چرا که هر راهکار به تنهایی دارای نواقصی است که با در کنار هم قرار گرفتن چند شیوه تا حدود زیادی نواقص برطرف می شود. در حال حاضر، تکنیک‌های FIT, FUT و SUT از جمله محبوب‌ترین راهکارهای کاشت مو در دنیا هستند که هر کدام مزایا و معایبی را به همراه دارند. انجام عمل کاشت مو بهتر است در یک دوره خاص از زندگی انجام بگیرد. در این دوره که رشد فولیکول های مو به حداکثر رسیده است، توانایی پوست سر در نگهداری فولیکول‌ها در بیشترین میزان خود است. این مسئله احتمال پس زدن موها توسط قسمت های داخلی پوست سر را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. آیا کاشت مو به شیوه‌های معمول مقرون به صرفه است؟

کاشت مو چه تأثیری در ظاهر افراد دارد؟

بی شک مو تأثیر بسیار زیادی بر جوان ماندن ظاهر افراد دارد؛ بنابراین، عده زیادی از افراد برای این که به این مهم برسند اقدام به کاشت مو می کنند. موهای پرپشت همچنین صورت را شاداب تر و جوان تر نشان می‌دهد و از این نظر نیز مطلوبیت بسیاری خصوصاً در بین خانم‌ها و آقایان جوان دارد. اقدام برای کاشت مو برای فرد عوارض و هزینه هایی دارد که باید پیش از انجام عمل نسبت به آن ها آگاه شود. متخصصانی که متعهد باشند در جلسات مشاوره این مسائل را به بیمار گوشزد می کنند تا عوارض و مشکلات احتمالی گریبان فرد را نگیرد. در کل، عمل کاشت مو از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است، چرا که تنها یک بار انجام آن می تواند نتایج خوبی را عاید فرد کند. البته با تجویز پزشک متخصص زیبایی و با توجه به درجه شدت ریزش مو این عمل ممکن است بیش از دو بار نیز انجام شود، اما در هر صورت در غالب موارد کاشت مو یک نوع عمل زیبایی دائمی به حساب می‌آید که نیازی به تکرار در جلسات مختلف ندارد. تنها چیزی که در مورد کاشت مو مطرح است، ویزیت های متناوب است که باید برای بررسی وضعیت فرد انجام شود. آیا کاشت مو به شیوه‌های معمول مقرون به صرفه است؟ کاشت مو در مقابل شیوه های درمانی رنگارنگی که همه روزه به منظور درمان ریزش مو و طاسی برای آن ها پول خرج می کنید، هزینه های کمتری به همراه دارد و در اغلب موارد می تواند شما را از دوباره کاری و انجام درمان های بی فایده و گران قیمت خلاص کند. هزینه های کاشت مو در هر متد متفاوت است. تعیین قیمت به این بستگی دارد که شیوه انتخابی تا چه اندازه طبیعی باشد. البته تعداد گرافت‌های موی کاشته شده و مورد نیاز بیمار نیز در تعیین هزینه های کلی عمل درمانی کاشت مو مؤثر هستند. کلینیک پوست و مو تندیس با بهره گیری از کارآمدترین متخصصان زیبایی و با استفاده از تجهیزات کاشت مو، موهایی خوش حالت و پرپشت را برای متقاضیان خود به همراه می‌آورد.  
ادامه خبر

چه کسانی در کاشت مو منع دارند؟

در مورد کاشت مو بیشتر بدانیم

بسیاری از افراد با پدیده ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند، اما وقتی موهای آنها به طور کامل می‌ریزد و بخشی از سر تاس می‌شود برای آنها بسیار آزاردهنده خواهد بود. عمل کاشت مو از درمان‌هایی است که فرد تمام راه‌ها رفته است و دیگر چاره‌ای جز تن دادن به این عمل جراحی ندارد. به طور کل، سه روش برای کاشت مو وجود دارد. یکی از این روش FUT نام دارد که در آن باریکه‌ای از پشت سر به ضخامت 1 سانتی متر و طول 20 تا 25 سانتی متر برداشته می‌شود و فولیکول‌های مو از آن خارج می‌شوند سپس آن قسمت بخیه زده شده و موها در جلوی سر کاشته می‌شوند. شیوه دوم FIT نام دارد که در آن فولیکول‌های مو به شکل گروهی و دانه‌ای از پشت سر برداشته می‌شوند. این روش به جراحی نیاز ندارد و تعداد زیادی از فولیکول‌ها را می‌توان به جلوی سر انتقال داد. روش سوم هم ترکیبی از دو روش FUT و FIT است. هر چه تراکم موهای پشت سر بیشتر باشد، فولیکول‌ها نیز به تناسب آن بیشتر خواهند بود.  چه کسانی در کاشت مو منع دارند؟

چرا در برخی افراد عمل کاشت مو موفقیت آمیز نیست؟

در 1 درصد موارد پس از کاشت مو ممکن است پدیده X اتفاق بیفتد و مو رشد نکند. البته باید خاطر نشان کرد که این پدیده بسیار نادر است و در 99 درصد موارد موهای کاشته شده رشد خواهند کرد.

چرا عمل کاشت مو برای افراد زیر 25 سال توصیه نمی‌شود؟

افرادی که سن آنها 18 تا 25 سال است و دچار ریزش مو شده‌اند، نباید از روش FUT استفاده کنند. ابتدا به دلیل اینکه در این سنین ممکن است ریزش مو کامل نشده باشد. دوم اینکه وقتی یک نوار باریک از پشت سر برداشته شود که برای جلوی سر به کار رود، ممکن است دوباره ریزش مو پیشروی کند و جلوی سر دوباره خالی شود. سومین مورد که باید به آن توجه داشته باشید این است که بانک مو محدود است و در صورتی که یک بار از آن استفاده شود، امکان استفاده مجدد از آن ممکن است به سختی وجود داشته باشد. چه کسانی در کاشت مو منع دارند؟

در زمان کاشت مو به این مسائل حتماً دقت داشته باشید

بیشتر افراد که دچار ریزش مو هستند و تاس شده‌اند می‌توانند عمل کاشت مو را انجام دهند، به شرط آنکه از سلامت کامل برخوردار باشند. افراد مبتلا به دیابت و آنها که دچار عفونت‌های موضعی هستند، برای کاشت مو افراد مناسبی نیستند. مورد دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که افرادی که موهای پشت سر آنها از تراکم خوبی برخوردار نیست و با برداشتن مو کم پشت خواهد شد، کاشت مو روش درمانی مناسبی برای آنها نخواهد بود. در مواردی زیادی در افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند، پس از گذشت چند ماه موهای جدید رشد می‌کنند و نیاز به درمان و مصرف داروی خاصی ندارند. فردی دچار ریزش مو است و باید برای درمان خود اقدام کند که در طول روز بیش از 50 تا 100 عدد از موهای او بریزد. در این افراد نیز ممکن است با مصرف دارو مشکل حل شود و موها دوباره رشد کنند، ولی در درصدی نیز با هیچ دارویی موها رشد نخواهد کرد و راه چاره این افراد برای خلاصی از کچلی و تاسی کاشت مو است. مثل افرادی که به طور ژنتیک به این معضل دچار می‌شوند. پیش از اینکه برای کاشت مو اقدامی بکنید، تحقیقات لازم را انجام دهید. یک پزشک متخصص می‌تواند به درستی تشخیص دهد که کاشت مو درمان قطعی شما خواهد بود یا خیر؟ شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو تندیس برای انجام عمل کاشت مو به طور حرفه‌ای و دقیق بدون اینکه سلامت شما احیاناً به مخاطره بیفتد اقدام نمایید و از نتایج درمان خود لذت ببرید.  
ادامه خبر

لیزر جوانسازی پوست چه مزایا و معایبی دارد؟

آشنایی با لیزر جوانسازی پوست

پوست از اعضای بسیار مهمی است که در اینکه شما جوان یا پیر به نظر برسید تأثیر بسزایی دارد. چین و چروک‌های روی پوست است که نشان از گذر سال‌های عمر بر روی صورت دارد. بسیاری از افراد مشکلی با این قضیه ندارند، اما عده‌ای دیگر هستند که نمی‌‌توانند با آنها کنار بیایند.

دیگر بر همه مسلم است که داشتن یک پوست زیبا و صاف بیش از هر چیزی شما را جذاب نشان خواهد داد. به همین دلیل، راه‌های زیادی برای بر طرف کردن لک‌ها، آکنه، جای جوش و چین و چروک‌های پوست به وجود آمده است. یکی از روش‌هایی که شاید هنوز هم طرف داران خود را دارد، استفاده از ماسک‌های صورت است. یکی دیگر از این روش‌ها که به خاطر کارایی بالای آن امروزه نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، جوانسازی پوست با دستگاه لیزر است.

لیزر جوانسازی پوست به این ترتیب عمل می‌کند که با ایجاد حرارت فیبروپلاست‌ها را تحریک و موجب ساخت کلاژن‌ها و بازسازی‌ها آنها می‌شود. در ضمن، توانایی پوست برای دفع سلول‌های مرده پوست با بالا رفتن سن پایین می‌آید و این سلول‌های مرده باید از روی پوست برداشته شوند.

البته باید گفت علاوه بر بالا رفتن سن، عوامل دیگری مانند نور خورشید، آلودگی هوا، سیگار، مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی با از بین رفتن کلاژن موجب آسیب رساندن به پوست می‌شوند. از سن 40 سالگی به بالا سالانه کلاژن‌ها %1 کاهش می‌یابند.

انواع لیزر پوست کدام است؟

 • لیزر دی اکسید کربن (CO2): این شیوه به علت تأثیر ماندگاری بلند مدت به طور گسترده به کار می‌رود.
 • لیزر اربیوم: این روش نسبت به روش دی اکسید کربن کمتر به کار می‌رود و برای افراد با رنگ پوست تیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • لیزر N-lite: این روش به اندازه دو مورد پیشین مؤثر واقع نمی‌شود، ولی کم‌ هزینه‌تر است و شیوه خوبی برای از بین بردن عیوب کوچک محسوب می‌شود.

بعد از لیزر ممکن است پزشک متخصص تشخیص دهد که برای دو ساعت منطقه جراحی را پانسمان کند. پس از برداشتن پانسمان، باید محل جراحی را چرب کرد تا از پوسته پوسته شدن آن جلوگیری شود. ممکن است فرد تا 72 ساعت بعد از عمل احساس خارش در ناحیه عمل داشته باشد. پروسه درمان ناحیه لیزر شده تا 21 روز طول می‌کشد که برای پوشش قرمزی پوست می‌توان از لوازم آرایش استفاده کرد.

در حال حاضر لیزر پوست برای جوانسازی از بهترین راه‌های دست یافتن به پوستی زیبا و شاداب است، اما این راه نیز مانند دیگر رو‌ش‌ها مزایا و معایبی دارد که در ادامه آورده شده است.

 لیزر جوانسازی پوست چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایای لیزر جوانسازی پوست چیست؟

مزایای زیادی درباره لیزر جوانسازی پوست وجود دارد که به چند مورد از آنها در زیر اشاره شده است:

 • روشن‌ شدن، استحکام و صافی پوست
 • بر طرف کردن چین و چروک‌ها
 • رفع جای زخم ناشی از اعمال جراحی، آکنه یا سوختگی در پوست
 • رفع آسیب‌های ناشی از آفتاب سوختگی
 • بهبود منافذ روی پوست
 • لایه برداری از پوست
 • حذف ترک‌های ناشی از حاملگی
 • حذف افتادگی پوست
 • برداشتن خال و هر نوع ضایعه دیگر روی پوست
 • نداشتن خطر عفونت
 • بازگشت به فعالیت‌های روزانه پس از دو روز
 • بهبود کیفیت و بافت پوست در طولانی مدت

برای کاهش عوارض، لیزر باید حتماً توسط افراد متخصص انجام شود. اگر شما نیز قصد جوانسازی پوست خود با دستگاه لیزر را دارید، با کادر مجرب کلینیک پوست و مو تندیس تماس بگیرید. این کلینیک شما را به بهترین نحو برای دست یافتن به بهترین نتیجه یاری خواهد رساند. مطمئن باشید متخصصان این کلینیک مطمئن‌ترین راه را به شما پیشنهاد خواهند داد.

ادامه خبر

جدیدترین شیوه‌های لیزر موهای زائد کدامند؟

آشنایی با شیوه های لیزر موهای زائد

در تعریف موهای زائد می‌توان گفت موهای زائد موهایی هستند که در قسمت‌هایی از بدن می‌رویند که غیر معمول است و رنگ تیره آنها نیز رویش غیر طبیعی را بیشتر نشان می‌دهد. این موهای زائد بیشتر در نواحی چانه، لب فوقانی، دو طرف صورت، پایین ناف و فرو رفتگی کمر دیده می‌شوند. یکی از بهترین و جدیدترین شیوه‌های برداشتن موهای زائد استفاده از دستگاه‌های لیزر است. البته این روزها تعداد کسانی که برای برداشتن موهای قسمت‌های دیگر بدن مانند زیر بغل، دست و پا و... از لیزر مو استفاده می‌کنند، کم نیستند. در حال حاضر، مؤثرترین روش از بین بردن موهای زائد استفاده از انواع روش‌های لیزر است.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

امروزه با رشد و توسعه فناوری چند نوع دستگاه لیزر در بازار موجود است که هر کدام کارایی خود را دارند. هر چه موهای زائد تیره‌تر و ضخیم‌تر و رنگ پوست روشن‌تر باشد، دستگاه‌های لیزر تأثیر بیشتری دارند و اکثر لیزرها روی پوست‌های تیره با موهای کم رنگ و بور تأثیر کمتری دارند. اگر از این افراد هستید، در انتخاب شیوه لیزر خود دقیق‌تر عمل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. جدیدترین شیوه‌های لیزر موهای زائد کدامند؟ لیزرهایی که برای رفع موهای زائد استفاده می‌شوند، در کل عبارتند از:
 • لیزر دیود
 • لیزر الکساندرایت یا الکس
 • لیزر Nd-YAG
 • سیستم نوری IPL
 • دستگاه Elight

لیزر دیود

لیزر دیود به شکل پالسی و با طول موج 800 یا 810 نانومتر است. این دستگاه به دلیل داشتن محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی دارد. از مزایای این روش می‌توان به عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت، کم شدن خطر به دلیل پالس‌های یکنواخت، خنک سازی سطحی و قابلیت استفاده برای پوست‌های تیره اشاره کرد. جدیدترین شیوه‌های لیزر موهای زائد کدامند؟

لیزر الکساندرایت یا الکس

الکسانداریت یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر است. یکی از ویژگی‌های بی نظیر این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج و مقدار انرژی برای هر نوع پوست و مویی است. این لیزر از نوع لیزرهای جامد است و طول موج 755 نانومتر دارد. از مزایای آن می‌توان مجهز بودن به سیستم خنک کننده برای جلوگیری از سوزش و کم بودن تولید درد آن نسبت به دیگر دستگاه‌ها اشاره کرد.

لیزر Nd-YAG

لیزر Nd:YAG روشی اپتیکی است، به این ترتیب که محیط فعال تحت تابش شدید نور فلش لامپ یا دیودهای لیزری قرار می‌گیرد و انرژی به محیط فعال دمیده می‌شود. این نوع لیزر برای لیزرهای موهای زائد، جراحی، لیزر پوست و شبکیه چشم، مصارف صنعتی مانند حکاکی، نظامی و تحقیقاتی کاربرد دارد.
سیستم نوری IPL
این شیوه لیزر نیست و در واقع فلش لامپ‌های زنون است که نوری با چند طول موج ایجاد می‌کند که بر روی ساختارهای مختلف پوست تأثیرات مختلفی دارند. از مزایای این شیوه می‌توان به استفاده از آن برای برداشتن موهای زائد، جوانسازی پوست و روشن کردن لک‌‌های صورت و آثار سطحی جوش‌های صورت اشاره کرد. در ضمن این شیوه ارزان‌ و سریع نیز است. این دستگاه برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، گزینه مناسبی است.
دستگاه Elight
این دستگاه ترکیبی از دستگاه IPL و رادیو فرکانسی است که برای موهای بور و سفید تأثیر بیشتری دارد. در میان دستگاه‌ها و شیوه‌هایی که برایتان توضیح دادیم، تمام آنها استاندارد هستند و کارایی خود را دارند. شاید به سادگی نتوان گفت کدام یک از این دستگاه‌ها و شیوه‌ها بهترین هستند، زیرا همان طور که گفتیم رنگ پوست و نوع و رنگ موها بسیار در گرفتن نتیجه دلخواه شما مؤثر هستند. اگر در فکر از بین بردن موهای زائد بدن خود هستید، ابتدایی‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که رنگ پوست و نوع موهای بدن خود را در نظر داشته باشید. کلینیک پوست و مو تندیس با کادری مجرب در زمینه لیزر موهای زائد در خدمت شما عزیزان است و پیش از انجام، مشاوره‌های لازم را به شما خواهد داد.
ادامه خبر